П`ятниця, 17.05.2024, 01:02
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 8 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

У місцеву казну надійшло 251,4 млн. грн. від підприємців - платників єдиного податку 

08.12.2015 

Суб’єкти господарювання Кіровоградщини, які обрали спрощену систему оподаткування, з початку цього року до місцевої скарбниці сплатили 251,4 млн.грн. єдиного податку. В порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 137 млн. грн.

Фізичними особами – платниками єдиного податку перераховано 106,5 млн.грн. цього податку, від юридичних осіб надійшло 23,5 млн.грн. та від юридичних осіб ІV групи (суб’єктів господарювання сільськогосподарської сфери) – 121,4 млн.грн.

Зокрема, у листопаді 2015 року до місцевих бюджетів від платників області надійшло 33 млн.грн. єдиного податку.

Додатково нагадуємо про оновлену форму книги обліку доходів та порядок її ведення, затверджені наказом Міністерства фінансів України від 28.07.2015 №579, а також про нову форму податкової декларації для суб’єктів господарювання, які обрали спрощену систему оподаткування, затверджену наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку».

  

Доступ до публічної інформації – право гарантоване законом! 

08.12.2015

 

Високий рівень відкритості та доступності до публічної інформації є свідченням прозорої роботи органів владних повноважень, сприяє збільшенню довіри суспільства до них та підвищенню їх іміджу.

Протягом одинадцяти місяців 2015 року до територіальних органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшов 101 запит на отримання публічної інформації, в тому числі  63 запита надійшли від юридичних осіб, 30 запитів від фізичних осіб, 5 запитів від представників засобів масової інформації, 2 запита  від органів виконавчої влади як до розпорядника інформації та 1 - від об’єднань громадян без статусу юридичної особи.

Всі запити були розглянуті та опрацьовані у строк, встановлений  частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації»: задоволено 89 запитів, надіслано належним розпорядникам інформації 4 запита, відмовлено по 8 запитах  у зв’язку з тим, що інформація стосувалася діяльності третіх осіб.

Запити стосувались проведених перевірок, розміру несплачених податків, зборів та інших платежів до бюджетів всіх рівнів, надання копій декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік посадових осіб територіальних органів ДФС, копій табелів обліку робочого часу, щодо перебування на податковому обліку, щодо розміру ставок земельного податку на 2016 рік.

 

Юридичні особи для переходу на спрощену систему подають заяву за 15 днів до початку 2016 року 

08.12.2015

Юридична особа, яка є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України, один раз протягом календарного року може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування. Для цього необхідно подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Право на застосування спрощеної системи оподаткування в наступному календарному році мають платники єдиного податку за умови не перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого для відповідної групи платників єдиного податку (п. 292.16 ст. 292 ПКУ).

Згідно з п.п. 3 п. 291.4 ст. 291 ПКУ обсяг доходу для платників єдиного податку третьої групи юридичних осіб - суб’єктів господарювання будь-якої організаційно-правової форми, протягом календарного року не повинен перевищувати 20 млн. гривень.

До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік, який визначається з дотриманням вимог, встановлених гл.1 р.XIV ПКУ.

Враховуючи вищенаведене, у разі прийняття юридичною особою рішення про перехід на спрощену систему оподаткування з 1 січня наступного року заява до контролюючого органу подається не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку нового року разом із розрахунком доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування.

Отже, дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період що залишився до кінця року після подання заяви.

 

Подолання перешкод у веденні бізнесу за допомогою сервісу „Пульс” 

08.12.2015 

Протягом січня – листопада 2015 року до сервісу „Пульс” надійшло 109 звернень щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників органів ДФС Кіровоградської області.

Найчастіше порушувались питання щодо роботи органів ДФС, системи електронного адміністрування ПДВ, звітності та реєстрації накладних,  перевірки суб’єктів господарювання  тощо.

Всі питання, порушені заявниками у зверненнях, на рівні ГУ ДФС у Кіровоградській області вирішені по суті. Результати розгляду відображені в Інформаційних картках та направлені до Інформаційно-довідкового департаменту ДФС України із відображенням у відповідному полі результатів розгляду (реагування) та вжитих заходах.

Антикорупційний сервіс Державної фіскальної служби „Пульс” є ефективним механізмом взаємодії з платниками податків, який сприяє поліпшенню ведення бізнесу. На телефонну „гарячу лінію” можуть звертатися платники, в тому числі суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, з питаннями на податкову і митну тематику та щодо роботи органів ДФС. Сервіс працює за принципом зворотнього зв'язку - оператори не тільки приймають звернення, але і повідомляють про результати перевірки та вжиті заходи.

Номер цілодобової безкоштовної телефонної лінії сервісу  „Пульс”: (044) 284-00-07.

 

Про новації у застосуванні касових апаратів! 

08.12.2015 

 

З метою удосконалення механізму застосування та запобігання можливим порушенням з боку суб'єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари (послуги) Законом України від 28 грудня 2014 року №71-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” (далі - Закон № 71) та Законом України від 01 липня 2015 року №569-УІІІ „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій” внесено зміни до Податкового кодексу України і, Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” (далі – Закон №265).

З 01.01.2015 суб'єкти господарювання, які використовують програмно-технічний комплекс самообслуговування  при розрахунках за реалізовані товари (надані послуги), повинні видавати покупцеві розрахунковий документ встановленої форми (фіскальний чек).

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Такі зміни викликані значним поширенням продажу товарів (послуг), замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, необхідністю захисту прав споживачів у разі отримання недоброякісного товару (послуги) і створення можливості звернення до судових органів для захисту прав та унеможливленням обігу контрафактних та контрабандних товарів.

Також розширюється сфера застосування РРО підприємствами, які надають послуги (перукарні, салони краси, спортивні клуби, хімчистки, сервісні центри з ремонту побутової техніки, кредитні спілки, ломбарди, страхові компанії тощо), а саме до пункту 1 статті 9 Закону №265 внесено зміни щодо виключення підприємств сфери послуг з переліку суб‘єктів господарювання , яким дозволяється  проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Отже, підприємства сфери послуг при проведенні розрахунків мають застосовувати РРО на загальних підставах.

Суб'єкти господарювання, які здійснюють:

- операцій з купівлі-продажу іноземної валюти, якщо такі операції виконуються не в касах уповноважених банків;

- операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки для подальшого її переказу з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування зобов‘язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій на загальних підставах  - з 1 січня 2016 року.

Разом з тим, звертаємо увагу, що пункт 8 розділу II «Прикінцеві положення» Закону №265 доповнено абзацами другим та третім у такій редакції:

«З 1 січня 2015 року дозволяється первинна реєстрація лише реєстраторів розрахункових операцій, які створюють контрольну стрічку в електронній формі, та електронних таксометрів, автоматів з продажу товарів (послуг), реєстраторів розрахункових операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Дозволяється до 1 січня 2016 року використання електронних контрольно-касових апаратів, введених в експлуатацію до 1 січня 2015 року, що створюють контрольну стрічку в друкованому вигляді та подають до органів доходів і зборів по дротових або бездротових каналах зв'язку тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, яка міститься в їх фіскальній пам'яті, і при цьому не подають електронних копій розрахункових документів».

Таким чином, користувачам зареєстрованих та введених в експлуатацію до 01.01.2015 електронних контрольно-касових апаратів, що подають до органів фіскальних органів тільки інформацію про обсяг розрахункових операцій (Z-звіти), встановлено перехідний період тривалістю 1 рік для доопрацювання або заміни існуючої касової техніки на таку, яка забезпечує подання по електронних каналах зв'язку електронних копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків.

 

Платники податків Кіровоградщини сплатили до бюджетів 3,2 млрд. грн. податкових платежів 

08.12.2015

 

Спільна взаємодія платників податків, органів місцевого самоврядування та органів ДФС дали змогу забезпечити надходження протягом одинадцяти місяців 2015 року до зведеного бюджету в сумі 3 мільярди 203 мільйони гривень, що на 24,8% більше надходжень минулого року. Доведений Головному управлінню індикативний показник виконано на 107,1%. Додаткові надходження склали 211,9 млн. грн., а до рівня минулого року – 636,4 млн. гривень.

До держбюджету платники податків нашого регіону перерахували  1,3 мільярда гривень. Темпи надходжень до держбюджету випереджають показники 2014 року на 41,7 відсотків. А це в свою чергу означає, що бізнес регіону цього року сплатив на 391 мільйон гривень більше ніж торік.

До територіальних громад області протягом 11 місяців цього року  надійшло 1 мільярд 876 мільйонів гривень податкових платежів. Додаткові надходження до рівня минулого року склали 245,5 млн.грн.

У розрізі податків найбільшу питому вагу надходжень до зведеного бюджету області займає податок на доходи фізичних осіб – 1 млрд. 370 млн. грн., податок на додану вартість – 482 млн. 881 тис. грн. та плата за землю – 323 млн. 692 тисячі гривень.

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Тетяни Гавренкової, - зростання надходжень відбулось внаслідок запровадження реформ, внесення змін до Податкового кодексу України та новому підходу до наповнення місцевих бюджетів.

„Окрім цього, на ритмічність надходжень впливає і аналітична складова в роботі фахівців фіскальної служби області.

ДФС України постійно пропонує для платників податків сучасні електронні сервіси, які є реальною допомогою у швидкому і якісному виконанню платниками податків своїх податкових зобов’язань. А фахівці фіскальної служби, в свою чергу, мають додатковий інструмент аналітики та реагування на можливі потенційні ризики ухилення суб’єктами господарювання від сплати податків”, - підкреслила Тетяна Гавренкова.

 

Платники податків Кіровоградщини перерахували  до бюджету понад 3 мільярди гривень єдиного соцвнеску 

08.12.2015 

Платники податків області з початку 2015 року забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на загальну суму 3 млрд. 16 млн. гривень, що на 303,6 млн. грн. більше минулорічного показника аналогічного періоду. За словами фахівців відділу адміністрування єдиного внеску управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Кіровоградській області, тільки впродовж листопада до бюджету забезпечено надходження 306,5 млн. гривень ЄСВ, що більше на 43,7 млн. грн. ніж за листопад 2014 року.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

Нагадуємо, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За порушення норм законодавства про єдиний внесок до платників, на яких покладений обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів та пені.

Своєчасна сплата ЄСВ виступає гарантом соціального захисту для громадян при безробітті, нещасних випадках чи професійних захворюваннях та забезпеченням пенсійних виплат.

  

Більше 139 мільйонів гривень сплачено кіровоградцями на допомогу армії 

08.12.2015


Впродовж січня-листопада 2015 року від платників Кіровоградщини на підтримку української армії до бюджету надійшло 139,4 млн. гривень військового збору, що становить 115,1% прогнозного показника. Про це повідомляють в ГУ ДФС у Кіровоградській області.

У відомстві  також проінформували, що зокрема у листопаді сума збору склала 15,4 млн.грн. та відзначають позитивну динаміку  надходжень. Для порівняння у листопаді минулого року сума надходжень складала 9,1 мільйонів гривень.

Варто нагадати, що військовий збір справляється з доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються працівнику у зв’язку з трудовими відносинами, виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Платниками збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти, які отримують доходи в Україні.


Стан роботи зі зверненнями громадян Кіровоградської митниці ДФС 

08.12.2015

 

На розгляд до Кіровоградської митниці ДФС протягом січня-листопада  2015 року надійшло 21 звернення громадян. За типом надходження всі звернення надійшли поштою (безпосередньо від громадян).

За результатами виконання: 21 звернення виконано у встановлений термін.

За статтю авторів звернень – 17 чоловіки (80%) , 4-жінки (20%).

За соціальним станом заявників: 1-від пенсіонера (6,6%), 1- від працівника органів Міндоходів (в т.ч. колишні) (6,6%), 1- від державного службовця (6,6%), 18-соціальний стан не визначено (80%).

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях стосуються: звільнення від митних платежів – 3, щодо продовження строку транзиту – 4 ,  митне оформлення транспортних засобів – 4, роз’яснення різних питань митного законодавства – 10.

Протягом січня-листопада 2015 року в Кіровоградській митниці ДФС здійснено 13 прийомів за зверненнями громадян, з них:  13 заяв (100%), яким надана усна відповідь (надано роз’яснення).

За статтю авторів звернень – 10  чоловіки (90%), 3 жінки (10%).

За соціальним станом заявників: 1 – від робітників (16,7%), 2 – від підприємців (33,3%),  10 – соціальний сан  авторів звернень не визначено (50%).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому стосувались митних платежів,  митного оформлення товарів та транспортних засобів та  порушень митних правил.

Нагадуємо, що права громадян на звернення регулюється ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян». Кожен може направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб з метою роз’яснення прав  законних інтересів.

 

Кіровоградська митниця від реалізації митного конфіскату до держбюджету спрямувала майже 92,74 тисяч гривень 

08.12.2015


У січні-листопаді 2015 року на склади Кіровоградської митниці ДФС за протоколами про порушення митних правил було поміщено вилученого майна на суму 3828,7 тис.грн., а конфіскованого за рішеннями судових інстанцій майна на 1164,72 тис.грн.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату додатково спрямовано 92,74 тис.грн.

За 11 місяців митницею передано до обласної Державної виконавчої служби конфіскованого майна на суму 28,2 тис.грн. Це транспортні засоби (мототехніка). Найближчим часом через органи ДВС цей конфіскат буде переданий на реалізацію до спеціалізованих торговельних підприємств. Кошти, отримані від продажу, надійдуть до державного бюджету. Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Кіровоградської митниці ДФС Скібіцький Євген Георгійович.

 

До відома митних брокерів та суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які здійснюють митне оформлення в Кіровоградській митниці ДФС. 

08.12.2015


З метою проведення інвентаризації розрахунків за митними платежами і залишків сум попередньої оплати станом на 01.01.2016 року, Вам необхідно провести спільну, зі складанням акту, звірку в зоні діяльності підрозділу, де здійснювалось митне оформлення експортно-імпортних вантажів.

Контактний телефон для довідок: (0522) 37-10-83.

 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (09.12.2015)
Переглядів: 427
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024