Понеділок, 29.04.2024, 00:02
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 11 ЛИСТОПАДА 2014 РОКУ

Податківці дякують аграріям Кіровоградщини

 

11.11.2014

Кіровоградщина – аграрний регіон, а стратегічно важлива сільськогосподарська галузь є однією із найбільш перспективних та інвестиційно привабливих галузей в області. Тому держава підтримує її за допомогою пільгового режиму оподаткування, який замінив цілий ряд податків та зборів.

На сьогодні в Кіровоградській області перебуває на обліку 5574 сільськогосподарських підприємства, це 8,4 відсотка від загальної кількості платників регіону.

Основним бюджетоформуючим податком місцевих бюджетів в поточному році залишається податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого склала 70,4 відсотка. За січень-жовтень поточного року від платників сільськогосподарської галузі надійшло 211,8 млн. грн. податку, питома вага якого становить 20,6 відсотків та забезпечено приріст проти відповідного періоду минулого року на 35 млн. грн. або в 1,2 рази.

Другим вагомим джерелом наповнення місцевих бюджетів є плата за землю, частка якої в загальних надходженнях складає 15,7 відсотка. Надійшло податку від сільськогосподарських товаровиробників 98,3 млн. грн., що на 3,3 відсотка більше в порівнянні з минулорічним показником або на 3,1 млн. гривень.

За результатами господарської діяльності сільгосппідприємствами та фермерськими господарствами з початку року сплачено до місцевого бюджету майже 323,3 млн. грн., питома вага складає 24 відсотка від загальних надходжень, що на 40,7 млн. грн. або на 14,4 відсотка більше минулорічних показників.

Наш край завжди славився своїми чорноземами і людьми, які плекають на рідній землі найсвятіший із всіх скарбів – хліб.

Напередодні Вашого свята – Дня працівників сільського господарства дозвольте подякувати за плідну працю на благо розквіту рідної України та піднесенню добробуту всього українського народу.

 

 

Затверджено порядок електронного адміністрування ПДВ

 

11.11.2014

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що Кабінет Міністрів України постановою від 16.10.2014 року №569 затвердив Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість.

Вказаний Порядок визначає механізм відкриття та закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, особливості складання податкових накладних та розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до податкових накладних у такій системі, а також механізм проведення розрахунків з бюджетом з використанням зазначених рахунків.

Також Кабмін встановив, що рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ відкриваються у Державній казначейській службі. Вказані рахунки будуть відкриті до 25 грудня 2014 року Держказначейством у системі електронного адміністрування ПДВ зареєстрованим платникам податку згідно із поданим до 15 грудня 2014 року Державною фіскальною службою України реєстром таких платників.

Звертаємо увагу, що зазначена постанова набрала чинності 29 жовтня 2014 року, крім пункту 1, який набирає чинності з 1 січня 2015 року.

 

 

Бізнесу Кіровоградщини понад один мільярд гривень ПДВ повернуто „автоматом”

 

11.11.2014

Протягом десяти місяців 2014 року бізнес-спільноті області повернуто 1,1 млрд. грн. бюджетної компенсації з податку на додану вартість. Із цієї суми в автоматичному режимі на рахунки підприємств надійшло 1 мільярд 78 мільйонів гривень або 93,6 відсотків від загально відшкодованих коштів.

Переорієнтація бізнесу на автоматичне відшкодування є показовою тенденцією. Прагнення реального сектору економіки працювати з дотриманням визначених законом норм та використанням сучасних технологій,  цілком зрозуміле. Бізнес зацікавлений у тому, щоб отримувати  відшкодування з держбюджету якнайшвидше. Отож, в питанні вдосконалення процедури відшкодування ПДВ інтереси держави і сумлінних платників податків співпадають.

Правом на автоматичне бюджетне відшкодування у 2014 році можуть скористатися підприємства, які мають позитивну податкову історію і відповідають усім критеріям, визначеним п. 200.19 ст. 200 Податкового кодексу України.

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року почне діяти нова система електронного адміністрування податку на додану вартість, яка дозволить здійснювати бюджетне відшкодування ПДВ експортерам та імпортерам в автоматичному режимі на місяць раніше, ніж зараз. Такі новації передбачені законодавчими змінами, внесеними до Податкового кодексу України.

 

Платники Кіровоградщини додали до бюджету майже 2,5 млрд. грн. єдиного внеску

 

11.11.2014

Бізнес-спільнота регіону протягом 10 місяців поточного року спрямувала на рахунки Держказначейства 2 мільярди 450 мільйонів гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Таким чином, цього року страхувальники збільшили сплату ЄСВ на 45,9 млн. грн. проти аналогічного періоду минулого року.

Аналітика Головного управління ДФС у Кіровоградській області свідчить про те, що кожного місяця бізнес-спільнота області відраховує понад двісті мільйонів гривень єдиного соціального внеску. Зокрема, сума сплати ЄСВ протягом жовтня становить 262,5 млн. гривень.

Стала тенденція до зростання надходжень збору, яка на Кіровоградщині спостерігається із місяця в місяць є ознакою достатньо високої податкової дисципліни більшості платників регіону.

З ухваленням нової моделі ЄСВ сумлінний бізнес почуватиметься досить комфортно. Як відомо, урядова модель реформування ЄСВ передбачає зменшення фіскального тиску на тих працедавців, які виплачуватимуть офіційно високу заробітну плату. Зокрема, передбачається, що ставки й єдиного соціального внеску будуть значно нижчими, що допоможе вивести заробітну плату з «тіні».

 

 

На Кіровоградщині понад 250 платників податків написали податківцям

 

11.11.2014

З початку 2014 року до територіальних органів Головного управління ДФС у Кіровоградській області надійшло 256 письмових звернення, з них 227 заяв, 18 пропозицій та 11 скарг.

У письмових зверненнях найчастіше порушувалися питання щодо контрольно-перевірочної роботи 26,6% усіх звернень, адміністрування податку на доходи фізичних осіб 12,1%. Слід зазначити, що 17,6% заяв містили в собі інформацію про ухилення від оподаткування, що є підставою для проведення перевірок органами Державної фіскальної служби.

Всебічний розгляд звернень громадян, задоволення їх законних прав та інтересів є пріоритетним напрямом роботи органів державної влади, відповідальним обов’язком службових осіб, фактором забезпечення суспільно-політичної та економічної стабільності в державі. Головне управління ДФС у Кіровоградській області приділяє велику увагу даному напрямку роботи.

Особистий прийом громадян посадовими особами органів ДФС області здійснюється за окремим графіком та за попереднім записом не пізніше ніж за п’ять робочих днів до календарної дати прийому. Запис проводиться за телефоном: (0522) 36-69-99. Адреса приймальні громадян Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 55.

З графіком прийому громадян посадовими особами, нормативними документами з питань звернень громадян та іншою інформацією щодо проведення особистих прийомів керівництвом відомства громадяни можуть ознайомитись на офіційному порталі  Головного управління ДФС у Кіровоградській області у розділі «Приймальня громадян».

 

 

 

Правила переміщення валюти через адміністративний кордон з вільною економічною зоною «Крим»

 

11.11.2014

Відповідно до Закону України від 12 серпня 2014 року № 1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» та постанови Правління Національного банку України від 3 листопада 2014 року № 699 «Про застосування окремих норм валютного законодавства під час режиму тимчасової окупації на території вільної економічної зони «Крим» запроваджено нові правила переміщення готівкової валюти через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим» під час режиму тимчасової окупації.

Так, забороняється переміщення готівкових російських рублів через адміністративний кордон ВЕЗ «Крим», за винятком їх переміщення фізичними особами в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 гривень, за умови усного декларування посадовій особі митниці.

Переміщення валюти інших категорій здійснюється за загальними правилами, встановленими Національним Банком України. Таким чином, фізичні особи мають право ввезти на територію ВЕЗ «Крим» або вивезти з неї на іншу територію України готівкові кошти в сумі, що не перевищує в еквіваленті 10 000 євро, без письмового декларування митному органу.

При цьому:

1) фізична особа, яка має місце проживання на іншій території України, може переміщувати готівкові кошти в сумі, яка перевищує в еквіваленті 10 000 євро за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі та за наявності документів, що підтверджують зняття готівки з рахунків у банках (фінансових установах), виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро;

2) фізична особа, яка має місце проживання на території ВЕЗ «Крим», може переміщувати:

- при ввезенні на іншу територію України – готівкові кошти в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро (з урахуванням обмежень, встановлених щодо валюти держави-окупанта) за умови письмового декларування митному органу в повному обсязі.

- при вивезенні з іншої території України – готівкові кошти в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро (з урахуванням обмежень, встановлених щодо валюти держави-окупанта), якщо сума готівки, що вивозиться, не перевищує суми готівки, письмово задекларованої цією особою митному органу при ввезенні в Україну. Вивезення готівки у такому випадку здійснюється за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

Разом з цим, звертаємо увагу на те, що відповідно до норм Митного кодексу України не можуть бути пропущені через митний кордон України, зокрема, валютні цінності, переміщення яких через митний кордон України заборонено законом, на пропуск яких відповідно до закону потрібні дозволи інших державних органів, за відсутності цих дозволів, а також тих, що переміщуються через митний кордон України з порушенням вимог цього Кодексу та інших законів України.

На Кіровоградщині виявили контрабанди на 30,5 млн. грн.

 

11.11.2014

Кіровоградською митницею за 10 місяців було виявлено 38 фактів переміщення через митну територію України товарів на загальну суму понад 30,5 млн. грн., відповідальність за які передбачено ст. 483 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю».

Безпосередніми предметами митних правопорушень були:

-       будівельні матеріали;

-       запасні частини до велосипедів;

-       обладнання для обігріву повітря та його кондиціювання;

-       товари народного споживання (посуд, одяг та взуття для заняття спортом, обладнання, сировина)

Зазначені випадки можна класифікувати як «інтелектуальну контрабанду», що пов’язані з використанням підробних документів, документів отриманих незаконним шляхом, несанкціонованою заміною отримувачів товару.

Дані правопорушення були виявлені шляхом взаємодії з митними органами іноземних держав.

 

 

До органів ДФС Кіровоградщини 95 разів звертались за публічною інформацією

 

11.11.2014

Із загальної кількості запитів 57 надійшло від юридичних осіб, 21 – від громадян, 15 – від представників засобів масової інформації та 2 запити від об’єднань громадян без статусу юридичної особи.

Запитуваною була інформація щодо податкового статусу контрагентів, щодо діяльності благодійних організацій, щодо надання копій актів перевірок, стосовно отриманих доходів посадових осіб, надання копій документів та графіку прийому громадян, кількості зареєстрованих фізичних осіб-підприємців тощо.

Відповіді на запити надано у встановлені законодавством строки, тобто протягом п’яти робочих днів з дня отримання запиту.

Нагадаємо, що публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Запит на інформацію до Головного управління ДФС у Кіровоградській області можна надіслати на електронну скриньку e-mail:gu@kr.minrd.gov.ua або поштою: 25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 55.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (12.11.2014)
Переглядів: 374
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024