Четвер, 16.05.2024, 14:33
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 22 ГРУДНЯ 2015 РОКУ

Починаючи з 6 грудня фермерські господарства, с/г кооперативи та ФОП отримуватимуть компенсацію за мобілізованих працівників!


22.12.2015

6 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 12.11.2015 №801-VIII «Про внесення змін до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо працівників, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період», згідно якого у частинах третій та четвертій статті 119 Кодексу законів про працю України слова «в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності» замінено словами «фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову». Тобто гарантії у вигляді збереження місця роботи, посади і компенсації із бюджету середнього заробітку мають тепер і призвані на строкову військову службу (прийняті за контрактом) працівники фермерських господарств, сільськогосподарських виробничих кооперативів незалежно від підпорядкування та форми власності і фізичних осіб – підприємців, де вони працювали на час призову.

В результаті третя – п’ята статті Кодексу законів про працю України мають наступну редакцію: «За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

За працівниками, які були призвані під час мобілізації, на особливий період та які підлягають звільненню з військової служби у зв’язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв’язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб - підприємців, в яких вони працювали на час призову. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Вказані гарантії зберігаються за працівниками, які під час проходження військової служби отримали поранення (інші ушкодження здоров’я) та перебувають на лікуванні у медичних закладах, а також потрапили у полон або визнані безвісно відсутніми, на строк до дня, наступного за днем їх взяття на військовий облік у районних (міських) військових комісаріатах після їх звільнення з військової служби у разі закінчення ними лікування в медичних закладах незалежно від строку лікування, повернення з полону, появи їх після визнання безвісно відсутніми або до дня оголошення судом їх померлими».

Закон №801-VIII надрукований в газеті «Голос України» від 05.12.2015 №230. Його можна прочитати за посиланням: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/801-19

 

Водокористувачі Кіровоградщини сплатили до бюджету понад 21 мільйон гривень за спеціальне використання води


22.12.2015 

Протягом одинадцяти місяців 2015 року платники рентної плати за спеціальне використання води Кіровоградського регіону спрямували до зведеного бюджету понад 21 млн. гривень. З них, місцевий та державний бюджети отримали по 10,5 мільйонів гривень.

Нагадаємо, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі - суб’єкти господарювання,  що використовують воду як первинні або вторинні водокористувачі, та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.


Бізнесмени Кіровоградщини сплатили 42,1 мільйони гривень екологічного податку


22.12.2015 

За січень-листопад 2015 року платники Кіровоградщини сплатили до бюджету 42,1 млн. грн. екологічного податку. Про це повідомили в Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області.

Із загальної суми до державного бюджету надійшло 8,4 млн. грн. екологічного податку, до місцевих бюджетів – 33,7 млн. грн.

Нагадаємо, що платниками екологічного податку є суб’єкти господарювання, які здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, скиди забруднюючих речовини безпосередньо у водні об’єкти, розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об’єктах) суб’єктів господарювання) та інші процеси, пов’язані із нанесенням шкоди довкіллю.

 

Про особливості нарахування плати за землю

22.12.2015


З 01 січня 2015 року плата за землю - це місцевий податок, який є однією із складових податку на майно.

Місцеві податки і збори встановлюються рішеннями, які в межах повноважень приймають сільські, селищні та міські ради. Встановлення місцевих податків і зборів здійснюється у порядку, визначеному Податковим кодексом України (далі - Кодекс).

Так, ст. 7 Кодексу визначено загальні засади встановлення податків і зборів і, зокрема, ставок податку, податкових пільг тощо.

Розділом XIII Кодексу передбачено граничний розмір ставок земельного податку, у розрізі категорій земельних ділянок ставки визначаються рішенням місцевої ради.

При цьому за відсутності рішення місцевої ради про встановлення місцевих податків і зборів, такі податки до прийняття рішення справляються виходячи з норм Кодексу із застосуванням мінімальних ставок, а плата за землю - із застосуванням ставок, які діяли до 31 грудня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування плати за землю (п.12.3 ст. 12 Кодексу).

Зазначену норму також необхідно враховувати для розрахунку суми земельного податку за земельні ділянки, розташовані за межами населених пунктів, нормативну грошову оцінку яких не проведено.

Необхідно звернути увагу, що Кодексом місцевим радам не надано право встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків і зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

Згідно із Кодексом, якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право.

Порядок застосування пільг зі сплати земельного податку викладено в Узагальнюючій податковій консультації щодо застосування пільг зі сплати земельного податку, встановлених відповідним рішенням органу місцевого самоврядування, затвердженій наказом ДФС від 28.05.2015 №379.

Звертаємо увагу, що відповідно до п.287.1 ст. 287 Кодексу власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Державна реєстрація земельних ділянок здійснюється у Державному земельному кадастрі в порядку, встановленому Законом України від 07 липня 2011 року № З61З-VІ „Про Державний земельний кадастр".

Дані Державного земельного кадастру згідно з п.286.1 ст. 286 Кодексу є підставою для нарахування земельного податку.

Розпорядження землями територіальних громад, передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб, надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності, вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності, здійснення контролю за використанням та охороною земель комунальної власності, додержанням земельного законодавства, вирішення земельних спорів тощо належить виключно до повноважень сільських, селищних та міських рад.

Суб'єктам господарювання, які не оформили відповідно до законодавства право власності або користування землею, необхідно звернутися до органів виконавчої влади та/або органів місцевого самоврядування для оформлення та реєстрації такого права.

 

Громадяни можуть повернути собі з бюджету суму витрачених коштів за навчання до 31 грудня 2015 року

22.12.2015


Громадяни України, які є платниками податку на доходи фізичних осіб і які в 2014 році платили за своє навчання або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, мають право на податкову знижку. Такі громадяни можуть повернути собі з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більш ніж 15%.

Для отримання такої знижки необхідно до 31 грудня 2015 року включно подати до територіального органу Державної фіскальної служби за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Платнику податку необхідно мати документи, що підтверджують суми коштів сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, касові ордери на прибуток, договір з навчальним закладом, довідка про отримані у звітному році доходи, документи, що підтверджують ступінь споріднення (паспорт, свідоцтво про народження).

Розрахунок сум податку до повернення платник податку повинен зробити самостійно. При цьому обов’язково платник податку має заповнити розділи I, II та V річної податкової декларації та додаток 6 до цієї декларації.

Правом на податкову знижку не можуть скористатися самозайняті особи, зокрема, суб'єкти підприємницької діяльності та особи, що здійснюють незалежну професійну діяльність по доходах від такої діяльності, а також військовослужбовці, які одержують не заробітну плату, а грошове утримання.

Сума коштів, яка підлягає поверненню платнику податку за наслідками податкової декларації за 2014 рік, зараховується на банківський рахунок платника податку протягом 60 календарних днів після подання такої декларації.

Якщо до кінця 2015 року ви не скористаєтеся правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2014 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься. 

Податківці привітали дітей зі святом Миколая

22.12.2015

Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають діти. Цей святковий зимовий час розпочинається 19 грудня, коли відзначається День cвятого Миколая. До вихованців Олександрійської загальноосвiтньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів та Знам’янської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів  з почесною місією – вручити від християнського святого дітлахам подарунки – завітало керівництво Головного управління ДФС у Кіровоградській області.

Діток зі святом Миколая привітали в.о. начальника Головного управління ДФС в області Тетяна Гавренкова та перший заступник начальника Головного управління Дмитро Афонін. Їм подарували різне навчальне і спортивне приладдя, настільні ігри та фрукти з солодощами.

Святкова зала, власноруч зроблені новорічні прикраси, яскрава ялинка – все сприяло піднесеному настрою. Маленькі янголятка, дівчата-україночки також не залишили своїх гостей без подарунків: привітали посланців святого Миколая піснями, віршами та українським короваєм.

Загалом, до привітання із цим святом приєдналися всі керівники державних податкових інспекцій області, які в своїх районах завітали із подарунками до діток, що потребують особливої уваги і піклування. 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (24.12.2015)
Переглядів: 404
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024