Понеділок, 13.05.2024, 05:59
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 12 БЕРЕЗНЯ 2015 РОКУ

Доходи від двох роботодавців необхідно декларувати

12.03.2015

Але не всім громадянам, а лише тим, які в минулому році отримували заробітну плату у зв'язку з трудовими відносинами та виплати за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів, загальна сума яких перевищила 146160 гривень (120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року).

Податок з таких виплат в минулому році вже сплачений, проте декларування доходів пов’язано із застосуванням двох ставок оподаткування: 15% ПДФО (до місячного доходу, що не перевищує 10 мінімальних зарплат) та 17% (до доходу, що перевищує вказану суму).

Громадяни мають обов’язково до 1 травня 2015 року подати декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації (згідно з паспортними даними).

До Декларації необхідно подати додаток №7 «Розрахунок податкових зобов'язань з податку на доходи фізичних осіб згідно з пп. «є» п.176.1 ст.176 розділу IV Податкового кодексу України».

- задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності);

- із зменшеної суми: 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у 2014 р. – 146160 гривень), оподатковуються за ставкою у розмірі 15 відсотків, решта суми – за ставкою у розмірі 17 відсотків.

Далі нарахований податок зменшується на суму вже сплаченого в минулому році податковими агентами ПДФО. Позитивна різниця ПДФО підлягає сплаті до бюджету до 1 серпня 2015 року.

 Подати декларацію про майновий стан та доходи можна в один із способів, обравши для себе найзручніший: особисто або уповноваженою на це особою; надіслати поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення; за допомогою мережі Інтернет, заздалегідь отримавши ключ електронного цифрового підпису та відповідне програмне забезпечення.


Якщо автомобіль передали на АТО – що робити з ПДВ

12.03.2015

Головне управління ДФС у Кіровоградській області повідомляє про порядок нарахування податкових зобов'язань з податку на додану вартість у разі передачі підприємством власних транспортних засобів згідно із Законом України від 21.10.1993 №3543 "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Оскільки у випадку залучення транспортних засобів згідно з Мобілізаційним планом України для забезпечення потреб Збройних Сил України переходу права власності на авто не відбувається (фактично це - передача в тимчасове користування), в обліку платника податку на додану вартість така передача не визначається як об'єкт оподаткування, оскільки не відбувається операції з постачання автомобілів. Звертаємо увагу на важливість документального оформлення факту передачі транспортних засобів, залучених під час мобілізації. А саме – обов’язково слід оформити акти приймання-передачі, в яких зазначити відомості про власників, технічний стан, залишкову (балансову) вартість та інші необхідні відомості, що дають змогу ідентифікувати транспортні засоби.

Якщо після мобілізації транспортний засіб не повертається підприємству і за нього нараховується компенсація, то така компенсація розглядається як оплата вартості такого транспортного засобу. У цьому разі транспортний засіб визнається проданим за бюджетні кошти, і на дату отримання таких коштів (компенсації) мають бути визначені податкові зобов'язання з податку на додану вартість.


Посадовці ДФС відповідають на звернення платників податків Кіровоградщини

12.03.2015

Суспільна відкритість Кіровоградських фіскальних органів підтверджується налагодженим зворотним зв’язком з представниками бізнесу м. Кіровограда та загалом громадянами.

Так, за січень-лютий 2015 року до територіальних органів Головного управління ДФС у Кіровоградській області надійшло 52 письмові звернення, з них 47 заяв, 4 пропозиції та 1 скарга.

У письмових зверненнях найчастіше порушувалися питання щодо інформування про ухилення від сплати податків - 19,2%, адміністрування податку на доходи фізичних осіб - 13,5%, акцизного податку - 9,6%, контрольно-перевірочної роботи та реєстрації та обліку платників податків - 7,7%, плати за землю - 5,8%. 

Посадовими особами органів ГУ ДФС області здійснено 135 прийомів за зверненнями громадян, що на 82 прийоми більше, ніж за відповідний період 2014 року.

Найбільше до посадовців зверталися фізичні особи-підприємці – 63 (46,3%), селяни – 41 (30,1%), директори та бухгалтери – 12 (8,8%).

Основні питання, що ними порушувалися – податкова політика – 125 звернень.

Особистий прийом громадян посадовими особами органів ДФС області здійснюється за окремим графіком та за попереднім записом не пізніше ніж за п’ять робочих днів до календарної дати прийому. Запис проводиться за телефоном: (0522) 36-69-99. Адреса приймальні громадян Головного управління Державної фіскальної служби у Кіровоградській області: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 55.

З графіком прийому громадян посадовими особами, нормативними документами з питань звернень громадян та іншою інформацією щодо проведення особистих прийомів керівництвом відомства громадяни можуть ознайомитись на офіційному порталі  Головного управління ДФС у Кіровоградській області у розділі «Приймальня громадян».


Підприємці Кіровоградщини отримали 516 ліцензій на право торгівлі алкоголем та тютюном

12.03.2015

Протягом січня-лютого 2015 року суб'єктам господарювання видано 516 ліцензій на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з них 249 – на роздрібний продаж алкоголю та 267 – продаж тютюну. До місцевого бюджету надійшло 1,5 млн.грн. від плати за ліцензії.

Основним із завдань органів фіскальної служби є контроль за дотриманням продавцями Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв і тютюнових виробів” у частині заборони продажу таких товарів особам, які не досягли 18 років. З початку поточного року анульовано 1 ліцензію за продаж зазначених товарів неповнолітнім.

Державний бюджет отримав 2,3 млн.грн. акцизного податку з вироблених в Україні товарів.

  З 1 січня 2015 року з проведенням податкової реформи запроваджено акцизний податок з роздрібного продажу підакцизних товарів (пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, нафтопродукти та інше паливо) та одночасно скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства. Місцевий бюджет поповнився на 7,3 млн.грн. акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Дієвий контроль за обігом підакцизних товарів сприяє реалізації єдиної державної політики у сфері виробництва і обігу алкогольних напоїв та створенню належних умов для зростання обсягів їх легального виробництва, захисту здоров’я громадян, а також збільшенню надходжень до бюджету, зазначив в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Олег Лічман.

Нагадаємо: відповідно до чинного законодавства, за продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім передбачено анулювання ліцензії та штрафні санкції. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.


Кіровоградська митниця у лютому перерахувала до держбюджету 69 млн. грн.

12.03.2015

У 2015 році Кіровоградською митницею до бюджету перераховано 96,5 млн. грн., що на 8% більше, ніж у відповідному періоді 2014 року.

З загальної суми69 мільйонів  гривень перераховано до державного бюджету у лютому 2015 року, що на 41 млн. грн. більше ніж у січні 2015 року і на 18 млн. більше ніж у лютому минулого року.

Основними факторами, що мали вплив на позитивну динаміку надходжень у 2015 році, стали:

- сезонна активізація суб’єктів ЗЕД, які імпортують сільськогосподарську техніку, насіннєвий матеріал та засоби захисту рослин для забезпечення весняної посівної компанії;

- збільшення обсягів ввезення сировини та комплектуючих для забезпечення власних виробничих потужностей основними бюджетоформуючими підприємствами – товаровиробниками області;

- збільшення обсягів ввезення енергоносіїв.

Також відбулись позитивні зміни у зовнішньоекономічній діяльності, пов’язані з підвищенням активності 10 «бюджетоформуючих» суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності (72% від перерахованих до бюджету митних платежів), збільшенням обсягів ввезення 10 «бюджетоформуючих»  груп товарів (80% від суми перерахованих податків).

Заходи митниці в напрямках контролю за повнотою бази оподаткування декларованих товарів забезпечили за лютий 2015 року додаткові надходження в сумі 853,2 тис. грн. (в тому числі: при визначенні митної вартості – 615,0 тис. грн.; класифікації товарів – 212,6 тис. грн.; країни походження – 25,6 тис. грн.). З початку року додаткові надходження становлять 1 663,4 тис. грн. (в тому числі: при визначенні митної вартості – 1 386,5 тис. грн.; класифікації товарів – 217,4 тис. грн.; країни походження – 59,5 тис. грн.).


До фіскальників Кіровоградщини 4 рази звертались за публічною інформацією

12.03.2015

Всі запити протягом двох місяців 2015 року надійшли від юридичних осіб.

Запитувачі цікавилися інформацією щодо проведених перевірок, розміру несплачених податків, зборів та інших платежів до бюджетів всіх рівнів, надання копій поданих декларацій тощо.

Всі вони розглянуті у встановлений законодавством термін. За результатами розгляду задоволено 3 запити, відмовлено в задоволенні на 1 запит, у зв’язку з тим, що інформація стосувалася діяльності третіх осіб.

Нагадаємо, що публічна інформація – це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом.

Право здійснювати запити на отримання публічної інформації надається Законом України „Про доступ до публічної інформації”, метою якого є забезпечення прозорості та відкритості суб'єктів владних повноважень і створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Запит на інформацію до Головного управління ДФС у Кіровоградській області можна надіслати на електронну скриньку e-mail: gu@kr.minrd.gov.ua або поштою: 25006, м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна, 55.


Антикорупційний сервіс ДФС „Пульс” продовжує працювати

12.03.2015

Саме завдяки цьому сервісу клієнти органів ДФС Кіровоградщини, в тому числі і суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності, вирішують проблемні питання, які виникають у веденні бізнесу та під час спілкування із службовими особами відомства.

Так, за січень-лютий цього року до сервісу „Пульс” надійшло 17 звернень щодо неправомірних дій або бездіяльності працівників органів фіскальної служби Кіровоградської області.

Більшість дзвінків стосувалися організації роботи ДФС та її територіальних органів, а також питань, щодо реєстрації платником податку на додану вартість. З цієї тематики надійшло 35,3відс. та 17,6відс. звернень відповідно.

Всі звернення, направлені до сервісу були розглянуті вчасно та в повному обсязі.

„Оперативно вирішити суперечливі питання, які виникають у сфері адміністрування податків та під час здійснення митного контролю та митного оформлення можна за телефоном (044) 284-00-07. Лінія працює цілодобово”, -  нагадав в.о. начальника ГУ ДФС у Кіровоградській області Олег Лічман.


Хто є платником рентної плати за спеціальне використання води?

12.03.2015

Відповідно до ст. 255 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платниками рентної плати за спеціальне використання води є водокористувачі - суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Не є платниками рентної плати за спеціальне використання води водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно-гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та платників єдиного податку.

Під терміном «санітарно-гігієнічні потреби» слід розуміти використання води в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані.

Платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Таким чином, суб’єкт господарювання, який має дозвіл на спеціальне використання води або договір на поставку води, не є платником рентної плати за спеціальне використання води у разі використання ним води для задоволення виключно власних (співробітників) питних і санітарно-гігієнічних потреб (в туалетних, душових, ванних кімнатах і умивальниках та використання води для утримання приміщень у належному санітарно-гігієнічному стані). При використанні суб’єктом господарювання води одночасно як для виробничих потреб, так і для задоволення питних і санітарно-гігієнічних потреб, він є платником рентної плати за спеціальне використання води за весь обсяг фактично використаної води.

Податковим кодексом України не передбачено механізму розподілу обліку обсягів фактично використаної у звітному періоді води на обсяги: використаної окремо для власних санітарно-гігієнічних та використаної для інших потреб юридичних осіб, у тому числі з причини відсутності нормативів споживання води юридичними особами виключно на власні питні і санітарно-гігієнічні потреби.

 

Прес-служба ГУ ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (12.03.2015)
Переглядів: 389
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024