Середа, 15.05.2024, 06:11
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 22 БЕРЕЗНЯ 2016 РОКУ

Результати протидії проявам корупції в органах Державної фіскальної служби Кіровоградщини

22.03.2016

 

З метою забезпечення виконання основних завдань щодо запобігання проявів корупції в структурі Головного управління ДФС у Кіровоградській області функціонує відділ внутрішньої безпеки, основною функцією якого є організація та проведення профілактичної роботи серед працівників територіальних органів служби, для попередження вчинення ними злочинів у сфері службової діяльності, корупційних діянь та інших порушень вимог чинного законодавства.

У січні-лютому 2016 року працівниками відділу внутрішньої безпеки Головного управління ДФС у Кіровоградській області проведено 86 лекцій, виступів, бесід з працівниками органів ГУ ДФС у Кіровоградській області щодо недопущення корупційних дій та порушень законодавства України у сфері службової діяльності.

З початку року працівниками відділу внутрішньої безпеки здійснено                     10 перевірок відносно посадових осіб податкової та митної служби у Кіровоградській області. За наслідками проведених службових розслідувань і перевірок внесено 3 подання про притягнення винних осіб до відповідальності та усунення причин та умов, що сприяли вчиненню порушень. За наслідками розгляду подань 2 посадові особи притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

Крім того, за матеріалами відділу внутрішньої безпеки слідчим відділом прокуратури Кіровоградської області у лютому ц.р. розпочато кримінальне провадження (ч.2 ст.364 КК України) відносно посадових осіб ОДПІ.

 

 

Кількість перевірок бізнесу зменшилась у 2 рази

 

22.03.2016

 

Одним із основних завдань Державної фіскальної служби України є стабілізація надходжень до бюджету. При цьому наповнення бюджету податками здійснюється не за рахунок надлишкового тиску на бізнес і збільшення податкового навантаження, а завдяки виявленню та припиненню незаконних схем.

Одним із кроків у цьому напрямку стало скорочення кількості планових перевірок з боку працівників фіскальної служби.

Так, протягом січня-лютого 2016 року проведено 50 планових та позапланових перевірок, що майже у 2 рази менше, ніж минулоріч, торік проведено – 98 перевірок. За їх результатами донараховано 7 млн.грн., з яких уже сплачено до бюджету 3,1 млн.гривень.

Скорочення кількості перевірок суб'єктів господарювання стало можливим завдяки „ризикоорієнтовній" системі. Її застосування дозволяє отримувати необхідну інформацію без відволікання платників та відстежувати факти ухилення від сплати податків дистанційно. Завдяки даній системі податкова акцентує свою увагу лише на тих підприємствах, які мають ризики несплати податків.

 

За два місяці складено та передано до правоохоронних органів 7 матеріалів з ознаками кримінальних правопорушень суб’єктами господарювання Кіровоградщини

 

22.03.2016

 

Про це зазначають у відділі боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Основною функцією підрозділів боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, є вжиття заходів щодо виявлення  сумнівних  фінансових операцій, їх аналізу на предмет пов’язаності з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, та  руйнування схем,  в яких використовуються зазначені операції. 

За результатами розгляду переданих матеріалів правоохоронними органами в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 5 кримінальних проваджень, в тому числі 1 провадження – за ознаками ст.209 КК України («Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»).

Крім того, одним з пріоритетних напрямків роботи відділу є виявлення правопорушень у сфері державних закупівель. В результаті за січень-лютий цього року до правоохоронних органів передано 2 матеріали, на основі яких зареєстровано 2 кримінальні правопорушення за ознаками ст.191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»).

 

 

Як повинні звітувати у 2016 році платники податку на прибуток

 

22.03.2016

 

З урахуванням змін, внесених до Податкового кодексу України (далі – Кодекс) Законом України від 24.12.2015 №909-VIIІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», починаючи з 01.01.2016 податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств є календарні квартал, півріччя, три квартали, рік (пункт 137.4 статті 137 Кодексу).

При цьому, пунктом 137.5 статті 137 Кодексу визначено окремі категорії платників, для яких встановлено річний податковий (звітний) період, а саме:

а) платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), що сплачують податок на прибуток на підставі річної податкової декларації за період діяльності у звітному (податковому) році;

б) виробників сільськогосподарської продукції;

в) платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), за попередній річний звітний (податковий) період, не перевищує 20 мільйонів гривень. При цьому до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Отже, податковий (звітний) період – квартал встановлено для платників податку на прибуток, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків) перевищує 20 мільйонів гривень, за винятком платників податку, які зареєстровані протягом звітного (податкового) року (новостворені), та виробників сільськогосподарської продукції. При цьому, до річного доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за показниками Звіту про фінансові результати (Звіту про сукупний дохід), включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Також звертаємо увагу, що з урахуванням вимог пункту 38 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу платники податку на прибуток, для яких встановлено податковий (звітний) період – квартал, повинні здійснити розрахунок авансового внеску у розмірі 2/9 податку на прибуток, нарахованого у податковій звітності за три квартали 2016 року, та сплатити його до 31.12.2016.

 

 

Затверджено положення про форму та зміст розрахункових документів, порядок подання та форми звітності, пов’язаної із використанням КОРО (розрахункових книжок)

22.03.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що з 11 березня 2016 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 21.01.2016 № 13 «Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми № ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)» (далі - Наказ № 13), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 11.02.2016 за № 220/28350, яким скасовано наказ Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 № 614 «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зокрема, Наказом № 13 оновлено форми таких розрахункових документів:

·                   фіскального касового чека на товари та послуги (форма № ФКЧ-1);

·                   фіскального касового чека видачі коштів (форма № ФКЧ-2);

·                   розрахункової квитанції (форма № РК-1);

·                   спрощеної розрахункової квитанції (форма № РК-2).

Окрім того, запроваджено новий розрахунковий документ - фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (форма № ФКЧ-3).

З повним текстом Наказу № 13 Ви можете ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу (http://zir.sfs.gov.ua).

Довідково: Наказ № 13 опубліковано в офіційному бюлетені «Офіційний вісник України» від 11.03.2016 № 18.

 

Операція «РУБІЖ-2016»

22.03.2016

На виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства ДФС організовано на період з 01.09.2015 по 31.12.2015 року проведення операції «Рубіж-2015».

Наказом Державної фіскальної служби України від 30.11.2015 № 957 продовжено проведення операції «Рубіж – 2016» на період з 01.01.2016 по 31.03.2016.

Митницею у період проведення операції «Рубіж – 2016» порушено 25 справ на суму 10 741 427 грн.

Упродовж проведення операції «Рубіж – 2016» робочою групою ініційовано проведення 18 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 1254.51 тис. грн.

 

 

Стан боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил

 

22.03.2016

 

Кіровоградською митницею ДФС упродовж 2016 року направлено 5 повідомлень про кримінальні правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.358 КК України, порушено 25 справ про порушення митних правил  на суму 10 741 427 грн., (у 2015 році – порушено 51 справу про порушення митних правил  на суму 41 722 959 грн., з яких по 3 справах реально вилучено предмети правопорушення на суму 18164 гривень.

В звітному періоді до суду направлено 2 справи про порушення митних правил  на суму 38 514 грн. (за аналогічний період 2015– 5 справ на суму 65 117 грн.).

За результатами розгляду судом 5 справ (з урахуванням розгляду справ, направлених до звітного періоду) застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення, у тому числі часткову, на  суму  32 966 грн. (в 2015 році – застосовано конфіскацію по 7 справах на суму 28 168 грн.).

Митницею розглянуто 6 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 46 240 грн., сума штрафів, стягнутих митницею складає – 13 664 грн. ( у 2015 році 5 справ, накладено штрафів на суму 17 510 грн., стягнено – 11 150  грн.).

         На даний час економічна ефективність правоохоронної діяльності митниці складає 31 156 грн.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин,  митницею проведено 7 спільних заходів з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами яких складено 5 протоколів про ПМП на суму  17 632 грн.

В рамках реалізації планів взаємодії з правоохоронними органами, та спільних операцій, митницею спільно з УСБУ України у Кіровоградській області було проведено перевірку дотримання законодавства. В результаті чого було виявлено факт придбання, реалізації та зберігання цигарок іноземного виробництва без марок акцизного податку України. За вказаними фактом порушено 1 справу про ПМП за  ст. 484 МК України на суму 10 632 грн.

В звітному періоді, на підставі аналізу оформлених в митному відношення товарів, УАР та ПМП митниці підготовлено 14 запитів до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею виявлено 7 фактів вчинення суб’єктами зовнішньоекономічних відносин дій, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів, документів, одержаних незаконним шляхом та які містять неправдиві відомості. В результаті чого порушено 10 справ про порушення митних правил на загальну суму 5 091 274 грн.

 

За результатами декларування податку на прибуток за 2015 рік до зведеного бюджету надійшло 87,5 мільйонів гривень

 

22.03.2016

 

За результатами декларування податку на прибуток за 2015 рік нараховано до сплати 106 млн.грн. або 131,4відс. до  рівня 2014 року, приріст нарахованих сум становить 25,3 млн.гривень. За результатами декларування з початку                    2016 року надійшло до зведеного бюджету 87,5 млн. гривень податку на прибуток.

На сьогоднішній день індикативні показники з податку на прибуток за січень-березень 2016 року вже виконанні на 160,9відс., додатково до зведеного бюджету надійшло 33,1млн.гривень.

У відомстві повідомляють, що із загальних надходжень з початку поточного року державний бюджет отримав 76,8млн.грн. податку на прибуток, бюджет місцевих громад збагатився на 10,7 млн. гривень.

Необхідно зазначити, що з 1 січня 2016 року внесені зміни до Податкового кодексу України в частині адміністрування податку на прибуток, а саме:  скасовано авансові платежі, та для підприємств, які мають доходи більш ніж 20 млн.грн. за 2015 рік повертається квартальний звітний період нарахування податку.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (23.03.2016)
Переглядів: 585
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024