Неділя, 28.04.2024, 09:41
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 10 ЖОВТНЯ 2014 РОКУ

Більше 13 тисяч літрів фальсифікату вилучили на Кіровоградщині

 

15.10.2014

Оперативниками фіскальної служби області протягом січня-вересня нинішнього року під час проведення заходів, спрямованих на виявлення контрафактної продукції, з незаконного обігу вилучено більше 13 тисяч літрів лікеро-горілчаних виробів та спирту на суму 3,7 млн. грн.

Загалом, протягом 2014 року з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів на загальну суму 5,8 млн. грн., у тому числі більше 460 тисяч пачок цигарок на суму 4,2 млн. грн. та 1,3 тони паливно-мастильних матеріалів.

Слід зазначити, що по фактах незаконного виготовлення та реалізації алкогольних напоїв до Єдиного реєстру досудових розслідувань у поточному році внесено 14 кримінальних правопорушень, з них 8 за матеріалами оперативних підрозділів податкової міліції. Семи особам повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ст. 204 Кримінального кодексу України. Три кримінальні провадження зазначеної категорії направлено до суду з обвинувальним висновком та угодами про визнання винуватості.

 

 

У вересні видано більше тисячі електронних ключів

 

15.10.2014

У вересні 2014 року на Кіровоградщині акредитованими центрами сертифікації електронних ключів Державної фіскальної служби України платникам області оформлено 1004 безкоштовних посилених сертифікатів електронних ключів.

Загалом, з початку поточного року в області послугами Акредитованого центру сертифікації ключів у Кіровоградській області скористалися 16773 платників податків, з них 4200 юридичні особи та 12573 фізичні особи.

«Послуги електронного цифрового підпису – зручний та сучасний спосіб не тільки для спрощення документообігу у суб’єктів підприємницької діяльності, але й шанс застрахувати свою інтелектуальну власність будь-якому користувачу електронної пошти», – зазначила начальник Головного управління ДФС у Кіровоградській області Надія Воленшчак.

Нагадаємо, що оформити сертифікати електронних ключів можна, звернувшись у відділ реєстрації користувачів при Кіровоградській ОДПІ за адресою: м. Кіровоград, вул. Глінки, 2, каб. 15. Додаткову інформацію можна отримати за номером телефону: (0522) 36-69-52.

З бланками документів, зразками їх заповнення, переліком необхідних для реєстрації документів і подальшого отримання безкоштовного ключа кожен платник податків може ознайомитись на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД www.acskidd.gov.ua

 

 

За користування лісовими ресурсами Кіровоградщини сплачено понад чотири мільйона гривень

 

15.10.2014

З початку 2014 року до місцевої скарбниці Кіровоградщини надійшло 4,04  млн. грн. збору за спеціальне використання лісових ресурсів, до державного бюджету – 532,9 тис. грн. При цьому загалом вдалося перевищити минулорічні показники на 1,7 млн. грн. або на 60,5%. Найбільш крупним лісокористувачем області є Чорноліське лісове господарство, яке працює в Знам’янському районі.

Нагадуємо, що згідно до Податкового кодексу України об’єктом оподаткування збором є деревина, заготовлена в порядку рубок, а також під час поліпшення якісного складу лісів, розчищення лісових ділянок, другорядні лісові матеріали (пні, кора), та побічні лісові користування: заготівля сіна, випасання худоби, заготівля горіхів, грибів, ягід тощо.

Збір за спеціальне використання лісових ресурсів справляється з метою раціонального використання, належного збереження і необхідного відтворення лісових ресурсів. Якість виконання робіт по проведенню лісогосподарських заходів та утримання лісів у належному санітарному стані  залежить від суми сплаченого лісового податку.

Звертаємо увагу на те, що у 2014 році граничні терміни подання звітності по збору за спеціальне використання лісових ресурсів за три квартали 2014 року – 10 листопада; за весь 2014 рік – 9 лютого 2015 року.

Кінцевий термін сплати збору у 2014 році за три квартали – 19 листопада,  за рік – 19 лютого 2015 року.

 

 

За несвоєчасне зарахування банками сум єдиного внеску застосовуються фінансові санкції

 

15.10.2014

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що органи державної фіскальної служби відповідно до частини дванадцятої статті 25 Закону України від 8 липня 2010 року №2464-УІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон) застосовують до банків такі фінансові санкції.

За несвоєчасне перерахування або несвоєчасне зарахування банками на рахунки органів державної фіскальної служби сум єдиного внеску, нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахована за кожний день прострочення їх перерахування (зарахування), та накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (не перерахованих) сум.

За порушення вимог, передбачених частиною другою статті 24 Закону, а саме у разі якщо банки приймають від платників єдиного внеску платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів без одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум єдиного внеску або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум, накладається штраф у розмірі суми єдиного внеску, яка підлягає сплаті платниками.

У разі ж незгоди з рішенням контролюючого органу про накладення фінансової санкції, банк має право оскаржити таке рішення у відповідному головному управлінні контролюючого органу в порядку, встановленому наказом Міндоходів від 09.09.2013 №452 «Про затвердження Порядку розгляду органами доходів і зборів скарг на вимоги про сплату недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на рішення про нарахування пені та накладення штрафу».

 

 

Кіровоградською митницею оформлено більше 11 тисяч декларацій

 

15.10.2014

Митна декларація є головним документом, на підставі якого здійснюється декларування товарів та транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. В одній митній декларації може бути задекларовано не більше 99 товарів.

Кіровоградською митницею за 9 місяців 2014 року оформлено 11580 митних декларацій, з них експортних – 8430, а імпортних – 3150.

Разом з декларацією подаються рахунок та, у разі потреби, декларація митної вартості. Дата та час подання декларації фіксується митним органом шляхом її реєстрації, у тому числі з використанням інформаційних технологій.

Митна декларація приймається для оформлення, якщо вона відповідає встановленій формі, містить всі необхідні відомості, підписана особою, яка її подала, та до неї додані відповідні документи. З цього моменту декларація набуває статусу документа, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а особа декларування несе відповідальність за заявлені в ній відомості.

 

 

Розроблено проект форми податкового розрахунку військового збору

 

15.10.2014

Відповідно до норм Податкового кодексу України платники військового збору мають статус податкових агентів та зобов’язані подавати у строки, встановлені для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування.

На сьогодні Державною фіскальною службою України розроблено проект форми податкового розрахунку, який передбачає відображення податковим агентом за звітний квартал загальної суми доходу, з якого утримано військовий збір, загальної суми утриманого збору, без відображення персоніфікованих даних фізичних осіб – платників військового збору.

До набрання чинності новою формою Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1ДФ) необхідно приймати Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку, який затверджений наказом Міністерства доходів і зборів України від 21 січня 2014 року №49 „Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1 ДФ) та Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.02.2014 за № 228/25005

Після прийняття нової форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ), податкові агенти зобов’язані будуть за новою формою подати новий звітний (уточнюючий) податковий розрахунок за ІІІ квартал 2014 року лише із заповненням

загальної суми нарахованих у звітному періоді доходів у вигляді процентів та доходів, із яких утримується військовий збір, і загальну суму утриманого з них податку.

У зв’язку із тим, що вимога до податкового агента в частині подання нового звітного (уточнюючого) розрахунку виникла не з його вини та не має на  меті виправлення помилок, що призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань планика податку та/або до зміни платника податку, то штрафні санкції згідно з п. 119.2 ст. 119 Кодексу застосовуватись не будуть.

 

 

На Кіровоградщині викрили 38 порушників митного законодавства

 

15.10.2014

Кіровоградською митницею за 9 місяців було виявлено 38 фактів переміщення через митну територію України товарів на загальну суму понад 30,5 млн. грн., відповідальність за які передбачено ст. 483 Митного кодексу України «Переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю».

Безпосередніми предметами митних правопорушень були:

- будівельні матеріали;

- запасні частини до велосипедів;

- обладнання для обігріву повітря та його кондиціювання;

- товари народного споживання (посуд, одяг та взуття для заняття спортом, обладнання, сировина)

Відмічаємо, що зазначені випадки можна класифікувати як «інтелектуальну контрабанду», що пов’язані з використанням підробних документів, документів отриманих незаконним шляхом, несанкціонованою заміною отримувачів товару.

Зазначимо також, що вказані правопорушення були виявлені шляхом взаємодії з митними органами іноземних держав.

 

 

Суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам відображаються на загальних підставах

 

15.10.2014

Відповідно до частини третьої статті 119 Кодексу законів про працю України (зі змінами) за працівниками, призваними на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, але не більше одного року, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності. Виплата таких компенсацій із бюджету в межах середнього заробітку проводиться за рахунок коштів Державного бюджету України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

На сьогодні відсутній порядок відшкодування таких виплат у зв’язку з тим, що в Законі України від 16 січня 2014 року № 719-VII «Про державний бюджет на 2014 рік» компенсаційних виплат з бюджету у межах середнього заробітку мобілізованим працівникам не передбачено.

Виходячи із зазначеного у Звіті про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Державної фіскальної служби (додаток 4 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 № 454) суми нарахованого середнього заробітку мобілізованим працівникам, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період відображаються на загальних підставах.

При цьому при перерахунку страхувальником середнього заробітку зазначеним працівникам за попередній період фінансові санкції за таке донарахування єдиного внеску не застосовуються. Підставою для незастосування фінансових санкцій є форма військового квитка, визначна Указом Президента України від 25 травня 1994 року № 263/94 „Про Положення про військовий квиток рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцеру запасу” (копія), та довідка про призов військовозобов’язаного на військову службу, видана військовим комісаріатом або військовою частиною (копія).

 

 

Кіровоградські надрокористувачі сплатили до бюджету понад 80 млн. грн.

 

15.10.2014

Особливістю Кіровоградського регіону є наявність значних покладів корисних копалин, що спричиняє бізнес-активність у напрямку їх розробки та переробки. В останні роки відмічається певне пожвавлення цієї галузі, що безпосередньо спливає на стан наповнення бюджету.

Як наслідок з початку року бізнесмени області, які здійснюють розробку надр, сплатили до Державної скарбниці 81,3 млн. грн. платежів за їх використання, з них до місцевих бюджетів надійшло 42,1 млн. грн. При цьому загалом вдалося перевищити минулорічні показники майже на 34,6 млн. грн., або 74 відсотки.

Плата за користування надрами – загальнодержавний платіж. На Кіровоградщині працює 564 суб’єкти господарювання, які видобувають корисні копалини. Серед них найкрупніші – ПАТ „Центральний гірничо-збагачувальний комбінат”, три шахти державного підприємства „СхідГЗК” та ТОВ виробничо-комерційна фірма „Велта”. Саме ці суб’єкти господарювання перерахували 92 відсотка усіх надходжень плати за користування надрами по області.

Нагадаємо, що надра надаються у користування підприємствам, установам, організаціям і громадянам лише за наявності у них спеціального дозволу.

Підприємства з видобутку надр можуть отримати спеціальні дозволи на користування надрами, ставши переможцями аукціонів, крім випадків, визначених Кабінетом Міністрів України, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр.

Фахівцями фіскальної служби Кіровоградщини, для досягнення позитивної динаміки надходжень плати за користування надрами, аналізується та використовується інформація отримана із різних джерел. Найперше – співставляються переліки спеціальних дозволів на користування надрами для видобування корисних копалин з базою даних платників. Детально аналізуються обсяги видобутку корисних копалин та налагоджений дієвий обмін інформацією з органами Мінприроди України, Держгеонадр України та інших служб, як на місцевому, так і на центральному рівнях.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (15.10.2014)
Переглядів: 415
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024