Понеділок, 13.05.2024, 09:39
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 18 ЛЮТОГО 2015 РОКУ

З 1 квітня 2015 року діятиме нова форма № 1ДФ

18.02.2015

Наказом Мінфіну від 13.01.2015 р. № 4 «Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку» затверджено нову форму Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку (форма № 1ДФ), а також Порядок його заповнення та подання податковими агентами.

Податковий розрахунок перший раз подається за I квартал 2015 року.

Нову форму доповнили розділом II: "Оподаткування процентів, виграшів (призів) у лотерею та військовий збір". У ньому потрібно буде відображати загальні суми нарахованих та виплачених доходів (не стосується відсотків), а також суми утриманих з них податків. 

Наказ набирає чинності з 1 квітня 2015 року.

Відтак з 1 квітня 2015 року втратить чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 року № 49.

 

 

Від яких податків звільняються підприємці на спрощеній системі?

 

18.02.2015

Відповідно до п. 297.1 ст. 297 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) фізичні особи-підприємці-платники єдиного податку звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з таких податків:

- податку на доходи фізичних осіб у частині доходів (об’єкта оподаткування), що отримані в результаті господарської діяльності платника єдиного податку першої - третьої групи (фізичної особи) та оподатковані згідно з гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» ПКУ;

- податку на додану вартість з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, крім податку на додану вартість, що сплачується фізичними особами, які обрали ставку єдиного податку 2% відповідно до п.п. 1 п. 293.3 ст. 293 ПКУ;

- податку на майно (в частині земельного податку), крім земельного податку за земельні ділянки, що не використовуються платниками єдиного податку першої - третьої груп для провадження господарської діяльності.

Нарахування, сплата та подання звітності з інших податків і зборів, ніж зазначені у п.297.1 ст.297 ПКУ, здійснюються платниками єдиного податку в порядку, розмірах та у строки, встановлені ПКУ.

При ввезені товарів на митну територію України податки і збори та митні платежі сплачуються платником єдиного податку на загальних підставах відповідно до законодавства.

Платник єдиного податку виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних податком на доходи фізичних осіб доходів на користь фізичної особи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.

 

 

Два кіровоградських мільйонера вже задекларували свої доходи

 

18.02.2015

 

З початку року до органів ДФС Кіровоградської області подано 1426 декларації про майновий стан та доходи отримані у 2014 році.

З них 1425 громадян задекларували доходи, які підлягають обовязковому декларуванню. Правом на податкову знижку скористався один громадянин, задекларована сума податку на доходи фізичних осіб, яка підлягає поверненню, складає 1,2 тис. грн.

Загальна сума задекларованих доходів становить 54 млн. грн. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати в бюджет згідно поданих декларацій складає 3,1 млн. грн., фактично на сьогодні громадянами сплачено 1,4 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб.

Є на Кіровоградщині і перші декларанти-мільйонери – доходи більше 1 млн. грн. задекларували 2 громадянина області на загальну суму 2,2 млн. грн., до сплати ними визначено 250 тисяч гривень податку на доходи фізичних осіб.

Нагадаємо, що кампанія декларування доходів, одержаних протягом 2014 року розпочалася з 1 січня поточного року. Декларації про майновий стан і доходи платники податків повинні подати до податкової інспекції за місцем своєї податкової адреси.

Граничний термін для платників, які зобов’язані подавати таку декларацію, – 30 квітня 2015 року, які хочуть отримати податкову знижку – 31 грудня 2015 року.

 

 

Перша акцизна декларація в строк до 20 лютого

 

18.02.2015

З 1 січня 2015 року запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти, скраплений газ та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства.

Базою оподаткування акцизом – є вартість (з податком на додану вартість) реалізованих через роздрібну торгівельну мережу підакцизних товарів.

Крім того, реєстрація платників акцизного податку здійснюється контролюючими органами автоматично, при поданні ними декларації з акцизного податку до органу ДФС, який обслуговує адміністративно-територіальні одиниці, на яких розташовано пункти продажу підакцизних товарів.

Декларації з акцизного податку в обов’язковому порядку подаються до контролюючого органу і кількість таких декларацій за звітний період має відповідати кількості адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів. Перше подання декларації за січень 2015 року здійснюється платниками акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів не пізніше 20 лютого 2015 року.

Суми податку перераховуються протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку подання такої декларації.

Податок сплачується до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів.

Додатково: Міністерство фінансів України наказом від 23.01.2015 р. №14 затвердило нову форму декларації акцизного податку, а також Порядок її заповнення та подання.

Так, порівняно зі своєї попередницею, яка містила 4 розділи, нову декларацію доповнено ще двома розділами – Ґ та Д: податкові зобов’язання з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів та податкові зобов’язання з оптового постачання електричної енергії та виробництва електричної енергії, проданої поза оптовим ринком електричної енергії відповідно.

 

 

Через звернення громадяни висловлюють свою довіру до податківців

 

18.02.2015

 

Суспільна відкритість Кіровоградських органів Державної фіскальної служби підтверджується налагодженим зворотним зв’язком з громадянами Кіровоградщини.

За січень 2015 року податківці Кіровоградщини отримали 31 письмове звернення від жителів регіону, з них 28 заяв, 2 пропозиції та 1 скарга.

У письмових зверненнях найчастіше порушувалися питання щодо контрольно-перевірочної роботи – 12,9% усіх звернень, адміністрування податку на доходи фізичних осіб – 9,7%, акцизного податку – 16,1%. Слід зазначити, що 19,4% заяв містили в собі інформацію про ухилення від оподаткування.

Усі звернення, строк розгляду яких настав, а це 42 відсотки, опрацьовані з дотриманням встановлених законодавством термінів та на них надані відповіді заявникам.

„Громадяни мають можливість не тільки  надіслати письмове звернення, а й записатися на особистий прийом до посадових осіб Головного управління області” – зауважила заступник начальника обласного управління Тетяна Гавренкова.

Особистий прийом громадян посадовими особами органів ДФС області здійснюється за окремим графіком та за попереднім записом не пізніше ніж за п’ять робочих днів до календарної дати прийому. Запис проводиться за телефоном: (0522) 36-69-99. Адреса приймальні громадян Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 55.

З графіком прийому громадян посадовими особами, нормативними документами з питань звернень громадян та іншою інформацією щодо проведення особистих прийомів керівництвом відомства громадяни можуть ознайомитись на офіційному порталі  Головного управління ДФС у Кіровоградській області у розділі «Приймальня громадян».

 

 

Кіровоградську митницю намагалися ошукати на 23,3 млн. грн.

 

18.02.2015

Кіровоградською митницею в січні 2015 року виявлено 42 порушення митних правил на суму 23,3 млн. грн. Найбільша їх кількість – 19 справ на суму 22,5 тис. грн. – стосувалися порушення ст. 483 Митного кодексу України.

Крім того, на підставі аналізу оформлених товарів, оперативним управлінням боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями підготовлено 3 запити, з яких 2 запити направлено до Головного оперативного управління Державної фіскальної служби України, 1 запит  направлено безпосередньо до митних органів країн СНД. За результатами отриманих відповідей порушено 18 справ про порушення митних правил на загальну суму 22 564 555 грн.

 

 

Особливості мораторію на проведення перевірок з 1 січня 2015 року

 

18.02.2015

Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (даліЗакон) встановлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб-підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.

Зазначене обмеження не поширюється:

- з 1 січня 2015 року на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари;

- з 1 січня 2015 року на перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій, повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску (тобто мораторій не поширюється на перевірки з питань легалізації трудових відносин), а також відшкодування податку на додану вартість;

- з 1 липня 2015 року на перевірки платників єдиного податку другої і третьої (фізичні особи-підприємці) груп, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у дрібнороздрібній торговельній мережі через засоби пересувної мережі, за винятком платників єдиного податку, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 року включно почали застосовувати у власній господарській діяльності зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) (звільнення їх від проведення перевірок триватиме до 1 січня 2017 року), з питань дотримання порядку застосування РРО.

Крім того, Законом доповнено п. 78.2 ст. 78 ПКУ абзацом другим, згідно з яким контролюючим органам забороняється проводити документальні позапланові перевірки, передбачені п.п. 78.1.1, 78.1.4, 78.1.8, 75.1.11 п. 78.1 ст. 78 ПКУ, у разі, якщо питання, що є предметом такої перевірки, були охоплені під час попередніх перевірок платника податків.

 

 

 „Пульс” – як ефективний індикатор якості взаємодії бізнесу з фіскальними органами

 

18.02.2015

Саме завдяки цьому сервісу клієнти органів Державної фіскальної служби Кіровоградщини, в тому числі і суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, вирішують проблемні питання, які виникають у веденні бізнесу та під час спілкування із службовими особами відомства.

Протягом січня 2015 року до сервісу „Пульс” надійшло 9 звернень щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників органів ДФС Кіровоградської області.

Більшість дзвінків стосувалися питань роботи органів ДФС – 33,3 відсотки від загальної кількості звернень.

Всі звернення, направлені до сервісу були розглянуті вчасно та в повному обсязі.

Головне управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області нагадує, що „Пульс” – це інтерактивний сервіс, за допомогою якого приймаються звернення від платників з податкових та митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників органів державної фіскальної служби, оперативно вирішити суперечливі питання, які відносяться до компетенції відомства, можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

 

 

До 20 лютого 2015 року юридичні особи повинні задекларувати свої дорогі авто

 

18.02.2015

Юридичні особи-власники легкових автомобілів, які використовувалися до 5 років і мають об’єм циліндрів двигуна понад 3000 куб. см., самостійно обчислюють суму транспортного податку станом на 1 січня звітного року.

До  20 лютого 2015 року вони повинні подати до органів ДФС декларацію з розбивкою річної суми транспортного податку рівними частками поквартально.

Декларація подається до податкової інспекції за місцем реєстрації транспортного засобу, а до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, податок сплачується рівними частками кожного кварталу.

Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування, а базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

Щодо легкових авто-обєктів оподаткування, придбаних протягом року, то декларація юридичною особою-платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий обєкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий обєкт.

У разі переходу права власності на обєкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений обєкт оподаткування, а новим власником – починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей обєкт.

За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу ( пп.267.6.6. ПКУ).

Нагадаємо, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо податкової реформи», який набрав чинності з 1 січня 2015 року, запроваджено транспортний податок.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (18.02.2015)
Переглядів: 379
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024