Середа, 08.05.2024, 10:37
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 30 СЕРПНЯ 2016 РОКУ

204 письмових звернень отримали податківці Кіровоградщини з початку року

30.08.2016

Саме така кількість звернень громадян надійшла на розгляд до органів ГУ ДФС у Кіровоградській області з початку року. Із вищезазначених звернень –160 надійшло поштою (безпосередньо від громадян), 33 звернення через органи влади, 10 звернень через правоохоронні органи та 1 звернення через уповноважену особу. За видом звернень – 201 заява та 3 скарги.

За результатами виконання: 187 звернень виконано в термін та                               17 звернень знаходяться на виконанні.

Всього протягом січня - липня 2016 року звернулися 298 громадян.

За категоріями авторів звернень: по 3 – від учасників війни та інвалідів ІІІ групи, по 1 – від учасника бойових дій, інвалідів І групи, дитини інваліда, 2 – від одинокої матері, 4 – від інвалідів ІІ групи та 283 – категорія не визначена.

Основні питання, що порушують громадяни в зверненнях, стосуються переважно адміністрування податків, контрольно - перевірочної роботи, інформування про ухилення від сплати податків, соціального захисту та питання фінансового забезпечення колишніх працівників.

З початку року в органах ГУ ДФС у Кіровоградській області здійснено 149 прийомів за зверненнями громадян, з них: 137 заяв (91,9%) та 12 пропозицій (8,1%), яким надана усна відповідь (надано роз’яснення).

Переважна більшість звернень громадян, що надійшли під час особистого прийому, стосувалися адміністрування податків, контрольно-перевірочної роботи, реєстрації та обліку платників.

На всі звернення, термін розгляду яких настав, надані своєчасні відповіді. Порушення терміну їх розгляду структурними підрозділами та підпорядкованими інспекціями не допускалися.

 

Про несправність РРО повідомляйте контролюючий орган

30.08.2016

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані при виявленні несправностей реєстратора розрахункових операцій, а також пошкодження засобів контролю протягом робочого дня, в якому виявлено несправності чи пошкодження, письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити центр сервісного обслуговування, а також протягом двох робочих днів після дня виявлення несправностей чи пошкодження письмово або засобами електронного зв’язку в довільній формі повідомити про це контролюючий орган, у якому суб’єкт господарювання зареєстрований платником податків.

Нормами зазначеного Закону не передбачено відповідальності до суб’єкта господарювання при не повідомленні контролюючого органу про виявлення несправностей РРО, а також пошкодження засобів контролю.

Зауважимо, що за не проведення розрахункових операцій через РРО застосовуються фінансові санкції, передбачені до п. 1 ст. 17 Закону.

 

Щодо оподаткування і утримання з пенсій працюючих пенсіонерів

 

30.08.2016

Верховною Радою України внесено зміни в оподаткуванні пенсій, які набрали чинності з 1 липня 2016 року.

Відповідно до підпункту 164.2.19 статті 164 Податкового Кодексу України (в редакції, чинній до 1 липня 2016 року) суми пенсій, які перевищували три розміри мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, підлягали оподаткуванню («податок на доходи фізичних осіб») в розмірі 15 відсотків. Із зазначеної бази оподаткування, тобто із суми, яка перевищувала три розміри мінімальної заробітної плати, утримувався також військовий збір 1,5 відсотки.

Законом України від 02.06.2016 №1411-VIII внесено зміни до підпункту 164.2.19 Податкового кодексу, які набрали чинності з 1 липня 2016 року. Цими змінами передбачено, що оподатковуються лише суми пенсій, які перевищують десять розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (у розрахунку на місяць), встановленого на 1 січня звітного податкового року (10 740 грн. (1074 х 10), і збільшено розмір податку з 15 до 18 відсотків.

Відповідно також змінено і базу оподаткування для утримання військового збору. Зазначений вище податок утримується із сум пенсій як непрацюючих, так і працюючих пенсіонерів. Тому якщо, наприклад, пенсіонеру була призначена пенсія 7 тисяч гривень і він продовжував працювати, то до 1 липня 2016 року із суми його пенсії, що перевищувала три розміри мінімальної заробітної плати утримувався податок 15 % і військовий збір 1,5% (із суми понад 4134 грн. (1378 грн. х 3).

 З 1 липня 2016 року із цієї пенсії податок (і військовий збір) не утримується, оскільки розмір пенсії складає менше ніж 10 розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Потрібно також зазначити, що положення підпункту 164.2.19 статті 164 Податкового Кодексу України не застосовується до пенсій, призначених учасникам бойових дій у період Другої світової війни, інвалідам війни та особам, на яких поширюється чинність статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

 

Центр обслуговування платників – до послуг платників податків

30.08.2016

Надання якісних послуг та додаткових сервісів з метою виконання платниками своїх зобов’язань перед бюджетом залишається пріоритетним завданням фахівців фіскальної служби.

Органами ДФС у Кіровоградській області щоденно опрацьовується близько 1900 – 2300 звернень стосовно отримання адміністративних, інформаційних та консультаційних послуг, подання звітності тощо.

З початку 2016 року до ЦОП ГУ ДФС у Кіровоградській області звернулося 317712 суб’єктів господарювання та громадян щодо отримання вищезазначених послуг, яким надано 49462 адміністративних послуг.

Серед адміністративних найбільш запитуваними є послуги з видачі картки платника та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків;  реєстрації книги обліку доходів та книги обліку доходів і витрат платникам єдиного податку, книг обліку розрахункових операцій та надання витягу з реєстру платників єдиного податку тощо.

Шановні платники податків та громадяни області! На офіційному веб-сайті Державної фіскальної служби України (http://sfs.gov.ua/) наявна інформація про перелік адміністративних послуг, а також є інформаційні картки адміністративних послуг та зразки заяв. Крім того, на сайті є розділ „База знань”, що дозволяє отримати будь-яку запитувану інформацію.

Вся актуальна інформація та перелік адміністративних послуг (інформаційні і технологічні картки, бланки заяв та зразки їх заповнення) розміщується  у кожному центрі обслуговування платників органів ДФС у Кіровоградській  області.

За сім місяців від платників Кіровоградщини до місцевих бюджетів надійшло понад 137 млн. гривень роздрібного акцизу

30.08.2016

За січень-липень 2016 року від платників Кіровоградщини до місцевих бюджетів надійшло 137,2 млн. гривень акцизного податку з реалізації  суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, що складає 118,5відс. до індикативного показника. Проти відповідного періоду минулого року надходження збільшились на 61,4 млн.грн., або на 81 відсоток.

За результатами контрольно-перевірочної роботи спрямованої на зменшення тіньового обігу підакцизних товарів з початку року ГУ ДФС у Кіровоградській області проведено 52 перевірки суб’єктів господарювання, що здійснюють господарську діяльність у сфері обігу підакцизних товарів, за результатами яких застосовано фінансових санкцій на суму 932,3тис.гривень.

Зокрема, за безліцензійну торгівлю алкогольними напоями – 442,0тис.грн; за безліцензійну торгівлю тютюновими виробами – 17,0тис.грн; за торгівлю алкогольними напоями за цінами, нижчими від встановлених мінімальних роздрібних цін – 80,0тис.грн; за реалізацію тютюнових виробів за цінами, вищими за встановлені законодавством максимальних – 80,0тис.грн.; за зберігання (реалізацію) алкогольних напоїв немаркованих марками акцизного податку – 228,3тис.грн.; за зберігання (реалізацію) тютюнових виробів немаркованих марками акцизного податку – 34,0тис.грн.; за не внесення до Єдиного реєстру місця зберігання тютюнових виробів – 34,0 тис. грн. та за не внесення до Єдиного реєстру місця зберігання алкогольних напоїв – 17,0 тис. гривень.

 

Платники Кіровоградської області сплатили до місцевих бюджетів

понад 188 мільйонів гривень єдиного податку

30.08.2016

За січень-липень 2016 року місцевий бюджет поповнився на 188,2 млн. грн. єдиного податку, що на 45,4млн.грн. перевищує прогнозований показник та більше на 72,8млн.грн. порівняно з надходженнями відповідного періоду минулого року.

Вагома частка з цієї суми сплачена підприємцями – фізичними особами, які працюють в умовах спрощеної системи оподаткування – 86,7 млн. грн. та сільськогосподарськими товаровиробниками ­­­– 81,4 млн. гривень. Юридичні особи сплатили – 20,1 млн. гривень.

За липень цього року до бюджету надійшло 40,7 млн. грн. єдиного податку, виконання прогнозного показника становить 131,4 відсотка. Для порівняння, у липні 2015 року надходження цього податку складали 22,2 млн. гривень.

 

Понад 285 млн.гривень сплатили власники та орендарі земельних ділянок Кіровоградщини

30.08.2016

З початку року платники плати за землю Кіровоградщини сплатили 285,3млн. грн. до бюджету. В тому числі від юридичних землевласників та землекористувачів надійшло 229,8 млн. грн., від фізичних осіб - підприємців та громадян – 55,6 млн. грн. земельного податку. Порівняно з показниками відповідного періоду минулого року надходження зросли на 93,1млн.грн., тобто на 48,4 відсотка.

Аналізуючи надходження липня 2016 року, у Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області повідомляють, що у порівнянні з даними аналогічного періоду 2015 року надходження у цьому році збільшено на              18,4млн.грн. або 52,9 відсотків. Приріст надходжень від фізичних осіб складає 7,8 млн. грн. (74,2%), від юридичних осіб – 10,6 млн. грн. (43,6 %).

Зазначимо, що плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

 

 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

 

Категорія: Інформація | Додав: Admin (31.08.2016)
Переглядів: 306
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024