Понеділок, 29.04.2024, 03:38
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 26 ЛИПНЯ 2016 РОКУ

Кількість перевірок зменшилась – результативність збільшилась

 

26.07.2016

 

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відзначають, що за перше півріччя 2016 року проведено 208 планових та позапланових перевірок юридичних осіб, що на 57 перевірок менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Також в поточному році проведено 148 зустрічних звірок, що на 257 менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Незважаючи на загальне зменшення кількості перевірок підрозділами аудиту за січень-червень 2016 року донараховано 60,0млн.гривень, з них донараховано узгоджених податкових зобов’язань на суму 23,7млн.гривень. Рівень узгодженості складає 51відс., що у порівнянні з минулим роком більше на 15,8 відсотка.

Забезпечено надходження платежів до бюджетів всіх рівнів за рахунок донарахованих сум за актами перевірок підрозділів аудиту у січні - червні ц.р. у сумі 16,1 млн. гривень.

Також в ході перевірок зменшено залишок від’ємного значення, який після бюджетного відшкодування включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду декларації з ПДВ (р.24) на суму  10,9 млн.грн., що на 1,6 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Дані показники контрольно-перевірочної роботи досягнуті завдяки здійсненню перевірок ризикових суб’єктів господарювання та відпрацюванню в ході перевірок реальності здійснення господарських операцій.

 

Понад 232 млн. гривень сплатили земельного податку платники Кіровоградщини

 

26.07.2016

 

Плата за землю – обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

З початку року платники плати за землю Кіровоградщини сплатили 232,2 млн. грн. до бюджету. В тому числі від юридичних землевласників та землекористувачів надійшло 194,9 млн. грн., від фізичних осіб - підприємців та громадян – 37,3 млн. грн. земельного податку.

Темп росту цьогорічних надходжень земельного податку до минулого року складає 147,4відс. та перевищує минулорічний показник на 74,7 млн. гривень.

ГУ ДФС у Кіровоградській області нагадує, що відповідно до податкового законодавства власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Нарахування фізичним особам сум податку проводиться органами ДФС. Громадяни мають сплатити податок протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення - рішення через установи банків та поштові відділення.

Варто зазначити, що за несвоєчасну сплату податку фізичній особі нараховується штраф та пеня в залежності від кількості днів затримки сплати.

 

Зазнав змін Порядок електронного адміністрування реалізації пального

 

26.07.2016

 

З метою врегулювання питання реєстрації платниками акцизного податку з реалізації пального осіб, що діють за договорами про спільну діяльність, постановою Кабінету Міністрів України від 06.07.2016 №409  внесено зміни до Порядку електронного адміністрування реалізації пального.

Так, уповноважені особи, які ведуть облік результатів за договором про спільну діяльність без утворення юридичної особи та які планують здійснювати реалізацію пального, можуть зареєструватися платниками акцизного податку з реалізації пального.

Крім того, до реєстру платників включаються, зокрема, такі ідентифікаційні дані про осіб, зареєстрованих платниками акцизного податку з реалізації пального:

- для юридичних осіб: найменування та код згідно з ЄДРПОУ;

- для уповноважених юридичних осіб, які ведуть облік діяльності за договорами про спільну діяльність без утворення юридичної особи та є відповідальними за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання договорів: назва договору, найменування уповноваженої особи та податковий номер, наданий такій особі під час взяття на облік договору;

- для фізичних осіб - підприємців: прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) та реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта).

Також, виключено норму, згідно з якою юридичні особи та фізичні особи - підприємці, які здійснюватимуть реалізацію пального, підлягають обов’язковій реєстрації як платники акцизного податку з реалізації пального до початку здійснення його реалізації.

 

Фіскальники області продовжують боротьбу з „брудними коштами”

 

26.07.2016

 

З початку 2016 року відділом боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у Кіровоградській області складено та передано до правоохоронних органів 15 матеріалів щодо імовірного вчинення кримінальних правопорушень суб’єктами господарювання та фізичними особами, в тому числі 11 матеріалів – з ознаками отримання злочинних доходів та їх подальшої легалізації, виявлена сума отриманих злочинних доходів склала 61,1млн.гривень.

За результатами розгляду переданих матеріалів правоохоронними органами у 2016 році в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 13 кримінальних проваджень, в тому числі 1 провадження – за ознаками ст.209 КК України («Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом»), 6 проваджень – за ознаками ст.191 («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»), та 6 - за ознаками ст.212 КК України («Ухилення від сплати податків, зборів»)

Одним з пріоритетних напрямків роботи відділу є виявлення правопорушень у сфері державних закупівель. За результатами роботи у даному напрямку до правоохоронних органів передано 4 матеріали, на основі яких зареєстровано 4 кримінальні правопорушення за ознаками ст.191 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем») на загальну суму 24,9 млн.гривень.

 

Оподаткування вживаного транспорту змінено

 

26.07.2016

 

З метою стимулювання розвитку ринку вживаних товарів Законом України від 12 квітня 2016 року №1084-VIII внесено зміни до ст.189 Податкового кодексу України щодо особливостей визначення бази оподаткування ПДВ в разі постачання товарів/послуг в окремих випадках.

Зміни стосуються порядку оподаткування платників ПДВ, що провадять підприємницьку діяльність з постачання вживаних товарів (комісійну торгівлю), зокрема, з продажу вживаних транспортних засобів.

Так, з 1 червня 2016 року вживаними товарами вважаються товари, що були в користуванні не менше року та придатні для подальшого користування у незмінному стані чи після ремонту, а також транспортні засоби, які не підпадають під визначення нового транспортного засобу.

Новими транспортними засобами вважаються:

а) наземний транспортний засіб - той, що вперше реєструється в Україні відповідно до законодавства, не був зареєстрований в інших державах та при цьому має загальний наземний пробіг до 6000 кілометрів;

б) судно те, що вперше реєструється в Україні відповідно до законодавства, не було зареєстровано в інших державах та при цьому пройшло не більше 100 годин після першого введення його в експлуатацію;

в) літальний апарат - той, що вперше реєструється в Україні відповідно до законодавства, не був зареєстрований в інших державах та при цьому його налітаний час до такої реєстрації не перевищує 40 годин після першого введення в експлуатацію. Налітаним вважається час, який розраховується від блок-часу зльоту літального апарата до блок-часу його приземлення.

 

Підприємці Кіровоградщини мають понад 2100 алкогольно-тютюнових ліцензій

 

26.07.2016

 

За інформацією сектору контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Кіровоградській області у січні-червні 2016 року видано 2108 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Разом із тим, з початку року анульовано дію 268 ліцензій на право роздрібної торгівлі, призупинено 149. За порушення вимог статті 153 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних  напоїв та тютюнових виробів” (із змінами та доповненнями) щодо заборони продажу алкогольних напоїв особам, які не досягли 18 років, анульовано 4 ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

Надходження плати за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами з початку року склали понад 6,5млн.грн. Рівень прогнозних показників виконаний на 118,7відсотка. При цьому у                 червні ц.р. сплачено 1,4млн.гривень, що складає 103,5відс. до доведеного завдання.

 

З початку року на Кіровоградщині з незаконного обігу вилучено підакцизних товарів більше ніж на 12 млн. гривень

 

26.07.2016

 

За результатами контрольно-перевірочної роботи спрямованої на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 45 перевірок суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері обігу підакцизних товарів, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 868,3тис.гривень. Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 425,0тис.грн; за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами – 17,0тис.грн; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 70,0тис.грн; за реалізацію тютюнових виробів за цінами, вищими за встановлені законодавством максимальних – 60,0тис.грн.; за зберігання (реалізацію) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку – 228,3тис.грн.; за зберігання (реалізацію) тютюнових виробів немаркованих марками акцизного податку – 34,0тис.грн. та за не внесення до Єдиного реєстру місця зберігання тютюнових виробів – 34,0 тис. гривень.

У рамках проведення операції «Акциз-2016» оперативним управлінням ГУ ДФС у Кіровоградській області вилучено з незаконного обігу підакцизних товарів на суму 12,3млн.гривень. Зокрема, спирту на 10,9млн.грн., фальсифікованої лікеро-горілчаної продукції - 0,6млн.грн., тютюнових виробів – 0,2млн.грн., нафтопродуктів – 0,6млн.гривень. 

Викрито та припинено діяльність трьох підпільних цехів по виготовленню підакцизних товарів (алкоголю та нафтопродуктів).

 

З надр Кіровоградщини до бюджету надійшло понад 106 мільйонів гривень

 

26.07.2016

 

За результатами роботи першого півріччя до бюджетів усіх рівнів  надійшло  106,3 мільйонів гривень рентної плати за користування надрами, що складає 119,6відс. до доведеного завдання та 133,6відс. до минулорічного показника. Із загальної суми коштів до державного бюджету спрямовано 79,5 млн. грн. або 119,4відс. до завдання та до місцевих бюджетів – 26,8 млн. грн. або 120,2відс. до індикативу.

Платниками рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин є суб’єкти, що отримали спеціальні дозволи на користування надрами, а також  суб’єкти господарювання, що мають дозволи на спеціальне водокористування та видобувають підземну воду.

Рентні платежі, частина яких залишається в розпорядженні територіальних громад, мають велике значення для фінансування потреб бюджетної сфери, соціальних програм, а також спрямовуються на відновлення природних ресурсів.

Досягнення позитивної динаміки надходжень по природним багатствам до державної та місцевої скарбниці  є результатом дієвої та плідної співпраці органів ДФС Кіровоградщини з бізнес-громадою краю.

 

Додаткові надходження до бюджету за рахунок погашення податкового боргу

 

26.07.2016

 

Погашення податкового боргу є одним із пріоритетних напрямків роботи органів ДФС у Кіровоградській області. За підсумками І півріччя                             2016 року забезпечено погашення податкового боргу, що обліковувався на початок року, на 89,4 млн.гривень.

Протягом січня - червня ц.р. до зведеного бюджету забезпечено надходжень в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 62,5млн.грн., в т.ч. до державного бюджету – 42,0млн.грн., до місцевих бюджетів – 20,5млн.грн., що майже в 2 рази більше за відповідний період минулого року.

На виконання рішень адміністративного суду, що набрали законної сили, протягом І півріччя ц.р. до уповноваженої біржі для здійснення реалізації передано майно, яке перебуває в податковій заставі,  на загальну суму 2,0 млн.гривень. За результатами проведених аукціонів в рахунок погашення податкового боргу підприємств – боржників спрямовано 1,3млн.гривень.

 

Юристи фіскальної служби Кіровоградщини відстояли справи у судах на суму 85 млн. гривень

 

26.07.2016

 

Протягом першого півріччя 2016 року на розгляді у судах різних інстанцій за участю органів ДФС Кіровоградської області перебувало 1916 справ різних категорій на загальну суму позовних вимог 3,3 млрд. гривень.

З розглянутих судами у січні – червні ц.р. 293 справ на суму                        120,3млн.грн., на користь територіальних органів області вирішено 248 справ на суму 85 млн. гривень.

Зокрема, за результатами розглянутих 94 судових справ на суму          52,1млн.грн. за позовами платників про визнання недійсними податкових повідомлень – рішень, 56 рішень на загальну суму 20,3млн.грн. судами прийнято на користь територіальних органів ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Одне з головних завдань ГУ ДФС у Кіровоградській області полягає у тому, щоб врегулювати усі спірні питання, які виникають з платниками податків, не доводячи їх до суду. При цьому, працівники юридичного підрозділу і надалі максимально будуть відстоювати інтереси держави, фахово підходячи до кожної справи, що направляється до суду.

 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (27.07.2016)
Переглядів: 309
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024