Неділя, 28.04.2024, 21:18
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 21 СІЧНЯ 2015 РОКУ

Кіровоградське підприємство намагалося ошукати державу на понад 6 млн. грн.

 

21.01.2015

 

В ході проведення документальної позапланової виїзної перевірки одного із кіровоградських підприємств фіскальниками було виявлено ряд порушень податкового законодавства. Встановлено, що підприємством укладені договори на поставку сільськогосподарської продукції з контрагентами, які знаходяться  на спеціальному  податковому режимі (податок на додану вартість не  перераховується до бюджету, а використовується на власні потреби). Зазначені договори мали умовний характер, зокрема, фактично перераховувалась попередня оплата на користь контрагентів, якими ці кошти одразу повертались підприємству (з використанням третьої особи). Вказана операція була проведена неодноразово. При цьому, фактичної  поставки продукції так і не здійснено. Таким чином, шляхом проведення значної кількості обертів  грошових коштів, відбулося формування «штучного» податкового кредиту з податку на додану вартість, і як наслідок занижено суму сплати податку  на 6,7 млн. грн.

Проте, виявлені порушення підприємство відмовилося визнавати та звернулося з позовом до Кіровоградського окружного адміністративного суду, який скасував податкові повідомлення-рішення. Кіровоградською ОДПІ було подано апеляційну скаргу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду. Судом апеляційної інстанції в ході вивчення матеріалів справи з’ясовано, що первинні документи, надані підприємством-скаржником (позивачем), не мають юридичної сили, оскільки не доведений  факт здійснення поставки сільськогосподарської продукції.

Таким чином, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд підтримав позицію податкового органу та виніс постанову, якою залишив в силі оскаржені податкові повідомлення-рішення. В свою чергу, кіровоградське підприємство вже відшкодувало завдані державі збитки.

 

 

Нові критерії застосування спрощеної системи оподаткування

 

21.01.2015

 

Відповідно до змін у Податковому кодексі України, які набули чинності з 1 січня 2015 року,  кількість груп платників єдиного податку зменшено з шести до чотирьох.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області доводить до відома платників нові критерії застосування спрощеної системи оподаткування:

– перша група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 грн.;

– друга група – фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; а обсяг доходу не перевищує 1500000 грн.;

– третя група – фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20000000 грн.;

– четверта група – сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка с/г товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75 %.

Звертаємо увагу, що платники єдиного податку третьої – шостої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до 1 січня 2015 року, з 1 січня 2015 року вважаються платниками єдиного податку третьої групи.

Крім того, з 1 січня 2015 року для платників єдиного податку 1-2 груп установлено фіксовані ставки у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом станом на 1 січня податкового (звітного) року, а для 3 групи (до якої ввійшли як фізичні, так і юридичні особи) – у відсотках до доходу.

Для платників 1 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 10% від розміру мінімальної зарплати, тобто до 121,80 грн. за календарний місяць.

Для платників 2 групи фіксована ставка єдиного податку встановлюється в межах до 20% розміру мінімальної зарплати, тобто дo 243,60 грн. за календарний місяць.

Для платників 3 групи – фізичних та юридичних осіб – відсоткові ставки становлять:

– 2% доходу – за умови окремої сплати ПДВ;

– 4% доходу – у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

Для платників 4 групи (сільгоспвиробників) все залишилось без змін, а саме: розмір ставок податку з 1 га сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду залежить від категорії (типу) земель, їх розташування і визначається у відсотках бази оподаткування.

 

 

З 1 січня 2015 року збільшено ставку податку для пасивних доходів

 

21.01.2015

 

Як відомо, з серпня 2014 року відповідно до законодавства оподатковуються проценти, нараховані на суму поточного або вкладного (депозитного) банківського рахунку. У 2014 році нараховані проценти підлягали оподаткуванню за єдиною ставкою 15%, незалежно від суми, яка розміщена на депозиті.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи” з 1 січня 2015 року ставку податку для пасивних доходів збільшено з 15% до 20%.

Податок на дивіденди встановлено на рівні 5% – для підприємств, які сплачують податок на прибуток на загальних підставах, і 20% – для підприємств, які не сплачують податок на прибуток.

Нагадуємо, що обов'язок із нарахування та перерахування податку до бюджету покладено на податкового агента, тобто особу, яка нараховує такий дохід. Всі фінустанови, у тому числі банки та кредитні спілки, при нарахуванні процентів виконують роль податкових агентів. Вони зобов'язані самостійно утримувати з нарахованих доходів податок та перераховувати до бюджету суми нарахованого (утриманого) з процентів податку на доходи.

 

 

Понад 3 мільярди гривень єдиного внеску сплатили платники Кіровоградщини у 2014 році

 

21.01.2015

 

Протягом 2014 органи фіскальної служби Кіровоградської області забезпечили надходження єдиного соціального внеску на загальну суму  3 млрд. 180 тис. грн. Це на 74,8 млн. грн. більше, ніж за аналогічний період 2013 року.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до п. 3 р. ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 28 грудня 2014 року № 77 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці”, із 1 січня 2015 року при нарахуванні зарплати (доходів) фізособам та/або при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами ставки ЄСВ, установлені ч. 5 ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» для платників ЄСВ, визначених в абзацах 2 і 3  п. 1 ч. 1 ст. 4, застосовуються із коефіцієнтом 0,4, якщо платником виконуються одночасно такі умови:

1) загальна база нарахування ЄСВ за місяць, за який нараховується зарплата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами, у 2,5 рази або більше перевищує загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік; або якщо загальна база нарахування єдиного внеску не перевищує в 2,5 рази або більше загальну середньомісячну базу нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік, то платник замість коефіцієнту 0,4 застосовує коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення загальної середньомісячної бази нарахування єдиного внеску платника за 2014 рік на загальну базу нарахування єдиного внеску за місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід) та/або винагорода за цивільно-правовими договорами (але в будь-якому випадку коефіцієнт не може бути менше 0,4);

2) середня зарплата по підприємству збільшилася мінімум на 30% порівняно із середньою зарплатою за 2014 рік;

3) середній платіж на одну застраховану особу після застосування коефіцієнта становитиме не менше 700 гривень;

4) середня зарплата по підприємству становитиме не менше трьох мінімальних зарплат.

 

 

Кіровоградською митницею минулого року розглянуто 16 звернень від громадян

 

21.01.2015

 

У письмових зверненнях громадяни найчастіше порушували питання щодо звільнення від митних платежів, повернення помилково або надміру сплачених сум митних платежів – 35,7%.

Нагадуємо, що права громадян на звернення регулюється ст. 40 Конституції України та Законом України «Про звернення громадян». Кожен може направляти індивідуальні чи колективні письмові звернення або особисто звертатися до органів державної влади та посадових і службових осіб з метою роз’яснення прав і законних інтересів.

 

 

Коли слід сплатити податок на нерухоме майно?

 

21.01.2015

 

Громадянам, які мають сплатити податок на нерухоме майно будуть надіслані офіційні повідомлення-рішення.

Відповідно до ст. 266 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення про сплату вже обчисленої суми податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) фізичній особі-платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за звітним періодом (роком). Сплатити суми нарахованого податку на нерухоме майно слід протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Платник податку може звернутися до органу фіскальної служби за місцем реєстрації з письмовою заявою для проведення звірки даних та, у разі виявлення розбіжностей у повідомленні-рішенні, проводиться перерахунок суми податку і вручається нове. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим.

 

 

У 2014 році бізнес області сплатив до державного бюджету 214,9 млн. грн. податку на прибуток

 

21.01.2015

Що в свою чергу більше на 5,8 млн. грн., ніж було сплачено торік. Із зазначених коштів до державного бюджету надійшло 205,5 млн. грн., що на 7,1 млн. грн. або на 3,6% більше ніж надійшло протягом січня-грудня 2013 року. Місцева казна поповнилась на 9,4 млн. грн.

Нагадуємо, що суб’єкти господарювання-юридичні особи, дохід у яких за останній звітний податковий період перевищив 10 млн. грн. подають декларацію за результатами звітного року, при цьому, щомісячно сплачують авансові платежі. Не сплачують авансові внески та подають річну звітність суб’єкти підприємницької діяльності, дохід яких не перевищує 10 млн. грн., неприбуткові та новостворені платники податків.

 

 

Кіровоградська митниця за 2014 рік перерахувала до держбюджету близько 648 млн. грн.

 

21.01.2015

 

Кіровоградською митницею Міндоходів були підведені підсумки діяльності за 2014 рік. З початку року митницею було перераховано до Держбюджету України майже 648 млн. грн., що на 29% більше надходжень минулого року.

Близько 648 мільйонів  гривень перерахувала до державного бюджету Кіровоградська митниця Міндоходів за 2014 рік. У порівнянні з показником за 2013 рік сума перерахувань зросла більше ніж на 145 млн. грн.

Індикативні показники встановлені на 2014 рік виконано на 103,6%, в тому числі, загального фонду на рівні 102,2% та спеціального фонду на рівні 137,5%. Відбулося зростання економічних показників на 29%.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (22.01.2015)
Переглядів: 402
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024