Понеділок, 29.04.2024, 02:56
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 21 ЧЕРВНЯ 2016 РОКУ

Правові засади доступу до публічної інформації визначені чинним законодавством

 

21.06.2016

Станом на 01.06.2016 року до територіальних органів ГУ ДФС у Кіровоградській області надійшло 51 запит на отримання публічної інформації, із них 23 запити надійшло від юридичних осіб, 12 запитів від фізичних осіб, 13 від об’єднань громадян без статусу юридичної особи та 3 запита від представників засобів масової інформації.

51 запит розглянуто та опрацьовано у строк, встановлений частиною 1 ст.20 Закону України від 13 січня 2011 року №2939-VІ «Про доступ до публічної інформації», а саме: 47 запитів задоволено, 3 запита надіслано належним розпорядникам інформації та  по 1 запиту відмовлено, у зв’язку з тим, що інформація стосувалася діяльності третіх осіб.

Питання, з якими зверталися запитувачі, стосувалися щодо надання копії Положення про підпорядковану ОДПІ, надання рахунків для сплати податків, наявності (відсутності) розбіжностей по ПДВ між контрагентами, щодо суми заборгованостей, сплати земельного податку, доходів голови сільської ради, стосовно електронних договорів, щодо перевірок відповідно до Закону України «Про очищення влади», кількості офіційно працюючих (платників єдиного соціального внеску), сплачених до бюджету сум податків, основних економічних показників по області, кількості зареєстрованих ФОП та юридичних осіб, щодо проведення перевірок, надання копій декларацій про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік начальника та заступників Головного управління ДФС в області, щодо декларування доходів громадян, інформація про діяльність третіх осіб.

З формою запиту на отримання публічної інформації, яка знаходиться у володінні органів ДФС України, та порядком його складання та подання можна ознайомитись, звернувшись на офіційний веб-портал ДФС України (www.sfs.gov.ua) у рубрику «Публічна інформація».

 

Платники податків Кіровоградщини через Центри обслуговування платників отримали майже 33 тисячі послуг

 

21.06.2016

На сьогодні обслуговування платників податків та громадян здійснюється 22 ЦОП області, якими щоденно надаються близько 1900-2300 адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, приймання звітності тощо.

З початку року до ЦОП ГУ ДФС у Кіровоградській області звернулося 234823 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання вищезазначених послуг, яким надано 32802 адміністративні послуги.

Серед них найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків; реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, книг обліку розрахункових операцій, надання витягу з реєстру платників єдиного податку тощо.

Повний перелік усіх адміністративних послуг, які надаються органами ДФС у Кіровоградській області та графік роботи ЦОП можна переглянути на інформаційних стендах Центрів обслуговування платників, а також на офіційному субсайті територіальних органів ДФС у Кіровоградській області.

 

Місцеві громади Кіровоградщини отримали 189,4 мільйонів гривень від плати за землю

 

21.06.2016

За підсумками січня-травня 2016 року до місцевих бюджетів Кіровоградщини спрямовано 189,4 млн.грн. плати за землю. Обсяги надходжень зросли до відповідного періоду  минулого року  на 146 відсотків, а це означає, що територіальні громади від власників та орендарів земельних ділянок Кіровоградської області отримали на 59,6 мільйонів гривень більше, ніж торік.

З початку 2016 року юридичними особами сплачено 161,0 млн.грн. і                         28,4 млн. грн. – фізичними особами. Фактичні показники аналогічного періоду минулого року від таких платників перевищено на 50,9млн. грн. та 8,7 млн. грн. відповідно.

Нагадаємо, відповідно до податкового законодавства власники землі та землекористувачі сплачують за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні в поточному році.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться працівниками фіскальних органів. Податкові повідомлення-рішення фізичні особи отримають до 1 липня 2016 року. Сплатити податок необхідно протягом 60 днів з дня його вручення.

 

Акцизний податок у травні додав до казни громади понад 88 млн. гривень

 

21.06.2016

 За січень-травень 2016 року від платників Кіровоградщини до місцевих бюджетів надійшло 88,4 млн. гривень акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що складає 118,1відс. до індикативного показника. Проти відповідного періоду минулого року надходження збільшились на 41,5 млн. грн. або 88,3відсотка.

 Нагадуємо, що з 01.03.2016 суб'єктам господарювання, які реалізують пальне, слід зареєструватися в якості платника акцизного податку з реалізації пального в системі електронного адміністрування реалізації пального (далі - СЕАРП). Для цього необхідно надіслати  до контролюючого органу за основним місцем обліку відповідну заяву в електронному вигляді, з дотриманням норм законодавства щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб.

 У зазначеній СЕАРП автоматично відкриваються електронні рахунки для сплати акцизного податку. Реквізити такого рахунка надсилаються платнику податку не пізніше операційного дня, що настає за днем його відкриття у вигляді повідомлення.

У разі продажу пального без реєстрації платником акцизного податку Податковим кодексом України встановлено штраф у розмірі 100відс. вартості реалізованого пального.

 

Нерухомість непридатна для проживання - повідомте фіскальні органи

 

21.06.2016

 

ГУ ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до пп. "ґ" пп. 266.2.2 п. 266.2 ст. 266 Податкового кодексу України, не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, житлова нерухомість непридатна для проживання, в тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради.

Рішення стосовно непридатності житлового будинку (житлового приміщення) для проживання (в тому числі у зв’язку з аварійним станом конструктивних елементів), про використання непридатного для проживання житлового будинку (житлового приміщення) з іншою метою (переведення у нежитловий фонд) або про знесення цього будинку приймаються відповідною місцевою радою на основі висновку комісії, згідно норм ст. 30 Закону України від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні».

Таким чином, власник об’єкта житлової нерухомості для звільнення від оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повинен повідомити податкову інспекцію, що житлова нерухомість непридатна для проживання на підставі рішення органу місцевого самоврядування, про використання непридатного для проживання жилого будинку (жилого приміщення) в інших цілях або про знесення цього будинку.

 

Торгівля пивом - тільки якщо маєте ліцензією

 

21.06.2016

Роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, тільки за наявності у них ліцензій.

З 01.07.2015 ліцензуванню підлягає діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Отже, суб’єктам господарювання, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом (у т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Така діяльність повинна здійснюватися виключно через спеціалізовані підприємства, в тому числі фірмові, спеціалізовані відділи (секції) підприємств з універсальним асортиментом продовольчих товарів, а також заклади ресторанного господарства, без обмеження торговельної площі.

При цьому фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку, які здійснюють роздрібну торгівлю пивом, при розрахунках готівкою зобов’язані застосовувати належним чином зареєстровані касові апарати з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або використовувати книги обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок у випадках, передбачених чинним законодавством.

Розкрадання бюджетних коштів

 

21.06.2016

 

Співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області встановлені факти можливого привласнення державних коштів посадовими особами одного з товариств з обмеженою відповідальністю м.Кіровограда, яке займається будівництвом житлових і нежитлових будівель.

З’ясувалося, що протягом 2015 року товариство заключало договори з рядом державних підприємств м. Кіровограда та смт. Петрове Кіровоградської області на проведення капітального і поточного ремонту вулиць та виконання ремонтно-будівельних робіт, в наслідок чого на  рахунки зазначеної будівельної компанії  від бюджетних організацій та комунальних підприємств надійшли кошти на загальну суму 25,7 млн. гривень.

         Враховуючи те, що фактичне придбання товарів (робіт, послуг) у таких контрагентів не підтверджується, відображення цих витрат у податковій та фінансовій звітності ТОВ, актах виконаних робіт могло призвести до завищення вартості ремонтних робіт. Загальна сума можливої легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, складає 10,8 млн. гривень.

         За матеріалами працівників ГУ ДФС у Кіровоградській області слідчим управлінням ГУ Національної поліції в Кіровоградській області до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.191 КК України „привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб”.

Стан боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил

 

21.06.2016

Кіровоградською митницею ДФС упродовж 2016 року направлено 10 повідомлень про кримінальні правопорушення за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.358 КК України, порушено 72 справи про порушення митних правил  на суму 23 944 617 грн., (у 2015 році – порушено 72 справи про порушення митних правил  на суму 52 569 919 грн.), з яких по 13 справах вилучені предмети правопорушення на загальну суму 116390 грн.

В звітному періоді до суду направлено 11 справ про порушення митних правил  на суму 177 476  грн. (у 2015 році – 20справ на суму 3 398 944 грн.).

За результатами розгляду судом 10 справ про порушення митних правил (з урахуванням розгляду справ, направлених до звітного періоду) застосовано конфіскацію безпосередніх предметів правопорушення, у тому числі часткову, на  суму 100 259 грн. (у 2015 році – застосовано конфіскацію по 18 справах на суму 791 928 грн.). Стягнуто штрафів накладених судом в  справах про порушення митних правил 17 000 грн.

Митницею розглянуто 16 справ про порушення митних правил та накладено штрафів на суму 246 593 грн., сума штрафів, стягнутих митницею складає – 22 334 грн. (у 2015 році 13 справ на суму штрафів 52 360  грн., стягнено штрафів – 23 896 грн.).

         На теперішній час економічна ефективність правоохоронної діяльності митниці складає  81 008 грн.

Найбільш характерними видами порушень митного законодавства виявленими митницею  за звітний період були:

- переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, а саме подання митному органу,  як підставу для митного оформлення підроблених документів, чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості. За даними фактами митницею порушено 26 справ про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 МК України на суму 20 230 915 грн.;

- нез’явлення за встановленою формою точних відомостей про товар. За даними фактами порушено 3 справи про порушення митних правил за ст.472 МКУ на суму  3 4591 134 грн.

- зберігання, перевезення чи придбання товарів, транспортних засобів та тютюнових виробів, ввезених на митну територію України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю. За даними фактами порушено 12 справ про порушення митних правил за  ст. 484 МК України на суму 122 568 грн.

З метою недопущення незаконного переміщення через митний кордон України товарів, транспортних засобів, зброї, тютюнових виробів, наркотичних та психотропних речовин, митницею проведено 25 спільних заходів з правоохоронними органами Кіровоградської області, за результатами яких складено 22 протоколи про порушення митних правил на суму  130 479 грн.

 

Митницею підготовлено 21 запит до митних органів іноземних держав. За результатами опрацювання отриманих відповідей митницею виявлено порушено 19 справ про порушення митних правил на загальну суму  15 804 726 грн.

 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (29.06.2016)
Переглядів: 300
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024