Понеділок, 13.05.2024, 18:55
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 11 ЛЮТОГО 2015 РОКУ

На Кіровоградщині стартував конкурс дитячої творчості „Майбутнє країни – у мріях дитини” 

11.02.2015

Державна фіскальна служба України оголосила Всеукраїнський конкурс дитячої творчості „Майбутнє країни – у мріях дитини”. Головною метою цього проекту є виховання податкової культури у підростаючого покоління та ознайомлення їх із професією фахівця податкової та митної справи.

Наразі проходить перший етап конкурсу, який відбувається на районному рівні і триватиме до квітня 2015 року. Участь у ньому беруть дві категорії учнів загальноосвітніх навчальних закладів:

І  категорія:  станом на 1 січня  2015 року виповнилося  9-11 років;

ІІ  категорія: станом на 1 січня 2015 року виповнилося 12-15 років.

Для участі у конкурсі приймаються індивідуальні творчі роботи за трьома напрямками: художні твори (малюнки), комп’ютерна графіка (комп’ютерна анімація) та літературні твори. Тематика робіт: сплата податків, зборів, платежів – економічна функція у житті країни.

Другий етап конкурсу відбудеться у травні й проходитиме на регіональному рівні, де визначатимуться найкращі учнівські роботи серед надісланих з районів. Автори робіт, які посядуть перші місця на другому етапі, візьмуть участь у загальнонаціональному визначенні переможців, що відбуватиметься протягом червня-серпня цього року.

„Вже понад десять років у нашій службі триває такий конкурс дитячої творчості. Традиційно молоді конкурсанти з Кіровоградщини демонструють високий мистецький потенціал і стають переможцями всеукраїнського рівня. Сподіваюсь, і цього разу конкурс „Майбутнє країни – у мріях дитини” матиме гідне продовження і наші учасники посядуть призові місця у Всеукраїнському конкурсі,” – зазначив перший заступник начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Олег Лічман.

Роботи на конкурс потрібно подавати до податкових інспекцій Головного управління ДФС у Кіровоградській області за місцем проживання. Детальніше про умови конкурсу та вимоги до творчих робіт можна дізнатись, звернувшись до державних податкових інспекцій органів фіскальної служби області.

 

 

З липня 2015 року «спрощенці» працюватимуть з касовими апаратами

11.02.2015

Такі новації за податковою реформою очікують на платників єдиного податку 3 групи у другому півріччі нинішнього року. «Спрощенці» ж другої групи розпочнуть використовувати реєстратори розрахункових операцій вже у 2016 році.

Поряд з тим, ці зміни не торкнуться платників єдиного податку, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі та через засоби пересувної мережі.

Платники єдиного податку, які за власним бажанням до 30 червня 2015 року включно розпочнуть використовувати встановлені за всіма вимогами правового поля та переведені у фіскальний режим роботи РРО, звільнятимуться від перевірок з питань дотримання порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій терміном до 1 січня 2017 року.

Довідково: у січні 2015 року платники Кіровоградщини сплатили 12,1 мільйонів гривень єдиного податку. Зокрема, фізичними особами – платниками єдиного податку мобілізовано до місцевого бюджету 10,5 млн.грн., юридичними особами – 1,6 мільйонів гривень.

 

 

Протягом січня ЦОПами Кіровоградщини надано понад 5 тисяч адмінпослуг


11.02.2015

На сьогоднішній день, основною метою органів фіскальної служби є забезпечення ефективної організації роботи Центрів обслуговування платників (ЦОП) з надання адміністративних та сервісних послуг, підвищення рівня добровільного виконання платниками своїх зобов’язань за рахунок зручного податкового та митного адміністрування у частині обслуговування платників.

Стратегічними напрямками є впровадження принципу екстериторіальності обслуговування клієнтів, а саме забезпечення максимального територіального покриття ЦОП.

При кожній податковій інспекції фіскальної служби Кіровоградської області створено та працюють 22 Центра обслуговування платників, в яких забезпечується надання адміністративних послуг на безоплатній основі та безпосередньо платникам податків, щоденно опрацьовується близько 1800 – 2800 звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

За січень 2015 року до центрів звернулося близько 83712 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання вищезазначених послуг. З них надано 5685 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з реєстрації реєстраторів розрахункових операцій, книг обліку розрахункових операцій, книг обліку доходів і витрат, видачі довідок про відсутність заборгованості, карток платника податків тощо.

З переліком послуг, що надаються та детальною інформацією про роботу ЦОПів можна ознайомитися на сайті ГУ ДФС у Кіровоградській області: http://kr.sfs.gov.ua/.

 

 

 

 

Щодо правильності відображення у розрахункових документах РРО акцизного податку

11.02.2015

Законом України від 28.12.2014 №71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» внесено зміни до Податкового кодексу України, якими зокрема запроваджено з 1 січня 2015 року нарахування та сплату акцизного податку з роздрібної реалізації окремих груп товарів.

Новий податок становить 5 відсотків від вартості товару, але платити його будуть лише ті суб'єкти господарювання, які реалізують підакцизні товари в роздріб. Кошти, при цьому, будуть надходити до місцевого бюджету. Цей податок торкнеться усіх підакцизних товарів, що продаються в роздріб - алкоголю, пива, тютюнових виробів та нафтопродуктів.

З метою забезпечення єдиного підходу та правильності відображення у розрахункових документах реєстраторів розрахункових операцій акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів ДФС України  надає роз’яснення згідно якого розрахунковий документ обов‘язково  повинен містити  ставку та суму акцизного податку. Приклади  програмування акцизного податку в РРО наведено в листі ДФС України від 31.01.2015р. № 1848/6/99-99-22-07-03-15.

Всім власникам касової техніки – платникам податку з метою програмування реєстраторів розрахункових операцій слід звертатися до центрів сервісного обслуговування.

 

 

Фіскальна служба надала роз’яснення щодо оподаткування пенсій

11.02.2015

Згідно з п.п. 164.2.19 п. 164.2 ст. 164 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються зокрема суми пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, якщо їх розмір перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, - у частині такого перевищення, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії підлягають оподаткуванню чи не оподатковуються в країні їх виплати.

Ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, зокрема, нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді пенсій, якщо база оподаткування для місячного оподатковуваного доходу перевищує три розміри мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.

Якщо база оподаткування (сума пенсії), в календарному місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, до суми такого перевищення застосовується ставка 20 відсотків.

З 1 січня 2015 року відповідно до Закону України «Про державний бюджет на 2015 рік» розмір мінімальної заробітної плати для працездатних осіб встановлено у розмір 1218 гривень на місяць.

Тобто починаючи з 1 січня 2015 року, податкові агенти при виплаті пенсій у розмірі, що перевищує 3654 грн. (розмір мінімальної заробітної плати 1218 грн. * 3), зобов'язані утримати податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15 відсотків.

Якщо сума нарахування більше 12180 грн. (мінімальна заробітна плата 1218 грн.* 10) ставка податку становитиме 15 та 20 відсотків.

Наприклад:

1. Громадянину-пенсіонеру нараховано 13000 грн. пенсії, сума податку на доходи фізичних осіб складає 1401,9 грн.

(13000 грн. - 3654 грн. = 9346 грн., 9364 грн.*15%=1401,9 грн.).

2. Громадянину-пенсіонеру нараховано 18000 грн. пенсії, сума податку на доходи фізичних осіб складає 2260,2 грн.

(18000 грн. - 3654 грн. = 14346 грн.; (14346 грн. -12180 грн.= 2116 грн.) * 20,0 % = 433,20 грн.; 12180 грн. * 15% = 1827 гривень).

 

 

За січень на Кіровоградщині експорту оформили більше, ніж імпорту

11.02.2015

За січень  2015  року Кіровоградською митницею Міндоходів оформлено 852  митні декларації. З них експортних – 664, а імпортних – 188.

Слід зазначити, що митна декларація є головним документом, на підставі якого здійснюється декларування товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Може бути у паперовому або електронному вигляді.

Цей документ містить точні дані про мету переміщення товарів та відомості про них, їх відправника й одержувача, спосіб і умови переміщення вантажів, а також нараховані митні та інші обов'язкові платежі. В одній митній декларації може бути задекларовано не більше 99 товарів.

Разом з декларацією подаються рахунок та у разі потреби декларація митної вартості. Дата та час подання декларації фіксується митним органом шляхом її реєстрації, у тому числі з використанням інформаційних технологій.

Митна декларація приймається для оформлення, якщо вона відповідає встановленій формі, містить всі необхідні відомості, підписана особою, яка її подала, та до неї додані відповідні документи. З цього моменту декларація набуває статусу документа, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а особа декларування несе відповідальність за заявлені в ній відомості.

 

 

Збільшено розмір штрафних санкцій по єдиному соціальному внеску

11.02.2015

Якщо раніше за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладався штраф у розмірі 10% від  своєчасно несплачених сум, то у зв’язку зі змінами відповідно до Закону України від 28 грудня 2014 року №77 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці» за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладатиметься штраф у розмірі 20% від  своєчасно несплачених сум.

Тобто за порушення, вчинені до 31.12.2014 р. включно, фіскальні органи (органи доходів і зборів) застосовуватимуть фінансові санкції, передбачені п. 2 частини одинадцятої ст. 25 Закону про ЄСВ, у розмірі 10% від своєчасно несплачених сум єдиного внеску незалежно від дати фактичної сплати.

За порушення, що виникли з 01.01.2015 р., накладатиметься штраф у розмірі 20% від своєчасно несплачених сум єдиного внеску.

Також додано нову штрафну санкцію за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності. Відтепер фіскальний орган за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності з єдиного внеску накладає штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою (170 грн.).

Ті самі дії, вчинені платником єдиного внеску, до якого протягом календарного року було застосовано штраф за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності, передбаченої Законом про ЄСВ (1020 грн.).

 

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (13.02.2015)
Переглядів: 378
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024