Понеділок, 29.04.2024, 19:54
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 1 ЛИПНЯ 2015 РОКУ

На Кіровоградщині майже 95% ПДВ відшкодовується „автоматом”


01.07.2015 

За 5 місяців 2015 року Кіровоградським платникам відшкодовано 329,2 млн. грн. податку на додану вартість, з них за процедурою автоматичного відшкодування – 312 млн. грн. Автоматичне відшкодування ПДВ отримали 16 суб’єктів господарювання, які працюють в різних галузях промисловості .

В порівнянні з відповідним періодом відшкодовані суми зменшились на 23,7млн.грн., при цьому відшкодування з бюджету в автоматичному режимі збільшилось на 20,6млн.грн.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до вимог Податкового кодексу України бюджетному відшкодуванню за заявою платника підлягає сума податку, фактично сплаченого отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до державного бюджету, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200¹.3 статті 200¹ Податкового кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації. При цьому платники податку, які подали відповідну заяву мають відповідати критеріям, визначеним ст.200 Податкового кодексу.

Автоматичне бюджетне відшкодування здійснюється за результатами камеральної перевірки, яка проводиться протягом 20 календарних днів, наступних за граничним терміном отримання податкової декларації, та відповідно до вимог, визначених ст.76 Податкового кодексу України.

Контролюючий орган зобов’язаний протягом трьох робочих днів після закінчення перевірки надати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок із зазначенням суми, що підлягає автоматичному відшкодуванню з бюджету.

Критерії оцінки платника, відповідність яким надає такому платнику податку право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування сум ПДВ, побудовані на аналізі даних його звітних показників та наявної податкової інформації. 

 

Про відповідальність за ненадання відомостей до Державного реєстру фізичних осіб


01.07.2015

Законом України від 24.10.2013 № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» було внесено зміни до Податкового кодексу  стосовно застосування штрафних санкцій за неподання або порушення строку подання фізичними особами до контролюючих органів відомостей про зміну даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

Внесеними змінами встановлено, що до 1 січня 2016 року не застосовуються штрафні санкції за неподання або порушення строку подання фізичними особами до контролюючих органів відомостей про зміну даних, які вносяться до Державного реєстру фізичних осіб – платників податків.

При цьому, слід відмітити, що Закон набрав чинності з 1 січня 2014 року.

 

Оподаткування доходів мобілізованих працівників

01.07.2015 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до норм трудового  законодавства  працівникам, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, гарантується збереження місця роботи, посади і виплата компенсації із бюджету у розмірі середнього заробітку. Відшкодування зазначених витрат провадиться за рахунок коштів Державного бюджету в порядку, визначеному Кабміном та затвердженому Постановою КМУ  від 04.03.2015р. №105.  

Для виплати компенсації підприємство, установа або організація подає щомісяця до 15 числа органу соціального захисту населення звіт про фактичні витрати на виплату середнього заробітку працівникам. Звіт необхідно погодити з районним (міським) військовим комісаріатом, який здійснював призов працівника на військову службу.

Законодавчо визначено, що дохід, отриманий мобілізованими працівниками за рахунок коштів державного бюджету у вигляді компенсації в межах середнього заробітку, не включається до оподатковуваного доходу такого працівника, тобто не оподатковується податком на доходи фізичних осіб та військовим збором. Також не нараховується та не утримується єдиний внесок з таких виплат. Вказаний Порядок  суб’єктами господарювання застосовується починаючи з березня місяця.

Зазначимо, що у разі нарахування та виплати установою середнього заробітку мобілізованим працівникам, без подання звітності до органів соцзахисту щодо відшкодування зазначених витрат, то сума середнього заробітку оподатковуватиметься  єдиним внеском, податком на доходи фізичних осіб та військовим збором на загальних підставах.

Тож враховуючи вищевикладене, доходи, отримані працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, у вигляді суми середнього заробітку та компенсаційної виплати з бюджету у межах середнього заробітку, слід розглядати окремо, оскільки види таких доходів є різними.

Сума коштів, у вигляді зарплати працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, відображається у формі № 1ДФ за ознакою доходів «101».

А сума компенсаційних виплат з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, отриманих платником, відображається у формі № 1ДФ за ознакою доходів «128».

  

Щодо відображення у митних деклараціях податкових номерів платників ПДВ

01.07.2015 

Повідомляємо, що згідно з Законом України від 31.07.2014 № 1621-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (далі Закон) з 01.01.2015 набрали чинності зміни щодо доповнення Податкового кодексу України статтею 200 «електронне адміністрування податку на додану вартість».

У зв’язку з цим, з метою забезпечення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість, під час заповнення декларантами графи В митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа (МД) додатково до відомостей, передбачених Порядком заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженим наказом Мінфіну від 30.05.2012 № 651, зареєстрованим у Мінюсті 14.08.2012 за № 1372/21684, необхідно зазначати відомості про податковий номер (код ЄДРПОУ/реєстраційний номер облікової картки платника податків (або серія та номер паспорта фізичної особи для фізичних осіб – підприємців, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта) / реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами) особи, яка претендуватиме на податковий кредит з податку на додану вартість у розмірі відповідної сплаченої суми.

На паперовому примірнику МД вищезазначені відомості відображатимуться у графі В МД у рядку, в якому зазначено відомості про сплату податку на додану вартість, додатково у квадратних дужках. Зазначені відомості необхідно вказувати при декларуванні товарів за МД типів «ІМХХYY» )де «ХХ» - код відповідного митного режиму, а «YY» - один з кодів АА, ТК, ТФ, ТН, ЕА, ДР, ДТ, ДЕ, ДМ) з наведенням у першій колонці «Вид» графи 47 МД коду виду платежу «028», а п’ятій колонці «Спосіб платежу» зазначеної графи одного з кодів способу розрахунку «01», «02» або «99».

Після завершення митного оформлення до МД можуть вноситися зміни шляхом подання додаткової митної декларації та оформлення її митним органом або шляхом заповнення та оформлення митним органом аркуша коригування.

З метою забезпечення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість, під час оформлення додаткової декларації до МД або аркуша коригування, що передбачають повернення помилково та/або надміру сплачених сум податку на додану вартість та  відповідне коригування відомостей про сплачені суми митних платежів, автоматизованою системою митного оформлення здійснюватиметься звіряння сум податку на додану вартість, що заявлені до повернення, з сумою, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або рахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що обчислена відповідно до пункту 200.3 статті 200 Податкового кодексу України.

Зазначена звірка здійснюватиметься під час оформлення аркуша коригування або виконання за додатковою митною декларацією митних формальностей, передбачених підпунктом 4.5.3 «Контроль співставлення» Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом мінфіну від 30.05.2012 № 361 та зареєстрованого у Мінюсті 10 серпня 2012 року за № 1360/21672.

У разі, якщо у зв’язку з внесенням змін до митної декларації сума податку, яка підлягає поверненню платнику податку, є більшою, ніж сума, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або рахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, що обчислена відповідно до пункту 200.3 статті 200 Податкового кодексу України, автоматизованою системою митного оформлення надаватиметься посадовій особі митниці, що здійснює митне оформлення, відповідне повідомлення, що є підставою для надання відмови в оформленні додаткової митної декларації або аркуша коригування. Під час заповнення картки відмови при наведенні вимог, виконання яких необхідне для митного оформлення відповідно до статті 256 Митного кодексу України, зокрема, зазначається «Внесення коштів на електронний рахунок платника у системі електронного адміністрування ПДВ згідно з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 16.10.2014 № 569».

Звертаємо увагу, що з метою забезпечення функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість, оформлення митницею Висновку про повернення платникам податків помилково та/або надмірно сплачених митних та інших платежів відповідно до вимог Порядку повернення платникам податків коштів, що обліковуються на відповідних рахунках митного органу як передоплата, і митних та інших платежів, помилково та/або надмірно сплачених до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється митними органами, затвердженого наказом Державної митної служби України від 20.07.2007 № 618, зареєстрованого у Мінюсті 25.09.2007 за № 1097/14364, здійснюється на підставі оформлених додаткової митної декларації або аркуша коригування.

 

Податковою міліцією вилучено 700 літрів спирту на 44 тис.грн.

01.07.2015

Одним із завдань податкової міліції є запобігання кримінальним та іншим правопорушенням у сфері незаконного виготовлення, зберігання, збуту або транспортування з метою збуту товарів, їх розкриття та розслідування.

В рамках виконання покладених завдань, 29 червня поточного року, працівниками слідчого і оперативного управлінь Головного управління ДФС у Кіровоградській області спільно з працівниками УСБУ в Кіровоградській області з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення і відшукання знарядь кримінального правопорушення на підставі ухвал слідчого-судді проведено 10 обшуків, в результаті чого вилучено більше 700 літрів спирту на суму 44 тис. грн., грошових коштів на суму 12 430 грн., обладнання для незаконного виготовлення алкогольних напоїв, а також гранату РГД-5.

Слідчим та оперативним управліннями фіскальної служби області і в подальшому приділятиметься особлива увага щодо детінізації ринку підакцизних товарів та виявлення кримінальних правопорушень у вказаній сфері.

 

 

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

 

Категорія: Інформація | Додав: Admin (02.07.2015)
Переглядів: 402
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024