П`ятниця, 17.05.2024, 08:05
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 24 ТРАВНЯ 2016 РОКУ

Перевірка не самоціль, а законний захист інтересів держави

24.05.2016

У Головному управлінні ДФС у Кіровоградській області відзначають, що кількість перевірок платників податків - юридичних осіб, за чотири місяці поточного року, порівняно з відповідним періодом минулого року зменшилась майже на 64 відсотки (у 2016 – 143 перевірки, у 2015 році – 225).

Незважаючи на загальне зменшення кількості перевірок підрозділами аудиту за січень-квітень 2016 року донараховано 23,6млн.грн., з них  8,9млн.грн. сплачено до бюджету. Також в ході перевірок зменшено від’ємне значення об’єкта оподаткування податком на прибуток на суму майже 6,0 млн. грн. та від’ємне значення ПДВ (ряд. 19 декларації) на суму 0,9 млн. гривень.

Контрольно-перевірочні заходи фіскальних органів області спрямовуються виключно на тих суб’єктів господарювання, діяльність яких має ознаки несплати або сплати податків у неповному обсязі.

 

Платникам Кіровоградщини відшкодовано 180,9 млн.грн. податку на додану вартість

24.05.2016

У січні - квітні 2016 року підприємства Кіровоградської області заявили до бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунки платників в сумі 200,3млн.грн., що в 2,1 рази менше у порівнянні з відповідним періодом минулого року (421,3млн.грн.). Фактично всі заявлені до відшкодування суми ПДВ відшкодовуються у встановлений законодавством термін.

З початку 2016 року платникам податків області відшкодовано з державного бюджету грошовими коштами на розрахунковий рахунок 180,9 млн.грн. ПДВ. Загальний залишок невідшкодованого на розрахунковий рахунок ПДВ станом на 01.05.2016 року становить 96,0млн.гривень.

Нагадуємо, що починаючи з декларування за січень 2016 року відповідно до вимог ст. 200 Податкового кодексу України та Постанови  КМУ від 22 лютого 2016 року № 68 «Про затвердження Порядку ведення реєстрів заяв про повернення суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість» змінено порядок обліку та відшкодування задекларованих сум ПДВ.

ДФС України щоденно опубліковує на своєму офіційному веб-сайті два реєстри: перший по платниках, які відповідають встановленим критеріям                        (п. 200.19 ст. 200 ПКУ: основний стан платника, основні фонди в 3 рази перевищують суму заявки, експорт більш 40%),  другий, які їм не відповідають.

Реєстри формуються у хронологічному порядку за кожною заявою, поданою у складі податкової декларації або уточнюючого розрахунку.

Ознайомитись з Реєстрами можна на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України за посиланням: (http://sta-sumy.gov.ua) -головна/ діяльність відшкодування ПДВ/Реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування.  

Звертаємо увагу, що поняття автоматичного бюджетного відшкодування залишилось в минулому. Відповідність встановленим критеріям дає право на включення до Реєстру № 1.

Платники податку, які мають право на бюджетне відшкодування відповідно до статті 200 Кодексу та подали заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, отримують таке бюджетне відшкодування у разі узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами проведених перевірок відповідно до Податкового кодексу України.

 

Процедура реєстрації РРО в органах фіскальної служби

24.05.2016

Реєстрації підлягають реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО), модифікації яких включені до Державного реєстру РРО, з урахуванням сфер їх застосування та за умови, що строк служби, установлений у технічній документації на РРО, не вичерпався, а також з урахуванням строків первинної реєстрації, установлених Державним реєстром РРО.

Для реєстрації РРО суб'єкти господарювання (юридичні та фізичні особи-підприємці) подають до органу фіскальної служби за місцем реєстрації такі документи:

- заяву про реєстрацію РРО;

- копію документа, що підтверджує факт купівлі або безоплатного отримання РРО у власність, іншого документа, що підтверджує право власності або користування РРО;

- копію документа на право власності або іншого документа, що дає право на розміщення господарської одиниці, де буде використовуватися РРО;

- копію договору суб'єкта господарювання з ЦСО про технічне обслуговування та ремонт РРО.

При цьому, заяву про реєстрацію РРО можна подати як в паперовому, та і в електронному вигляді.

Органом ДФС приймається рішення про можливість реєстрації РРО, формується та резервується фіскальний номер РРО, а також видається суб'єкту господарювання відповідна довідка, яка дійсна протягом п'яти робочих днів.

Протягом цих днів суб'єкт господарювання забезпечує переведення РРО у фіскальний режим роботи: занесення фіскального номера до фіскальної пам'яті РРО, персоналізацію та опломбування РРО в Центрі сервісного обслуговування (далі – ЦСО).

Для завершення процедури реєстрації РРО суб'єкт господарювання до закінчення терміну дії довідки про резервування фіскального номера надає до органу ДФС копію довідки про опломбування РРО та акт введення в експлуатацію РРО виданий ЦСО.

Після отримання належним чином оформлених документів орган ДФС не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційної системи ДФС та надає суб'єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО, що засвідчує реєстрацію РРО в органі ДФС.

Порядок реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затверджено наказом Міністерства доходів і зборів України від 28.08.2013 р. № 417.

 

Кіровоградська митниця ДФС від реалізації митного конфіскату до держбюджету спрямувала 39,22 тисячі гривень

 

24.05.2016 

У січні-квітні 2016 року на склади Кіровоградської митниці ДФС за протоколами про порушення митних правил було поміщено вилученого майна на суму 172,28 тис.грн., а конфіскованого за рішеннями судових інстанцій майна на 939,56 тис.грн.

До Державного бюджету від реалізації конфіскату додатково спрямовано 39,22 тис.грн.

За січень-квітень 2016 року митницею передано до обласної Державної виконавчої служби конфіскованого майна на суму 917,63 тис.грн. Це транспортні засоби (мототехніка), цигарки. Органам ДВС частина конфіскату передана на реалізацію до спеціалізованих торговельних підприємств. У відповідності до п.18 «Порядку розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду, переданим органам державної виконавчої служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002р. №985», цигарки було знищено шляхом спалювання. Кошти, отримані від продажу, надійдуть до державного бюджету.

Про це повідомив виконуючий обов’язки начальника Кіровоградської митниці ДФС Скібіцький Євген Георгійович.

 

Операція «РУБІЖ-2016»

24.05.2016

На виконання наказу Державної фіскальної служби України від 21.08.2015 № 628 з метою виявлення кримінальних порушень законодавства України з питань державної митної справи, виявлення кримінальних правопорушень у митній та податковій сферах, встановлення механізмів та схем порушень юридичними та фізичними особами вимог чинного законодавства ДФС організовано на період з 01.09.2015 по 31.12.2015 року проведення операції «Рубіж-2015».

Наказом Державної фіскальної служби України від 30.11.2015 № 957 продовжено проведення операції «Рубіж – 2016» на період з 01.01.2016 по 30.06.2016.

         Митницею у період проведення операції «Рубіж – 2016» порушено 49 справ на суму 15 900 328  грн.

         Упродовж проведення операції «Рубіж – 2016» робочою групою ініційовано проведення 32 митних оглядів.

Економічний ефект від ініційованих митницею запитів та оглядів по перевірці правильності визначення митної вартості (класифікації) товарів відповідно до яких прийняті рішення про визначення митної вартості товарів (коду товару згідно з УКТЗЕД) складає 1 533,82 тис. грн.


Перші підсумки кампанії декларування громадянами майнового стану та доходів за 2015 рік

 

24.05.2016

 

Завершилася цьогорічна кампанія декларування доходів громадян. Органами ДФС області прийнято від громадян більше 30 тисяч декларацій, що на 2,1 тисяч декларацій або 7,5відс. більше, ніж у відповідному періоді минулого року.

Сукупно громадянами задекларовано доходи на загальну суму 476,8млн.гривень.

Сума задекларованих громадянами зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб складає 33,6млн.грн., що на 5,2млн.грн. або 18,3відс. більше, ніж у відповідному періоді минулого року; по військовому збору – 5,1млн.гривень.

Доходи більше 1млн.грн. у поточному році задекларували 12 громадян області. Сукупно ними задекларовано 20,9млн.грн., визначено до сплати 747,2тис.грн. податку на доходи фізичних осіб та 19,8тис.грн. військового збору.

Громадянами-міліонерами задекларовано: доходи від надання майна в оренду – 3 особи; іноземні доходи – 1 особа; доходи у вигляді заробітної плати – 4 особи; спадщина – 1 особа; інвестиційний прибуток – 1 особа; інші доходи – 2 особи.

Нагадаємо, що згідно норм Податкового кодексу України граничний термін сплати задекларованих громадянами зобов’язань по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору – 29 липня 2016 року.

На сьогодні громадянами вже перераховано до бюджету 12,3млн.грн. податку на доходи фізичних осіб та 2,1млн.грн. військового збору.

Правом на податкову знижку за підсумками 2015 року громадяни можуть скористатися до кінця поточного року. Вже задекларували право на податкову знижу 514 осіб, яким за результатами проведеного перерахунку підлягає до повернення 0,6млн.грн. податку на доходи фізичних осіб. Фактично повернуто       з бюджету 0,3млн.грн. податку 228 особам.

 

Невдале підприємництво

24.05.2016

Співробітниками податкової міліції Кіровоградської області  викрито кримінальне правопорушення, вчинене жителькою одного з сіл Олександрійського району Кіровоградської області за фактом незаконного виготовлення алкогольних напоїв з метою збуту.  Так,  протягом року вказана громадянка придбавала у мешканця м. Олександрія Кіровоградської області незаконно виготовлений етиловий спирт, та в приміщенні належного їй магазину здійснювала незаконне виготовлення алкогольних напоїв з недоброякісної сировини, які у подальшому реалізовувала місцевим мешканцям, що становило загрозу для життя та здоров’я людей.

За результатами досудового розслідування по вказаному кримінальному правопорушенню зазначена громадянка свою вину визнала повністю. Матеріали досудового розслідування передано до суду для прийняття рішення згідно чинного законодавства.

 

Про легалізацію заробітної плати говорили під час наради в Кіровоградській ОДА

24.05.2016

17 травня 2016 року голова Кіровоградської облдержадміністрації Сергій Кузьменко провів нараду з питання підвищення розміру середньомісячної заробітної плати, детінізації відносин у сфері оплати праці та зайнятості населення.

У нараді взяли участь голова Кіровоградської облради Олександр Чорноіваненко, голова ради об'єднання організацій роботодавців області Павло Штутман, голова Федерації профспілок області Максим Баланенко, а також керівники окремих структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних органів влади, голови райдержадміністрацій, міські голови, керівники окремих підприємств.

Детально про роботу, яка проводиться в області стосовно пошуку можливостей та резервів для підвищення розміру середньомісячної заробітної плати, а також про заходи, які вживаються з метою детінізації відносин у сфері оплати праці, учасників наради поінформувала виконуюча обов'язки начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Тетяна Гавренкова.

Зокрема, вона зазначила, що вцілому за І квартал 2016 року до бюджетів усіх рівнів надійшло 431млн.грн. податку на доходи фізичних осіб, що на 50відс. більше, ніж у І кварталі минулого року. Доведені індикативні показники ДФС України та планові завдання місцевих рад за січень-березень поточного року забезпечені у повному обсязі.

У І кварталі поточного року до бюджету надійшло 454,3млн.грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Враховуючи втрати від зменшення ставки податку майже вдвічі, переходу великих платників податків на облік до інших областей та проведену реорганізацію підприємств Одеської залізниці областей, фактичні надходження внеску порівняно з відповідним періодом 2015 року зменшились лише на 35 відсотків.

Непропорційне зменшення надходжень з ЄСВ відносно ставки свідчить про процеси детінізації оплати праці, що спостерігаються з січня поточного року. Значне зменшення ставки ЄСВ сприяло тому, що роботодавці вже почали перші кроки щодо збільшення заробітної плати та виводу її з тіні.

„Легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків роботи контролюючих органів області. «Тіньова зарплата» є однією із найбільших проблем сучасної економіки. Дана ситуація призводить до значних негативних наслідків не тільки для бюджету держави, а й для самих працівників. Адже отримуючи «зарплату в конверті» вони позбавляють себе багатьох соціальних гарантій. Тому, результатом нашої спільної роботи має стати зростання заробітної плати найманих працівників та, як результат, поліпшення соціальних гарантій жителів області”, – додала на завершення Тетяна Гавренкова.

 

Відбувся черговий семінар за участі фахівців фіскальної служби області

24.05.2016

 

Нещодавно фахівцями Головного управління ДФС в області прийнято участь у черговому семінарі, організатором якого, як і завжди, виступив Кіровоградський обласний осередок ГО „Всеукраїнський бухгалтерський клуб”.  

Темою семінару стало питання змін в оподаткуванні податком на додану вартість з 1 січня 2016 року. Також на семінарі розглядалися і інші цікаві питання, а саме: щодо ремонту основних засобів,  про матеріальну допомогу, про вимоги до первинних документів та умови їх зберігання, ОСББ – як варіант працевлаштування для бухгалтера та про відповідальність платника податків за несвоєчасне перерахування податків, зборів та інших платежів до бюджету з вини банків.

Про зміни в адмініструванні податку на додану вартість слухачам розповів заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування та контролю за відшкодуванням ПДВ управління податків і зборів з юридичних осіб ГУ ДФС у Кіровоградській області Володимир Чернявський.

Зокрема, він звернув увагу на найбільш актуальні зміни в адмініструванні ПДВ, які діють на даний час.

Слухачі були дуже активними, лекторам довелось відповісти на значну кількість запитань.

 

Щодо запобігання корупції у фіскальних органах області

 

24.05.2016

Для забезпечення виконання поставлених завдань Кіровоградська митниця, ГУ ДФС у Кіровоградській області та підпорядковані ОДПІ потребують кваліфікованих і високоморальних працівників. Завдяки повідомленням бізнесу і громадськості, системній роботі працівниками відділу внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Кіровоградській області постійно проводиться робота по викоріненню такого ганебного явища як «корупція» в фіскальних органах області.

Для проведення ефективної роботи, направленої на боротьбу з корупцією, відділ внутрішньої безпеки ГУ ДФС у області закликає громадськість при наявності інформації про факти вимагання або одержання неправомірної вигоди службовими особами податкової та митної сфери, терміново інформувати за тел. (052) 36-69-42, 36-69-43, на електронну адресу: kr.vvb@sfs.gov.ua та/або шляхом проведення робочих зустрічей за адресою знаходження підрозділу: м. Кіровоград, вул. Велика Перспективна 55, каб. 515, 520 або в обумовленому місці.

 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (25.05.2016)
Переглядів: 422
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024