Четвер, 16.05.2024, 02:58
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 2 ЛЮТОГО 2016 РОКУ

Реалізатори пального мають зареєструватися як платники акцизного податку

 

02.02.2016

 

Державна фіскальна служба України у зв’язку із прийняттям Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі - Закон №909) та численними запитами платників податку щодо набрання чинності окремими нормами зазначеного закону, а також порядку декларування податкових зобов’язань з акцизного податку з 01.01.2016 повідомляє таке.

Серед новацій, внесених Законом №909 до Податкового кодексу України (далі - Кодекс), передбачено запровадження системи електронного адміністрування реалізації пального та введення акцизної накладної як обов’язкового електронного документа, який складатиметься при здійсненні всіх операцій з реалізації пального на внутрішньому ринку. Відповідно до цієї норми до платників акцизного податку, які здійснюють реалізацію пального, крім  виробників, імпортерів та суб’єктів роздрібної торгівлі пальним, віднесено осіб, які реалізують пальне (п.п.212.1.15 п.212.1 ст.212 Кодексу).

Відповідно до п.1 розділу II Закону №909 норми (щодо доповнення Кодексу статтями 231 та 232) про запровадження акцизних накладних при реалізації пального, Єдиного реєстру акцизних накладних та системи електронного адміністрування реалізації пального набирають чинності з 1 березня 2016 року. Отже, для платників, визначених підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, - осіб, які реалізують пальне, - першим звітним (податковим) періодом буде березень 2016 року.

Таким чином, значені платники акцизного податку будуть зобов’язані після затвердження Порядку ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального та Заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального, зареєструватися платником акцизного податку та до 20 квітня 2016 року подати декларацію з акцизного податку за звітний (податковий) період - березень 2016 року за формами, встановленими Міністерством фінансів України .

Повідомляємо, що Порядок ведення реєстру платників акцизного податку з реалізації пального, Порядок ведення Єдиного реєстру акцизних накладних, Порядок електронного адміністрування реалізації пального та відповідні зміни до форм декларації з акцизного податку розробляються та найближчим часом будуть оприлюднені па веб-порталах ДФС та Міністерства фінансів України.

До запровадження нових форм звітності виробники, імпортери та особи – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, зокрема пального, та відповідно до пп.212.1.1, 212.1.2,212.1.11, п.212.1  ст.212 Кодексу є платниками акцизного податку, подають декларацію з акцизного податку за звітні (податкові) періоди 2016 року за  формами, затвердженими наказом  Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року № 14 «Про  затвердження форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку» зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30.01.2015 за № 105/26550.

 

Фізичні особи – підприємці відображають в декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік і суму військового збору

 

02.02.2016

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу фізичних осіб – підприємців на загальній системі оподаткування, що за підсумками 2015 року вони повинні надати декларацію про майновий стан  та доходи, визначивши при цьому самостійно податкові зобов’язання з податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Податковим кодексом України визначено, що об'єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ: оподаткуванню підлягає загальний річний оподатковуваний дохід, який включає доходи як з джерел їх походження в Україні, так і іноземні доходи.  Ставка збору складає 1,5% об’єкта оподаткування.

При цьому нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ. Тобто  платник податку, який у 2015 році отримував доходи від особи, що не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов'язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати декларацію за наслідками 2015 року, а також сплатити податок з цих доходів.

 Отже, за результатами 2015 року платники податку – фізичні особи, які отримали зазначені вище доходи, та фізичні особи-підприємці повинні подати декларацію та визначити податкові зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору. З цією метою з 1 січня 2016 року введено в дію нову декларацію, форма якої затверджена наказом Міністерства фінансів України від 02.10.2015 за № 859.

Сума військового збору, що підлягає сплаті платником податків самостійно до бюджету за результатами звітного року вказується у рядку 24.1 розділу IV нової декларації, а сума податку на доходи фізичних осіб – у рядку 23.1 розділу IV нової декларації.

Нагадуємо, що податковим законодавством установлені такі строки для подання декларації:       

- громадянин та особа, яка проводить незалежну професійну діяльність, – до 01 травня року, що настає за звітним;       

- підприємець – протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (року).

 

У фіскальній службі області проведено 123 службових перевірок

 

02.02.2016

 

Протягом 2015 року управлінням власної безпеки ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 123 перевірки відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області. За їх наслідками внесено 57 подань про притягнення винних осіб до відповідальності та усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 39 посадових осіб.

Одними із основних функцій відділу власної безпеки ГУ ДФС у Кіровоградській області є організація та проведення профілактичної роботи серед працівників територіальних органів служби, з метою попередження вчинення ними злочинів у сфері службової діяльності, корупційних діянь та інших порушень вимог чинного законодавства, а також винесення офіційних застережень у разі виявлення передумов можливого вчинення ними корупційних правопорушень або злочинів.

Крім цього, протягом  2015 року відкрито 7 кримінальних проваджень та складено 1 протокол за скоєння корупційних правопорушень стосовно співробітників ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Інформацію про випадки порушення прав платників, де вбачаються ознаки вчинення службових злочинів, корупційних правопорушень, появи громадян, які видають себе за працівників органів Державної фіскальної служби, а також інші правопорушення, можна повідомити за номером телефону (0522) 36-69-43. Конфіденційність та об’єктивність перевірки Вашого звернення гарантується!

 

У січні 2016 року мешканці Кіровоградської області спрямували на підтримку армії 10,5 млн. грн.

 

02.02.2016

 

Задля забезпечення обороноздатності Української армії платники Кіровоградщини з початку 2016 року сплатили до  бюджету 10,5 мільйонів гривень військового збору, що на 1 млн. грн. перевищує надходження за січень минулого року. Виконання прогнозного показника становить 100 %.

Слід нагадати, що військовим збором оподатковуються доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами. Крім того, військовий збір стягується з виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця, отриманого від організатора азартної гри. Нарахування, утримання тa сплата військового збору дo бюджету здійснюється у поpядку, встановленому cт. 168 ПКУ  зa ставкою 1,5 відсоткa вiд об’єктa оподаткування.

У свою чергу, пунктом 127.1 cт. 127 ПKУ передбачено, щo ненарахування, нeутримання та/aбо несплата податків плaтником податків, y тому чиcлі податковим aгентом, до aбо під чaс виплати доходу нa користь iншого платника податків, тягнyть за cобою накладення штрафу у розмірі 25 вiдсотків суми податку, щo підлягає нарахуванню тa/або сплаті дo бюджету.

 

Транспортний податок у 2016 році зазнав суттєвих змін

 

02.02.2016


Новий, 2016 рік, та Закон України від 24 грудня 2015 року №909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» принесли новації для платників транспортного податку.

Тепер об’єктом оподаткування транспортним податком є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня (1,03 млн. грн.) – у 2015 році транспортний податок сплачували власники автомобілів, які використовувалися до 5 років та мали об’єм циліндрів двигуна понад 3 тис. куб. см.

Зауважимо, що середньоринкова вартість визначається Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля, та розміщується на офіційному веб-сайті Міністерства.

Платниками транспортного податку як і торік є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти. Ставка не змінилась –  25 000 гривень на рік за кожен автомобіль.

Відтак Законом №909-VIII прописано особливості сплати податку у зв’язку із закінченням 5 – ти річного віку та викраденням автомобіля.

Таким чином, у разі спливу п’ятирічного віку протягом звітного року, податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця, наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг (досягне) п’яти років.

У разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, який є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легковим автомобілем, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом. При поверненні автомобіля його власнику (законному володільцю) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора чи рішення суду.

Власники – юридичні особи у разі незаконного заволодіння третьою особою легковим автомобілем, подають уточнюючу декларацію протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань; а у разі повернення – протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

Також фахівці органів ДФС інформують, що платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня і до 20 лютого 2016 року подають до державних податкових інспекцій за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію з розбивкою річної суми рівними частками поквартально. Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється державною податковою інспекцією за місцем реєстрації платника податку. Податкове повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилається (вручається) платнику до 1 липня.

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Податкове повідомлення-рішення надійде новому власнику після отримання державною податковою інспекцією інформації про перехід права власності.

Фізичні особи – платники транспортного податку мають право звернутися з письмовою заявою до державної податкової інспекції за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо: а) об’єктів оподаткування, що перебувають у власності платника податку; б) розміру ставки податку; в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними державної податкової інспекції та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів (зокрема документів, що підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля), контролюючий орган проводить перерахунок суми податку і надсилає (вручає) платнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє вважається скасованим (відкликаним).

 

Стан роботи зі зверненнями громадян  Кіровоградської митниці ДФС

 

02.02.2016 

На розгляд до Кіровоградської митниці ДФС  в січні  2016 року надійшло 1 звернення громадян. За типом надходження звернення надійшло поштою (безпосередньо від громадян).

За результатами виконання: 1 звернення виконано у встановлений термін.

За статтю авторів звернень – 1 чоловіки (100%).

Питання, що порушувалось у зверненні – відновлення документів про митне оформлення транспортного засобу.

У січні 2016 року в Кіровоградській митниці ДФС на особистий прийом громадяни не звертались.

Нагадуємо, що права громадян на звернення регулюється ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян». Кожен може направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб з метою роз’яснення прав  законних інтересів.

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (03.02.2016)
Переглядів: 320
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024