Середа, 15.05.2024, 05:55
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 16 ЛЮТОГО 2016 РОКУ

Доходи, які підлягають обов’язковому декларуванню громадянами, і в яких випадках не потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи

 

16.02.2016

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що з початку 2016 року та до 1 травня поточного року триває кампанія декларування доходів, отриманих громадянами у 2015 році.

Обов’язковому декларуванню підлягають наступні доходи:

- спадщина, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов’язані сплатити податок до нотаріального оформлення спадщини та спадкоємців першої ступені споріднення (нульова ставка) або інших спадкоємців, якщо ними податок був сплачений до нотаріального оформлення спадщини;

- дарунки, отримані у результаті оформлення договору дарування (аналогічно спадщині);

- дохід від надання в оренду нерухомості іншим фізичним особам;

- дохід від надання в оренду рухомого майна, якщо орендатором є також фізична особа;

- дохід у вигляді рухомого майна, отриманий за ухвалою суду, за яким прийнято рішення про зміну власника та перехід права власності на рухоме майно;

- іноземні доходи;

- інвестиційні доходи, тобто доходи від продажу акцій та інших цінних паперів;

- нецільова благодійна допомога, у разі якщо загальна сума такої допомоги перевищує граничний розмір (у 2015 році – 1710 грн.);

- основна сума боргу (кредиту), прощеного (анульованого) кредитором у сумі, що перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (на 01.01.2015 мінімальна заробітна плата – 1218 грн.);

- дохід у вигляді суми заборгованості, за якою минув строк позовної давності у сумі, що перевищує 50 відсотків місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року (у 2015 році – 609 грн.).

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

– від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

– від одного податкового агента незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом Податкового кодексу;

– від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу;

– у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 Податкового кодексу;

– зазначені у п.п. «є» п. 176.1 ст. 176 Податкового кодексу доходи від двох і більше податкових агентів, і при цьому загальна річна сума оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) такими податковими агентами не перевищує ста двадцяти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Крім того, малолітні/неповнолітні або недієздатні особи, які при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, звільняються від обов’язку подання податкової декларації. Разом з тим, наголошуємо, що обов’язок щодо заповнення та подання податкової декларації від імені такого платника податку покладається на опікуна або піклувальника – щодо доходів, отриманих малолітньою/неповнолітньою особою або особою, визнаною судом недієздатною.

 

Плата за землю у 2016 році: звітуємо за новою формою

 

16.02.2016

 

Починаючи з 1 січня 2016 року, для складання податкової звітності з плати за землю використовується нова форма Податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.06.2015 № 560.

Зазначена форма декларації використовується і для самостійного виправлення помилок, допущених у податковій звітності за попередні звітні (податкові) періоди.

Нагадуємо, що базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.

Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають органу фіскальної служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію.

 

Оподаткування пенсій у 2016 році залишилося без змін

 

16.02.2016

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що Верховною Радою України 24.12.2015 був прийнятий Закон України №909-VIІI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон №909), який набрав чинності з 01.01.2016.

Цим Законом внесені зміни до деяких норм Податкового кодексу України  (далі – Кодекс).

Так, Законом №909 з 01.01.2016 запроваджено одну базову ставку оподаткування податком на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у розмірі 18% для доходів у вигляді заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які  нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами та інших доходів, незалежно від їх розміру (пункт 167.1 статті 167 Кодексу).

У 2015 році було дві ставки ПДФО – 15% та 20% в залежності від розміру доходу.

При цьому, оподаткування пенсій залишилось без змін.

Відповідно до пункту 167.4 статті 167 Кодексу ставка ПДФО становить 15% бази оподаткування щодо перевищення суми пенсії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), щомісячного довічного грошового утримання, які отримуються платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, – у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Положення цього підпункту не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (підпункт 164.2.19 пункту 164.2 статті 164 Кодексу).

Зазначаємо, що станом на 01.01.2016 місячна мінімальна заробітна плата складає 1378 гривень.

Таким чином, з 01.01.2016 оподаткуванню, як і раніше, за ставкою 15%, підлягатимуть пенсії, розмір яких перевищуватиме 4134 гривні у частині такого перевищення.

 

Платники Кіровоградської області сплатили до місцевих бюджетів 24,8 мільйонів гривень єдиного податку

 

16.02.2016

 

Із зазначених надходжень від фізичних осіб – підприємців надійшло 12,9 млн.грн. Юридичні особи з початку року спрямували до бюджету 2,7 млн.грн. єдиного податку. Також свій внесок до скарбниць місцевих громад зробили сільгосптоваровиробники – 9,2 млн.грн.

Відтак, з початку цього року Кіровоградські платники, які перебувають на спрощеній системі оподаткування перевищили минулорічний показник надходжень єдиного податку на 12,3 млн.грн.

В Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області зазначають, що значне зростання надходжень від суб’єктів господарювання на спрощеній системі оподаткування відбувається за рахунок сплати податку суб’єктами підприємництва аграрної галузі, які раніше сплачували фіксований сільськогосподарський податок. Такі аграрники почали працювати на четвертій групі спрощеної системи з 2015 року у зв’язку із змінами у законодавстві, що відбулися торік.

 

 

Платники податків Кіровоградщини отримали понад 1000 ключів цифрового підпису

 

16.02.2016

 

Впродовж січня 2016 року у представництвах Акредитованого центру сертифікації ключів цифрового підпису, які функціонують у Кіровоградській області видано 1083 ключів електронного цифрового підпису.

Представники бізнесу, держустанов, органів місцевої влади та самоврядування, громадських інституцій тощо мають можливість безоплатно отримувати посилені сертифікати електронного цифрового підпису в 2 відділеннях АЦСК ДФС, за адресами: м. Кіровоград, вул. Глинки, 2 каб.15, контактний телефон (0522) 36-69-52 (Кіровоградська ОДПІ) та м. Олександрія, вул. Пролетарська, буд. 17, каб.6, контактний телефон (05235) 7-51-71 (Олександрійська ОДПІ).

Застосування електронних ключів, які видаються фіскальною службою має безліч переваг. Насамперед – це отримання численних послуг в режимі он-лайн, можливість подання електронних декларацій, реєстрація бізнесу у фіскальній службі за 24 години, функціонування „Електронного кабінету платника”.

Повний перелік он-лайн послуг та інших електронних сервісів ДФС можна побачити на веб-порталі Державної фіскальної служби України (sfs.gov.ua) або на суб-сайті Головного управління ДФС у Кіровоградській області (kr.sfs.gov.ua).

 

До бюджету Кіровоградщини надійшло понад один мільйон гривень рентної плати

 

16.02.2016

 

Протягом січня 2016 року до зведеного бюджету платниками податків перераховано 1 мільйон 88 тисяч гривень рентних платежів. Надходження сформували такі рентні платежі, як плата за спеціальне використання лісових ресурсів, за спеціальне використання води, за користування надрами та за користування радіочастотним ресурсом України.

Найбільше з цих платежів до бюджету надійшло від рентної сплати за спеціальне використання води – 685 тис.грн. Друге місце серед рентних платежів – плата за спеціальне використання лісовими ресурсами, якої надійшло 238,8 тис.грн. За користування надрами та радіочастотним ресурсом до казни поступило 137,5 тис.грн. та 27,5 тис.грн. відповідно.

 

Податковою міліцією Кіровоградщини викрито факт розтрати бюджетних коштів держустановами на суму 4,1 млн.грн.

 

16.02.2016

За матеріалами співробітників податкової міліції Кіровоградської області до ЄРДР внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення за ч. 5 ст. 191 КК України за фактом розтрати бюджетних коштів посадовими особами ряду міських, селищних та сільських рад Кіровоградської області.

Зокрема встановлено, що протягом періоду, з травня по листопад 2015 року, посадові особи бюджетних організацій документально оформили придбання послуг з вивезення сміття  та виконання капітального і поточного ремонту будівель та  вулиць ряду населених пунктів Кіровоградської області і перерахували на розрахунковий рахунок одного із підприємств зареєстрованого у м.Києві, що має ознаки фіктивності, бюджетні кошти на загальну суму  4,1 мільйонів гривень.

Тривають слідчі дії.

 

У рамках операції „Акциз - 2016” податковою міліцією з незаконного обігу вилучено підакцизні товари на суму 322,5 тисячі гривень

 

16.02.2016

 

У січні поточного року, за результатами проведених заходів в рамках операції «Акциз-2016», направлених на протидію незаконному виробництву та  обігу підакцизних товарів і перекриттю каналів їх контрабандного походження на внутрішній ринок України, співробітниками оперативного управління ГУ ДФС у Кіровоградській області у січні 2016 року із незаконного обігу вилучено товарів підакцизної групи на загальну суму 322,5 тис.грн., у тому числі: спирт етиловий – 77 дал. на суму 115,5 тис.грн., лікеро-горілчані напої  – 75 дал. на суму 192,5 тис.грн. та  530 пачок тютюнових виробів без марок акцизного податку на суму 8 тисяч гривень.

З початку 2016 року за матеріалами оперативних підрозділів ОУ ГУ ДФС у Кіровоградській області в Єдиному реєстрі досудових розслідувань обліковано  3 кримінальних правопорушення за ознаками злочинів, передбачених  ч.3 ст. 204 КК України.

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (17.02.2016)
Переглядів: 502
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024