П`ятниця, 17.05.2024, 08:05
Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Інформація [462]
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Статті » Олександрівське відділення Знам’янської ОДПІ » Інформація

ІНФОРМАЦІЯ ГУ ДФС У КІРООВГРАДСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗА 29 БЕРЕЗНЯ 2016 РОКУ

Оподаткування виграшів та призів у 2016 році

29.03.2016

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області звертає увагу, що відповідно до підпункту 164.2.8 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями (далі – Кодекс) до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються, зокрема, пасивні доходи (крім зазначених у підпункті 165.1.41 пункту 165.1 статті 165 Кодексу), доходи у вигляді виграшів, призів.

Податковим агентом платника податку під час нарахування (виплати, надання) на його користь доходу у вигляді виграшів (призів) у лотерею чи в інші розіграші, у букмекерському парі, у парі тоталізатора, призів та виграшів у грошовій формі, одержаних за перемогу та/або участь в аматорських спортивних змаганнях, у тому числі у більярдному спорті, є особа, яка здійснює таке нарахування (виплату).

Згідно з підпунктом 170.6.2 пункту 170.6 статті 170 Кодексу податковим агентом – оператором лотереї у строки, визначені Кодексом для місячного податкового періоду, до бюджету сплачується (перераховується) загальна сума податку, нарахованого за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 Кодексу, із загальної суми виграшів (призів), виплачених за податковий (звітний) місяць гравцям у лотерею.

Починаючи з 01.01.2016 для доходів у вигляді виграшів, призів, встановлена єдина ставка податку на доходи фізичних осіб у розмірі 18%.

 

Нові можливості при декларуванні доходів громадян

 

29.03.2016

 

В рамках кампанії декларування доходів громадян та електронного декларування доходів державних службовців ДФС доопрацювала оновлений сервіс «Електронний кабінет платника» в частині отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків в електронному вигляді (далі – відомості про доходи).

Сервіс доопрацьовано з використанням сучасних Web-технологій з метою забезпечення зручності платників, які бажають отримати відомості про доходи в електронному вигляді. 

Нагадуємо, що з 01.09.2015 у штатному режимі працює електронний сервіс щодо отримання відомостей про доходи засобами спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису (ЕЦП). Безкоштовно отримати ЕЦП можна в акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту ДФС (АЦСК ІДД). Запит для отримання відомостей про доходи формується виключно фізичними особами – платниками податків для отримання інформації про себе. 

Детально ознайомитись з Порядком отримання відомостей про доходи  засобами «Електронного кабінету платника» можна на офіційному веб-порталі ДФС у рубриці: Фізичним особам/Отримання відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків у електронному вигляді http://sfs.gov.ua./fizichnim-osobam/vidomosti-doxid. Звертаємо увагу, що відомості про суми отриманих доходів та суми сплачених податків в електронному вигляді надаються за останні три роки (по квартально), відомості за останній звітний період (квартал) надаються через 60 днів після його закінчення. 

Також повідомляємо, що засобами електронного сервісу «Електронний кабінет платника» найближчим часом буде надана можливість підготувати, заповнити та надіслати декларацію про майновий стан і доходи фізичних осіб.  

 

Одноразовий продаж нерухомості не оподатковується за умови права власності на неї протягом трьох років

 

29.03.2016

 

Відповідно до ст.172 Податкового кодексу України дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) не частіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири або її частини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, на якій розташовані такі об’єкти, а також господарсько-побутові споруди та будівлі, розташовані на такій земельній ділянці), а також земельної ділянки, що не перевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст. 121 Земельного кодексу України залежно від її призначення, та за умови перебування такого майна у власності платника податку понад три роки , не оподатковується.

Умова щодо перебування такого майна у власності платника податку понад три роки не розповсюджується на майно, отримане таким платником у спадщину.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Податкового кодексу України.

У разі, якщо у звітному календарному році фізична особа отримала дохід від продажу не частіше одного разу нерухомого майна, визначеного п. 172.1 ст.172 Податкового кодексу України, яке перебувало у власності платника податку понад три роки, така особа не повинна подавати річну податкову декларацію.

 

Підприємствам Кіровоградщини з початку року відшкодовано в автоматичному режимі 69,5 мільйонів гривень ПДВ

 

29.03.2016

 

З початку року платники Кіровоградщини заявили  до відшкодування з бюджету 109 мільйонів гривень податку на додану вартість. 

Як повідомили в управлінні податків і зборів з юридичних осіб Головного управління ДФС в області, з урахуванням залишків минулого року бюджетне відшкодування ПДВ на рахунки платників у банках бізнесмени регіону отримали з початку року 129,5 млн.грн, що на 14,1 млн.грн. більше ніж торік. З них                 15 підприємствам регіону повернуто в автоматичному режимі 69,5млн.грн. або 53,7 відсотка.

Залишок невідшкодованих сум ПДВ на рахунки платників станом на 01.03.2016 складає 56,4млн.гривень, який з початку року зменшився на 38,9млн.грн. або 40,8 відсотка.

 

До уваги керівників органів державної влади та органів місцевого

самоврядування!

29.03.2016

 

До початку роботи електронної системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб'єкти декларування зобов'язані подавати Декларації відповідно до ст. 12 Закону України від 07 квітня 2011 року №3206-УІІ «Про засади запобігання і протидії корупції» (далі - Закон №3206).

Частиною дев'ятою ст.12 Закону №3206 передбачено проведення перевірки достовірності відомостей, зазначених суб'єктами декларування у Декларації.

Така перевірка згідно з п. 5 Порядку здійснення перевірки достовірності відомостей, зазначених у декларації, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 13.03.2015 №333 (далі - Порядок), здійснюється як апаратом ДФС, так і територіальними органами (державними податковими інспекціями) за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування.

При цьому безпосередньо апаратом ДФС здійснюються перевірки на підставі отриманих копій Декларацій виключно суб'єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку, інших суб'єктів декларування - територіальними органами ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування.

Відповідно до ст. 45 Податкового кодексу України податковою адресою платника податків - фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.

Тому, враховуючи наведене, з метою зменшення бюджетних витрат, для здійснення перевірки достовірності зазначених у Декларації відомостей відповідний орган протягом десяти днів з дня одержання декларації необхідно надсилати її копію:

до апарату ДФС - суб'єктів декларування, перелік яких визначено п.п. 1 п. 5 Порядку;

до територіального органу ДФС за місцем проживання (податковою адресою) суб'єкта декларування інших суб'єктів декларування.

Одночасно інформуємо, що адреси територіальних державних податкових інспекцій головних управлінь ДФС в областях та м. Києві розміщено на офіційному веб-порталі ДФС України (ww.sfs.gov.ua).

 

 

Сумнівне пальне від кіровоградського „виробника”

 

29.03.2016

 

Слідчим управлінням фінансових розслідувань за матеріалами оперативних працівників податкової міліції Головного управління ДФС у Кіровоградській області до ЄРДР внесено матеріали відносно директора одного з підприємств Кіровоградської області, на якому, без відповідних дозвільних документів та сертифікації якості налагоджено виробництво бензину.

З метою організації незаконного виробництва підприємство орендувало нафтобазу, на якій з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво, шляхом змішування компонентів моторних палив з присадками незаконно виготовляє підакцизні товари – бензин автомобільний марок А-92        та А-95.

Своїми діями зазначеною особою нанесено збитки державі у вигляді несплати податків, у першу чергу акцизного податку, та кінцевому споживачу, якому постачався неякісний бензин.

У рамках операції „Акциз – 2016” та для припинення незаконної діяльності, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення і відшукання знарядь кримінального правопорушення, на підставі ухвал Ленінського районного суду м. Кіровограда, 22.03.2016 року працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Кіровоградській області, при взаємодії співробітників СБУ в Кіровоградській області, проведено два обшуки.

В ході обшуків вилучено:

·          незаконно виготовленого бензину марки А-92 в кількості 18,5 т. (25,3 тис.л.) загальною вартістю 506 тисяч гривень;

·          насос для перекачування рідин марки СМ80;

·          шланги;

·          присадки, що використовувались для незаконного виготовлення ПММ;

·          первинні бухгалтерські та інші документи (податкові, видаткові накладні, договори на постачання, договори оренди, калібрувальні таблиці та ін.).

Незаконно виготовлена продукція збувалася сільськогосподарським та транспортним підприємствам на території Кіровоградської, Полтавської та інших областей.

На даний час відібрані зразки вилучених паливно-мастильних матеріалів та призначено проведення експертизи.

Триває слідство.

 

Платниками Кіровоградщини погашено понад 9 мільйонів гривень податкового боргу

29.03.2016

 

Завдяки заходам з погашення податкового боргу до зведеного бюджету за січень-лютий 2016 року надійшло понад 9 мільйонів гривень, з яких до державного бюджету - 6,9 мільйонів гривень та до місцевого – 2,2 мільйона гривень.

Також, забезпечено скорочення податкового боргу до зведеного бюджету на 13,9 мільйонів гривень, або на 3,2 відсотка.

Крім цього, з метою виконання рішень адміністративного суду, що набрали законної сили, протягом січня-лютого до уповноваженої біржі для здійснення реалізації передано майно, яке перебуває в податковій заставі, на загальну суму 0,9 млн. грн. За результатами проведених аукціонів в рахунок погашення податкового боргу підприємств-боржників спрямовано 0,5 млн. гривень.

Фахівці обласного відомства відзначають, що робота в даному напрямі триває. З метою скорочення податкового боргу постійно проводяться зустрічі з керівництвом найбільших підприємств-боржників спільно з органами місцевої влади – представниками Кіровоградської обласної державної адміністрації, Пенсійного фонду тощо.  Результатом проведеної роботи є додаткові надходження до бюджету.

 

Перелік об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, які не оподатковуються податком на нерухоме майно

 

29.03.2016

Головне управління ДФС у Кіровоградській області нагадує, що об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є житлова та нежитлова нерухомість, у тому числі його частка, фізичних та юридичних осіб, у тому числі нерезидентів, які є власниками таких об’єктів.

При цьому підпунктом 266.2.2 пункту 266.2 статті 266 Податкового кодексу України з внесеними змінами та доповненнями визначені об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які не оподатковуються податком на нерухоме майно, а саме:

а) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також організацій, створених ними в установленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідного державного бюджету чи місцевого бюджету і є неприбутковими (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначені законом, у тому числі їх частки;

в) будівлі дитячих будинків сімейного типу;

г) гуртожитки;

ґ) житлова нерухомість непридатна для проживання, у тому числі у зв’язку з аварійним станом, визнана такою згідно з рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад;

д) об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину;

е) об’єкти нежитлової нерухомості, які використовуються суб’єктами господарювання малого та середнього бізнесу, що провадять свою діяльність в малих архітектурних формах та на ринках;

є) будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств;

ж) будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності;

з) об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, які перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємств;

и) об’єкти нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законом порядку, та використовуються виключно для забезпечення їхньої статутної діяльності, включаючи ті, в яких здійснюють діяльність засновані такими релігійними організаціями добродійні заклади (притулки, інтернати, лікарні тощо), крім об’єктів нерухомості, в яких здійснюється виробнича та/або господарська діяльність;

і) будівлі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності та джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

 

До уваги користувачів електронних ключів!

 

29.03.2016

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області доводить до відома, що АЦСК ІДД ДФС забезпечує безкоштовними послугами електронного цифрового підпису (далі – ЕЦП) суб’єктів декларування, яким відповідно до Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції» необхідно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції.

Послуги ЕЦП надаються суб’єктам декларування відповідно до пункту 5.5 Регламенту АЦСК ІДД ДФС.

З метою включення до посилених сертифікатів суб’єктів декларування реєстраційного номеру облікової картки платника податків* (далі – РНОКПП) до Реєстраційних карток необхідно вносити РНОКПП та додавати до комплекту реєстраційних документів завірену власноручним підписом копію облікової картки платника податків.

За наявності у паспорті громадянина України РНОКПП відповідно до вимог Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженого наказом Міндоходів від 10.12.2013 №779, замість копії картки платника податків може бути подана копія сторінки паспорта громадянина України з відповідною відміткою, засвідчена підписом власника. Якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від РНОКПП, до Реєстраційних карток необхідно вносити серію та номер паспорту, а до комплекту реєстраційних документів додати копію сторінки паспорту з відміткою про таку відмову, засвідчену підписом власника. За відсутності РНОКПП суб’єкта декларування у посиленому сертифікаті, подання декларації через офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції буде неможливим.

Перелік документів, необхідних для отримання послуг ЕЦП можна

 

 

 

Головне управління ДФС у Кіровоградській області

Категорія: Інформація | Додав: Admin (29.03.2016)
Переглядів: 312
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сайт створено Олександрівською районною радою © 2024