Понеділок, 29.04.2024, 22:00
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 27 ТРАВНЯ 2015 РОКУ

Інформація ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

Зверніть увагу на дату, коли ви отримали документ на переобладнання вантажного авто

 

27.05.2015

Громадяни чи суб’єкти господарювання, які завозять на територію України вантажні транспортні засоби і переобладнують їх у пасажирське, легкове авто, є платниками акцизного податку. Податкові зобов’язання із цього податку виникають у момент отримання документу, що засвідчує відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. Отримавши цей документ, громадянину – суб’єкту господарювання, необхідно спалити акцизний податок. І тоді з квитанцією чи з платіжним дорученням про сплату податку платник подає ці документи до органу внутрішніх справ України для реєстрації або перереєстрації транспортного засобу.

Тобто заявник повинен надати для реєстрації або перереєстрації переобладнаного автомобіля документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху та квитанцію або платіжне доручення про сплату акцизного податку з відміткою банку про дату виконання платіжного доручення. Це стосується автомобілів, на які з 1 січня 2015 року видано документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.

Розмір ставки акцизного податку диференціюється залежно від коду продукції згідно з УКТ ЗЕД, робочого об'єму циліндрів двигуна та терміну експлуатації (нові транспортні засоби або ті, що використовувались не більш як/понад п'ять років).

Якщо ставка акцизного податку встановлена у іноземній валюті, розрахунок суми податку здійснюється за офіційний курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України, що діє на перший день кварталу, в якому виникло податкове зобов'язання, і залишається незмінним протягом кварталу.

Суб’єкти господарювання подають декларації з акцизного податку щомісячно не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним контролюючому органу за місцем реєстрації, тобто для юридичних осіб – за місцезнаходженням, для фізичних осіб – за місцем проживання.

Додатково повідомляємо: якщо документ про відповідність переобладнаного автомобіля отримано до 1 січня 2015 року, то власники таких вантажних транспортних засобів, що переобладнані у легкові автомобілі, не повинні сплачувати акцизний податок.

 

На оздоровлення довкілля платники Кіровоградщини перерахували 10,1 мільйонів гривень екоподатку

 

27.05.2015

 

Саме стільки екологічного податку сплатили платники податків регіону до зведеного бюджету за чотири місяці  2015 року. Це в свою чергу на 2,3 млн.грн. більше минулорічних показників. Зокрема, до місцевих бюджетів надійшло  8,1 млн.грн., до державного бюджету – 2 млн. гривень.

Суми сплаченого екологічного податку платниками Кіровоградщини частково компенсують негативний вплив небезпечних та шкідливих факторів на природу нашого краю та економічно стимулюють суб’єктів господарювання дбайливо ставитися до навколишнього середовища.

  

Електроний кабінет - це допомога платникам

 

27.05.2015

Головне управління ДФС у Кіровоградській області  звертає увагу платників на те, що на веб-порталі ДФС України в режимі онлайн функціонує сервіс «Електронний кабінет платника податків». За допомогою даного сервісу можна формувати податкову звітність з будь-якого комп’ютера, підключеного до мережі Інтернет. Платник має змогу підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття).

Для зручності податкова звітність подається одним пакетом: декларація з усіма додатками. На кожен прийнятий пакет документів надсилається одна квитанція про прийняття декларації.

 

До бюджету Кіровоградщини надійшло 64,4 млн. грн. єдиного податку

 

27.05.2015

З початку року суб'єкти господарювання - юридичні та фізичні особи, які працюють на спрощеній системі оподаткування, сплатили 64,4 млн. грн. єдиного податку. У порівнянні з відповідним періодом минулого року сплата податку зросла майже на 24,3 млн. гривень або на 60,6 відсотків.

Єдиного податку з юридичних осіб третьої групи надійшло близько 7,5 млн. грн., від четвертої групи платників надійшло 20,8 млн. грн., фізичні особи - підприємці спрямували до бюджету 36,1 млн.грн.

Як зазначають фахівці Головного управління ДФС у Кіровоградській області, значне зростання надходжень від суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування відбувається на фоні зниження податкового навантаження для цієї категорії платників.

Нагадаємо, ставки єдиного податку для підприємців першої та другої групи залишились на рівні минулого року, а для «єдинщиків» третьої групи, яка об’єднала в себе всі інші групи, ставка знизилась з 5% до 4% доходу за умови включення ПДВ до складу єдиного податку та з 3 % до 2 % доходу за умови окремої сплати ПДВ.

 

Щодо здійснення платником єдиного податку зовнішньоекономічної діяльності, в тому числі за межами території України

 

27.05.2015

Згідно із статтею 5 Закону України від 16 квітня 1991 року № 959-XII «Про зовнішньоекономічну діяльність» зовнішньоекономічна діяльність - діяльність суб’єктів господарської діяльності України та іноземних суб’єктів господарської діяльності, побудована на взаємовідносинах між ними, що має місце як на території України, так і за її межами.

Фізичні особи, які мають постійне місце проживання на території України, мають право здійснювати зовнішньоекономічну діяльність, якщо вони зареєстровані як підприємці згідно з Законом України «Про підприємництво» (стаття 5 Закону).

Статтею 4 Закону передбачені види зовнішньоекономічної діяльності, до яких, зокрема, належать експорт та імпорт товарів, капіталів та робочої сили.

Відповідно до пункту 291.3 статті 291 Податкового кодексу України фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл.1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» Податкового кодексу України, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.

Пунктом 291.5 ст.291 Податкового кодексу України визначені види діяльності, здійснюючи які фізичні особи - підприємці не можуть бути платниками єдиного податку.

Платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом України, у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснювалися такі види діяльності або відбулася зміна організаційно-правової форми.

Враховуючи вищенаведене, фізична особа – підприємець – платник єдиного податку може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність як на території України, так і за її межами, за умови, що ним не здійснюються види діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування.

 

З 1 липня запроваджуються нові акцизні марки

 

27.05.2015

 

Кабінет Міністрів України постановою від 14.05.2015 № 296 затвердив нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва, які запроваджуватимуться з 01.07.2015 року.

Марки акцизного податку нового зразка для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного та імпортного виробництва будуть виготовлені Державною фіскальною службою України до 25 червня 2015 р. і продаватимуться в установленому порядку.

 

За несвоєчасну сплату військового збору – штраф та пеня

 

27.05.2015

 

Відповідальність за несвоєчасну сплату військового збору передбачена п.126.1 ст.126 Податкового кодексу України.

У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених Податковим кодексом України, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах:

- при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу;

- при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, — у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Після закінчення строків погашення узгодженого грошового зобов’язання на суму податкового боргу нараховується пеня. Нарахування пені розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов’язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні. Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120% річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

 

 

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (27.05.2015)
Переглядів: 356
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024