Середа, 08.05.2024, 08:30
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 13 ЖОВТНЯ 2015 РОКУ

Здаєте квартиру в оренду – прозвітуйте в податкову!

13.10.2015

ГУ ДФС у Кіровоградській області інформує, що здача в оренду власного майна є додатковим джерелом заробітку, а це може бути одна кімната у квартирі, сама квартира, гараж, дачний будинок тощо. Юридичне оформлення таких правовідносин відбувається шляхом підписання договору про найм (оренду) нерухомого майна. Здавання в оренду власного нерухомого майна може здійснюватись фізичними особами як у межах підприємницької діяльності, так і без реєстрації орендодавця як фізичною особою – підприємцем.

Досить часто громадяни України забувають, що згадане джерело заробітку підлягає оподаткуванню. Стаття 170 Податкового кодексу визначає особливості нарахування та оподаткування доходів від надання нерухомості в оренду, житловий найм.

Орендодавцю, який здає квартиру фізичним особам і не є підприємцем, кожного кварталу протягом 40 днів необхідно нарахувати та сплатити податок за ставкою 15% (20%).

Сума отриманого доходу, сплаченого протягом року податку та нарахованого податкового зобов’язання за результатами такого року, відображається орендодавцем у річній податковій декларації. Така декларація подається до 1 травня року, що настає за звітним, до податкової інспекції за податковою адресою платника податку.

ГУ ДФС в області звертає увагу, що крім відповідальності за несплату податків, не потрібно забувати і про те, що право на оформлення субсидій надаватиметься особам, які орендують житло і оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

 

Майже 268 мільйонів гривень плати за землю сплачено платниками Кіровоградщини

 

13.10.2015

Протягом 9 місяців поточного року платниками податків Кіровоградщини сплачено до місцевого бюджету 267,6 млн.грн. плати за землю, в тому числі фізичними особами – 63,1 млн.грн. та юридичними – 204,5 млн.грн.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі (пункт 286.2 статті 286 Податкового кодексу України).

Нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному статтею 58 Податкового кодексу України (пункт 286.5 статті 286 Податкового кодексу України). У аналогічному порядку контролюючі органи здійснюють нарахування сум орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

 

Кіровоградщина: з початку року надійшло майже 2,4 мільярди гривень єдиного соцвнеску

13.10.2015

Протягом січня – вересня 2015 року платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування було перераховано до бюджету 2 млрд. 387 млн. грн., що на 200 млн. грн. перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Переважна кількість сум ЄСВ надійшла від роботодавців, які нараховували та сплачували єдиний внесок на суми заробітної плати, винагороди за договорами цивільно-правового характеру, допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Також, Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що останній день сплати єдиного внеску фізичних осіб - підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування за ІІІ квартал 2015 року – 19 жовтня 2015 року.

 

З початку року сервісом „Пульс” скористались 96 громадян Кіровоградщини


13.10.2015

Впродовж січня – вересня поточного року на телефонний номер сервісу ДФС України „Пульс” від громадян Кіровоградської області надійшло 96 звернень щодо діяльності органів фіскальної служби області та системи електронного адміністрування ПДВ. При цьому територіально найбільш активними були мешканці міст Кіровограда та Долинської – від них надійшло 49 відсотків усіх дзвінків.

Найчастіше у своїх зверненнях громадяни порушували питання, які стосувались роботи органів ДФС регіону, системи електронного адміністрування ПДВ, звітності та реєстрації податкових накладних тощо.

Всі звернення, які надійшло до сервісу були розглянуті вчасно та в повному обсязі, заявники проінформовані про прийняті рішення та вжиті заходи.

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що „Пульс” – це інтерактивний сервіс ДФС, за допомогою якого приймаються дзвінки від платників податків та громадян з податкових і митних питань. Поскаржитися на неправомірні дії або бездіяльність працівників органів ДФС, оперативно вирішити суперечливі питання, які відносяться до компетенції відомства, можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово.

 

Граничний термін сплати ЄСВ для „єдинщиків” – 19 жовтня 2015 року

 

13.10.2015

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що граничний термін сплати єдиного внеску за себе фізичними особами - підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок. У разі якщо останній день строків сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Платники єдиного внеску, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), фізичні особи - підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449), ФОП – платники єдиного податку можуть сплачувати єдиний внесок у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Пунктом 11 розд. ІV Інструкції № 449 встановлено, що у разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV, якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Отже, останній день сплати єдиного внеску фізичних осіб - підприємців, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування за ІІІ квартал 2015 року – 19 жовтня 2015 року.

 

Кіровоградська митниця ДФС відкрита для сучасного діалогу з бізнесом

 

13.10.2015

 

Керівництво Кіровоградської митниці ДФС нещодавно провело зустріч з митними брокерами, суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності та представниками Громадської Ради.

Під час зустрічі начальник Кіровоградської митниці ДФС  Горбов Олександр Вікторович довів до відома присутніх, що відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 16.09.2015 №724 запроваджено застосування єдиних орієнтовних показників митної вартості товарів в системі управління ризиками в частині контролю за правильністю визначення митної вартості. Звернув увагу учасників наради, що використання єдиних орієнтовних показників митної вартості товарів необхідне лише для аналізу, виявлення та оцінки ризиків щодо заявлення декларантом або уповноваженою ним особою неповних та/або недостовірних відомостей про митну вартість товарів, у тому числі невірному визначенні митної вартості товарів. Окремо зауважив, що норми зазначеної постанови не запроваджують нових методів чи методик визначення митної вартості товарів.

Перший заступник начальника Скібіцький Євген Георгійович проінформував присутніх, що застосування орієнтовних показників митної вартості товарів, запроваджених постановою, є частиною системи управління ризиками, такі ціни використовуються виключно для порівняння та не повинні прямо використовуватися для заміни митної вартості. Таким чином, відповідно до положень Митного кодексу України відмова у застосуванні основного методу (за ціною угоди) не може базуватися на орієнтовних показниках митної вартості товарів.

Митні брокери та представники бізнесу мали змогу звернутися до керівництва митниці з проблемними питаннями, які виникають в частині виконання митних процедур.

Олександр Вікторович висловив готовність до конструктивного вирішення проблемних питань суб‘єктів ЗЕД, які виникають під час здійснення митного оформлення товарів.

Дані в паспорті замість картки – в будь-якому органі ДФС

13.10.2015

Державна фіскальна служба України повідомляє, що відповідно до пункту 70.10 статті 70 Податкового кодексу України контролюючим органом на прохання фізичної особи - платника податків до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

Підтвердженням достовірності реєстраційного номера облікової картки платника податків є документ, що засвідчує реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі, або дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків,внесені будь-яким органом ДФС до паспорта громадянина України за формою встановленою Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків.

Щодо порядку повідомлення органів ДФС про прийняття працівників на роботу

 

13.10.2015

Статтею 24 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП України) визначено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого  ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Тобто, до початку роботи працівника інформація про його зарахування має бути подана до Державної фіскальної служби або її територіальних органів.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 413 «Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та  її територіальним органам про прийняття працівника на роботу» (далі – Постанова) з урахуванням вищезазначеної статті КЗпП України передбачено, що повідомлення про прийняття працівника на роботу подається власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом (особою) чи фізичною особою  до територіальних органів Державної фіскальної служби за місцем обліку їх, як платника єдиного внеску, за формою згідно з додатком до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

Цей порядок стосується також і прийняття (обрання) на роботу керівників юридичних осіб.

У випадку прийняття керівника на новостворене підприємство, установу, організацію повідомлення про прийняття працівника на роботу до територіальних органів Державної фіскальної служби має бути підписано особою, яка визначена внутрішніми документами підприємства, установи, організації або установчими документами.

 

Мешканці  Кіровоградщини з початку 2015 року зателефонували на «Пульс» ДФС по митному напрямку 6 разів

 

13.10.2015

 

З початку року мешканці Кіровоградщини скористались антикорупційним сервісом Державної фіскальної служби «Пульс» по митному напрямку 6 разів. Зокрема, з них 5 - затягування митного оформлення, 1- повернення  коштів.

На всі звернення надано  відповіді в повному обсязі.

 

Нагадаємо, що за номером сервісу «Пульс» (044) 284 00 07 громадяни мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність працівників фіскальної служби, можливі корупційні дії з їхнього боку, оперативно вирішити суперечливі питання, які виникають в процесі адміністрування податків або під час митного оформлення.

 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (15.10.2015)
Переглядів: 287
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024