Понеділок, 29.04.2024, 04:27
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 31 ТРАВНЯ 2016 РОКУ

У Кіровограді пройшов черговий етап акції „Податки без таємниць”.

31.05.2016

Як вже стало традицією, акція була проведена Кіровоградською обласною радою спільно з Головним управлінням ДФС у Кіровоградській області. Захід відбувся за участі сільських та селищних голів Кіровоградського району.

Основними питаннями порядку денного стало обговорення особливостей адміністрування плати за землю у 2016 році, застосування спрощеної системи оподаткування сільськогосподарськими підприємствами, адміністрування у 2016 році податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, декларування доходів, отриманих одноосібниками від обробітку земельних часток (паїв) у 2016 році, а також питання оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором виплачених дивідендів.

Відкриваючи засідання перший заступник голови Кіровоградської обласної ради Юрій Гугленко зазначив, що метою таких зустрічей є доведення до громадськості податкових новацій та змін, які діють з 2016 року.

Про підсумки роботи обласного відомства та Кіровоградського району поінформувала присутніх заступник начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Олена Берестовенко. Зокрема, посадовець зазначила, що до місцевих бюджетів регіону протягом січня – квітня 2016 року надійшло 829,2 млн.грн., що перевищує показник аналогічного період минулого року у відсотковому відношенні на 52,4%, а у грошовому еквіваленті – 285,2 млн. гривень. Так, бюджети місцевих громад найбільше отримали від надходжень податку на доходи фізичних осіб - 453,2 млн.грн, що на 52відс. більше, ніж у січні-квітні минулого року. Доведені індикативні показники ДФС України та планові завдання місцевих рад за січень-квітень поточного року забезпечені у повному обсязі. Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за чотири місяці поточного року до бюджету надійшло 621,8 млн. гривень.

Надходження по Кіровоградському району за вказаний період склали 40,1 млн. грн., що на 14,7 млн. грн. або 57,8відс. більше проти надходжень аналогічного періоду минулого року. Індикативний показник виконано на 134,2 відсотка. Питома вага надходжень Кіровоградського району в загальних надходженнях до місцевого бюджету області складає – 5 відсотків.

„Одним з пріоритетних напрямків роботи контролюючих органів області на сьогодні є легалізація заробітної плати, а також питання акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, надходження якого повністю залишаються у розпорядженні громад з 1 січня 2015 року” – зазначила Олена Берестовенко.

„Зрозуміло, що в податковій сфері залишається ще чимало питань, які хвилюють бізнес і потребують вирішення. Ми не тільки знаємо про них, а й працюємо над ними у тісній співпраці з громадськістю. Ми налаштовані на активну роботу з бізнесом і органами місцевого самоврядування та виконавчої влади, адже наш взаємний інтерес полягає у стабільності економічної ситуації в регіоні та пошуку нових можливостей для розвитку бізнес-середовища” – додала на завершення вона.

До уваги платників!

31.05.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує.

На офіційному вебпорталі ДФС України працює модернізований 

електронний сервіс «Електронний кабінет платника» (далі - ЕКП).

Вхід до оновленого кабінету здійснюється за адресою: http://cabinet.sfs.gov.uaа також через офіційний веб-портал ДФС.

Сервіс  працює у тестовому режимі на базі реальних даних до завершення робіт, пов’язаних з роботою старого кабінету, функція сплати податків, зборів, платежів працює в звичайному режимі.

Модернізований сервіс включає дві функціональні частини:

- відкрита (загальнодоступна);

- приватна (особистий кабінет).

Користуватися функціоналом відкритої частини можна без ідентифікації особи (без використання електронного цифрового підпису).

Через відкриту частину ЕКП доступні такі можливості для платника (громадянина):

Ознайомитись з останніми новинами (нововведеннями) ЕКП;

Скористатися інформацією з реєстрів, що є загальнодоступними:

- дані про взяття на облік платників;

- реєстр страхувальників;

- дані реєстру платників ПДВ;

- реєстр платників єдиного податку;

- інформація про РРО;

- інформація про книги ОРО;

- дані реєстру платників акцизного податку з реалізації пального;

- реєстр осіб, які здійснюють операції з товарами;

Отримати інформацію про граничні терміни сплати податків, зборів, обов’язкових платежів та подання звітності (податковий календар);

Роздрукувати бланки податкової звітності;

Заповнити Декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб (далі – Декларація), заповнити додатки до Декларації (за необхідності), перерахувати суми внесені до Декларації, завантажити на ПК та роздрукувати;

Отримати контакти та адреси діючих центрів обслуговування платників (ЦОП).

Більш детально дізнатись про роботу модернізованого кабінету можна ознайомившись з інструкцією користувача або переглянувши відеоінструкцію.

При виникненні питань з приводу користування ЕКП звертайтеся  за телефоном 0800501007 або на поштову скриньку infozvit@sfs.gov.ua.

 

Увага! Внесено зміни до Порядку обліку платників податків

31.05.2016 

Головне управління  ДФС у Кіровоградській області нагадує, що 10 травня 2016 року набув чинності наказ Міністерства фінансів України від 18.03.2016 року №375 "Про затвердження Змін до Порядку обліку платників податків і зборів", яким внесено зміни до наказу Міністерства фінансів України від 09.12.2011 року № 1588 "Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів».

Зокрема, наказом № 375 було затверджено такі зміни:

- запроваджено нові процедури та документи (відомості) органів ДФС про відсутність (наявність) заборгованості із сплати податків і зборів для проведення державної реєстрації припинення юридичної особи за формою   № 30-ОПП та відомості про узгодження плану реорганізації юридичної особи формою № 31-ОПП;

- виключена процедура формування та спрямування в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань повідомлень про відсутність юридичної особи за місцезнаходженням;

- розширено коло платників, а саме:

- платниками податків, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є тимчасово окупована територія України;

- відокремленими підрозділами, місцезнаходженням яких є тимчасово окупована територія та які є відокремленими підрозділами тих юридичних осіб, що знаходяться на іншій території України або перебувають на обліку в контролюючих органах, які здійснюють супроводження великих платників податків, обліковуються в контролюючих органах за основним місцем обліку відповідних юридичних осіб.

 

Зміни в оподаткуванні вживаних автівок

31.05.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області інформує, що з 1 червня 2016 року у зв’язку з його опублікуванням у газеті «Голос України» від 13.05.2016р.  № 87 набере чинності Закон України від 12.04.2016р. №1084-VIII «Про внесення змін до статті 189 Податкового кодексу України щодо стимулювання розвитку ринку вживаних товарів».

Вказаним Законом вносяться зміни до п. 189.3 ст. 189 Податкового кодексу, який встановлює окремий порядок оподаткування платників ПДВ, які провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю).

Здебільшого зміни стосуються представників бізнесу, які продають вживані транспортні засоби, що прийняті за договорами комісії. Нововведення виключають поняття «однорідні товари» та змінюють терміни «нові транспортні засоби», та «вживані товари», які застосовуються для цілей V Розділу Податкового кодексу. Звертаємо увагу, що з 1 червня 2016р. новим транспортним засобом буде вважатися транспортний засіб, що вперше реєструється в Україні відповідно до законодавства, не був зареєстрований в інших державах та при цьому має загальний наземний пробіг до 6000 кілометрів. Відповідно, вживаними товарами вважатимуться товари, що були в користуванні не менше року та придатні для подальшого користування у незмінному стані чи після ремонту, а також транспортні засоби, які не підпадають під визначення нового транспортного засобу.

 

Дохід від надання в оренду земельного паю оподатковується

31.05.2016

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області роз’яснили, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розділом IV Податкового кодексу України.

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння та/або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Кодексу (п.п. 164.2.5 п. 164.2 ст. 164 Кодексу).

Податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше, ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі, та оподатковується за ставкою 18 відсотків.

Таким чином, юридична особа (орендар) при нарахуванні (виплаті) фізичній особі (орендодавцю) доходу у вигляді орендної плати, повинна утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 відсотків.

 

Легкий бензин

31.05.2016 

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області  викрито підпільний цех по виготовленню бензинів автомобільних, який розташовано на території одного з підприємства Світловодського району Кіровоградської області. За зазначеним фактом слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Кіровоградській області у березні цього року відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст. 204 КК України.

Під час проведення обшуків з незаконного обігу вилучено незаконно виготовлений бензин марки А-92 в кількості 25,3 тис. літрів загальною вартістю 506 000 грн., на який судом накладено арешт.  

         В ході досудового розслідування встановлено, що директор підприємства, яке займається оптовою торгівлею нафтопродуктами, не маючи ліцензії на виготовлення підакцизних товарів та  маючи обладнання, що забезпечує  масове виробництво таких товарів, за допомогою найнятих,  не поставлених до відома щодо  протиправності  діяння працівників, шляхом змішування компонентів моторних палив, здійснював виготовлення автомобільного бензину, який  з метою подальшої реалізовував іншим суб`єктам господарювання, у переважній більшості сільськогосподарським підприємствам.

          Директор підприємства, який без сплати податків вирішив збагатитися шляхом незаконного виготовлення підакцизної продукції, свою вину визнав. 20.05.2016 року йому оголошено  підозру за ч.2 ст. 204 КК України, а матеріали досудового розслідування з обвинувальним актом  та угодою про визнання винуватості передано до суду для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

Додаткові надходження до бюджету за рахунок погашення податкового боргу

31.05.2016

 

Завдяки заходам з погашення податкового боргу до зведеного бюджету за січень-квітень 2016 року надійшло 48,2 млн. грн., з яких до державного бюджету – 30,7 млн. грн. та до місцевих бюджетів – 17,5 млн. гривень. Про це повідомили у відділі погашення боргу Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

Скорочення податкового боргу є одним із пріоритетних напрямів роботи фіскальної служби. Адже це додаткові надходження, той резерв, який направляється, зокрема, на виконання дуже важливих на сьогодні соціальних зобов’язань перед громадянами.

З початку року податковий борг до зведеного бюджету з врахуванням боржників, які перебувають у процедурах банкрутства, скорочено на 21,9 млн. гривень.

У фіскальному відомстві відзначають, що робота в даному напрямку триває протягом року. З метою скорочення податкового боргу постійно проводяться зустрічі з керівництвом найбільших підприємств-боржників спільно з органами місцевої влади – представниками Кіровоградського міськвиконкому, Пенсійного фонду тощо. Результат - додаткові надходження до бюджету.

 

Стан роботи зі зверненнями громадян Кіровоградської митниці ДФС

31.05.2016 

На розгляд до Кіровоградської митниці ДФС  в січні-квітні  2016 року надійшло 7 звернень громадян. За типом надходження звернення надійшли поштою (безпосередньо від громадян).

За результатами виконання: 7 звернень виконано у встановлений термін.

За статтю авторів звернень – 7 чоловіків (100%).

Питання, що порушувалось у зверненні – щодо втрати документів митного оформлення катеру; щодо розгляду кримінальної справи; щодо розбійного нападу та пошкодженням транспортного засобу; прохання щодо зняття з орієнтування автомобіля; повернення транспортного засобу .

У січні-квітні 2016 року в Кіровоградській митниці ДФС на особистий прийом громадяни не звертались.

Нагадуємо, що права громадян на звернення регулюється ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян». Кожен може направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб з метою роз’яснення прав  законних інтересів.

 

 

Митниця та суди

31.05.2016

За січень-квітень  2016 року  на  адресу  митниці  надійшло 7  позовних заяв, поданих  до суду  на   рішення та дії Кіровоградської митниці ДФС.

 Для  порівняння  необхідно  зазначити, що  за  аналогічний період 2015  року до митниці  надійшло  6  позови. 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (01.06.2016)
Переглядів: 312
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024