П`ятниця, 17.05.2024, 05:15
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРОВОГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 4 ТРАВНЯ 2016 РОКУ

Весняний рекорд фіскальної служби області - надходження до зведеного бюджету сягнули 1 мільярда 692 тисяч гривень

 

04.05.2016 

За словами в.о. начальника Головного управління ДФС у Кіровоградській області Тетяни Гавренкової, за січень-квітень 2016 року збір доходів до зведеного бюджету сягнув 1 мільярда 692 тисяч гривень, що  на 719 млн.грн. або 74відс. перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

Фіскальній службі області  вдалось забезпечити суттєвий приріст по всіх податкових платежах. У тому числі до загального фонду державного бюджету зібрано 862,8 млн.грн., що в свою чергу більше ніж у минулому році на 101відс. або 433,8 млн.гривень.

Зокрема, основними бюджетоформуючими податками залишається податок на додану вартість, якого надійшло у 3,5 рази більше ніж торік, в результаті з початку року держбюджет отримав 515 млн.грн. цього податку, у 1,5 рази більше в порівняні з минулим роком надійшло податку на доходи фізичних осіб, що становить 157,4 млн.грн., третє місце по надходженням займає податок на прибуток підприємств, якого надійшло 81,1 млн. гривень. 

До місцевих бюджетів регіону протягом січня - квітня 2016 року надійшло 829,2 млн.грн., що перевищує показник аналогічного період минулого року у відсотковому відношенні на 52,4%, а у грошовому еквіваленті – 285,2 млн. гривень. 

Збільшення надходжень до місцевих бюджетів стало можливим також і в результаті децентралізації. Якщо у попередніх роках основними джерелами доходів місцевих бюджетів були податок на доходи фізичних осіб, плата за землю та єдиний податок, то, починаючи з 2015 року, до них приєднались акцизний податок з реалізації в роздрібній мережі підакцизних товарів, 10% податку на прибуток, податок на нерухоме майно та транспортний податок.

Так, бюджети місцевих громад найбільше отримали від надходжень податку на доходи фізичних осіб - 453,2 млн.грн, від плати за землю - 148,2 млн.грн., єдиного податку – 108,9 млн.грн., акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання в роздрібній торгівлі підакцизниих товарів – 64,4 млн.гривень.

 

У місцевих бюджетах Кіровоградщини майже 109 мільйонів гривень єдиного податку

 

04.05.2016 

За січень-квітень 2016 року місцевий бюджет поповнився на 108,9 млн. грн. єдиного податку, що на 30,7 млн. грн. перевищує прогнозований показник та більше на 44,5 млн. грн. порівняно з відповідним періодом минулого року.

Вагома частка з цієї суми сплачена підприємцями – фізичними особами, які працюють в умовах спрощеної системи оподаткування – 51,8 млн. грн. та сільськогосподарськими товаровиробниками ­­­– 44,8 млн. гривень. Юридичні особи сплатили – 12,3 млн. гривень.

За квітень цього року до бюджету надійшло 32 млн. грн. єдиного податку, виконання прогнозного показника становить 164,7відсотка. Для порівняння, у квітні 2015 року надходження цього податку складали 16,6 млн. гривень.

 

Спиртовий конвой

 

04.05.2016 

Травневі свята асоціюються у людей з відпочинком. У цей час значно збільшуються обсяги спожитих населенням алкогольних напоїв. Проте, не всі вони якісні та безпечні для життя.

Податковою міліцією ГУ ДФС у Кіровоградській області, у ході розслідування кримінального провадження за фактами незаконного виготовлення, зберігання, збуту та транспортування з метою збуту підакцизних товарів (ч.3 ст. 204 КК України) групою осіб, встановлено  канали постачання спирту на територію Кіровоградської області.

Напередодні травневих свят працівниками податкової міліції Кіровоградської області проведено обшуки, у ході яких затримано два великовантажні автомобілі, якими здійснювалося транспортування спирту. Також проведено обшук виробничої бази поблизу м.Умань Черкаської області, яка слугувала пунктом, куди спирт поставлявся великими партіями, та звідки потрапляв до підпільних цехів з виробництва горілчаних напоїв меншими.

  За результатами проведених заходів з незаконного обігу вилучено спирту понад 70 тисяч літрів на загальну суму близько 10,5 млн.гривень.

Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні.

 

 

При отриманні ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами необхідно подати звітність

 

04.05.2016 

Суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами щомісяця до                  10 числа подають до органу ДФС за місцем реєстрації такого суб’єкта господарювання звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів у роздрібній мережі за встановленою формою.

Перший звітний період – квітень 2016 року, останній день подачі звіту за цей період – 10 травня 2016 року.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (частина дванадцята ст. 15 Закону № 481).

Пунктом 5 наказу Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 «Про затвердження форм звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення» встановлено, що даний наказ набирає чинності через 30 днів з дня його офіційного опублікування (Офіційний вісник України за 22.03.2016 № 21).

Наказом № 49 затверджено, зокрема:

- Форму звіту № 1-РА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у роздрібній мережі» та порядок її заповнення;

- Форму звіту № 1-РТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у роздрібній мережі» та порядок її заповнення.

Згідно з п. 5 Порядку 1-РА та п. 6 Порядку 1-РТ звіт складається окремо за кожний місяць та до 10 числа місяця, що настає за звітним, подається до органу ДФС за місцем реєстрації суб’єкта господарювання.

Звіт в електронній формі подається засобами електронного зв’язку з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством, як передбачено для податкової звітності (п. 2 Порядку 1-РА та п. 2 Порядку 1-РТ).

 

Українська армія отримала 51 мільйон військового збору від Кіровоградщини

 

04.05.2016 

З початку 2016 року платники податків Кіровоградщини сплатили до державного бюджету 51,3 млн. грн. військового збору, в тому числі                           14,7  млн. грн. надійшло протягом квітня. Про це повідомили в управлінні податків та зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Кіровоградській області.

Порівняно з січнем – квітнем минулого року рівень надходжень цього податку до бюджету збільшився майже на 10 мільйонів гривень, та більше прогнозованого показника на 5,6 млн. гривень.

Фахівці органів ДФС переконані, що стабільне надходження військового збору свідчить про високий рівень податкової культури та сумлінність платників податків області, які зобов’язані перераховувати з доходів фізичних осіб 1,5% на реформування української армії.

 

Ще один „конверт” припинив діяльність

 

04.05.2016 

Не зважаючи на складну економічну ситуацію у країні, ділки тіньового бізнесу продовжують свою злочинну діяльність.

У Кіровограді, спільними діями податкової міліції та Служби безпеки України ліквідовано великий „конвертаційний” центр, «філії» якого протягом 2015-2016 рр. працювали на території Кіровоградської, Черкаської, Київської та Вінницької областей.

Група зловмисників створила незаконну схему проведення фіктивних фінансово-господарських операцій у вигляді надання реально діючим суб’єктам господарювання послуг по незаконному зменшенню податкових зобов’язань перед бюджетом та ухилянні від сплати податків в особливо великих розмірах, а також переведення коштів у готівку. Обіг коштів склав близько 250 млн.гривень.  За вказаний час „конвертом” надано „послуг” по ухиленню від сплати податків підприємствам реального сектору на суму понад 20 млн.гривень.

В ході проведеної спільної операції одночасно припинена діяльність даного конвертаційного центру у Броварах, Борисполі, Умані та Кіровограді.

За результатами проведених обшуків на підконтрольних конвертаційному центру суб’єктах господарювання та в організаторів злочинної діяльності з незаконного обігу вилучено 41 печатку підконтрольних підприємств, 20 електронних цифрових підписів керівників вказаних суб’єктів, 7 одиниць вогнепальної зброї та понад 600 набоїв до неї, чорнову бухгалтерію, офісну техніку. З метою відшкодування завданих державі збитків, накладено арешт на 35 банківських рахунків.

Наразі триває досудове розслідування у кримінальному провадженні, порушеному за ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) КК України.

Нова форма звітності про використання КОРО/ РК подається в травні

04.05.2016

Головне управління ДФС у  Кіровоградській області нагадує суб'єктам господарювання, які застосовують при проведенні розрахункових операцій книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та розрахункові книги (РК), що звітність про використання КОРО/РК за оновленою формою №3ВР – 1, затвердженою наказом Мінфіну від 21.01.2016р. №13, необхідно подавати, починаючи з травня 2016 року за  квітень і наступні звітні періоди.

Цей звіт з 2016 року подають тільки суб’єкти господарювання, які використовують розрахункові книжки при здійсненні розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, крім розрахунків при здійсненні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти.

Нагадаємо, що з форми звіту виключено графу, в якій наводилися дані про модифікацію РРО, і залишено лише дані про фіскальний номер книги обліку розрахункових операцій. Також у формі звіту з’явилися нові графи для зазначення суми розрахунків за місяць за ставкою акцизного податку і суми акцизного податку, які будуть заповнюватися виключно продавцями – платниками акцизного податку. 

 

Умови припинення подачі декларації для платників акцизного податку

04.05.2016

Підпунктом 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – Кодекс) встановлено, що платники податків зобов’язані подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

При цьому платник податків зобов’язаний за кожний встановлений Кодексом звітний період, в якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог Кодексу подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є (пункт 49.2 статті 49 Кодексу).

Платники, визначені підпунктом 212.1.15 пункту 212.1 статті 212 Кодексу, а також платники, які мають діючі (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню згідно із законодавством, зобов’язані за кожний встановлений Кодексом звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (пункт 49.21 статті 49 Кодексу).

Отже, якщо платник не є особою, яка реалізує пальне або здійснює діяльність, яка не ліцензується, тобто у нього відсутні діючі (у т.ч. призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією та у звітному періоді у такого платника не виникли об’єкти оподаткування, або не з’явились показники, що підлягають декларуванню, то платник у такому звітному періоді не зобов’язаний подавати декларацію з акцизного податку.

  

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (05.05.2016)
Переглядів: 267
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024