У вівторок, 26 липня, голова районної ради Василь Іванович Скляренко з робочим візитом побував у селах Букварці та Родниківці.
Першою була Букварка. В селі нараховується 350 жителів. З них — 62 дітей віком до 18 років, в тому числі 34 дітей шкільного віку. Школи і дитсадка нині в селі немає. Шкільним автобусом учнів підвозять до Підлісненської школи.
У Букварці працюють об‘єкти соціальної сфери. Тож роботу розпочали саме з них. В.І. Скляренко разом з сільським головою В.Є Щорбою спершу побували в бібліотеці. Бібліотекар З.А. Ставенко розповіла, що книжковий фонд бібліотеки налічує 4200 примірників, який щорічно поповнюється книгами здебільшого за рахунок коштів, отриманих бібліотекою за платні послуги.
У цьому ж приміщенні знаходиться і відділення зв’язку, завідуюча С.А. Михайлова нарікала, що тече дах, через те й обвалюється стеля. Що стосується безпосередньої роботи пошти, то Василь Іванович звернув увагу і наголосив на передплаті районної газети, яку з 150 сільських дворів передплачують тільки у 14.
Наступним був гарний сільський магазин. У магазині є всі необхідні продукти, товари і чимало з них кіровоградського виробництва.
Важливим закладом на селі є ФАП. Букварські селяни цінують і поважають свого фельдшера В.О. Тищенка. Він, хоч і молодий, але хороший фахівець, завжди приходить на виклики, надає необхідну допомогу селянам. Сам закуповує в Олександрівці всі необхідні ліки. А стосовно приміщення ФАПУ, то тут давно збираються поміняти вікна, двері, полагодити дах.
Всі надії і сподівання, як сказав сільський голова В.Є. Щорба, на керівника місцевого господарства В.М. Гусака. Оглянули зовні й нині діючий сільський клуб. Колись планували плиткою обкласти, а тепер — хоч би поштукатурити. Голова районної ради наголосив на негайному складанні кошторису для ремонту об’єктів соціальної сфери Букварської сільради – сільського клубу, ФАПу, пошти, а також фасаду перед бібліотекою і поштою. Відразу ж стосовно ремонтів відбулася зустріч з керівником місцевого господарства В.М. Гусаком. Він також запитав у сільського голови про кошторис на необхідні матеріали і виконання ремонтних робіт.
На завершення у сільраді Букварки відбулася зустріч з селянами. У людей до голови районної ради В.І. Скляренка та до юрис-консульта земельного відділу району І.В. Березенко було чимало запитань.
Орендаря Ю.О. Гудима хвилювала висока орендна плата за водне плесо. Всіх, без винятку, цікавила можливість придбання газу в балонах. Були нарікання на РЕМ, що не завжди попереджають про відключення електроенергії, а також до роботи правоохоронців щодо не розслідуваних крадіжок, зокрема пограбування будинку В.В. Пасічника у березні цього року. В.І. Скляренко пообіцяв посприяти у вирішенні їхніх проблемних питань. І нагадав, що проблеми краще вирішувати по мірі їх надходження.
– Ви можете прийти на прийом до мене чи до голови районної державної адміністрації В.В. Авксентьєва у будь-який день, не обов’язково в прийомний, і якщо ми на місці, то обов’язкового вас приймемо і, по-можливості, допоможемо, – підкреслив керівник.
Цими ж словами В.І. Скляренко розпочав зустріч з громадянами у селі Родниківці. Сказав, що і нині приїхали вислухати і допомогти. Районному керівникові В.І. Скляренку, Родниківському сільському голові О.О. Назаренку, керівнику місцевого господарства О.В. Джемелінському було адресовано чимало запитань. Жителька Ясинуватки З.Г. Халімова добивалася більшої земельної частки-паю. Г.Л. Чайку, як і багатьох родниківських селян, хвилювали погані дороги, а ще більше – відсутність лікаря в місцевій амбулаторії.
Запитували й про можливість відкриття в селі млина, олійниці та інше. На всі питання керівники дали вичерпні відповіді. Економічно обгрунтував свою відповідь керівник „Агроконтракт-Н” О.В. Джемелінськй стосовно недоцільності відкриття млина і олійниці. Безперечно, більшість проблем сіл буде вирішено. Адже голови сільських рад тісно і ефективно співпрацюють з керівниками господарств, які орендують землю у селян на територіях їхніх сільрад, і разом дбають про долю своїх сіл, про нинішнє й майбутнє.
|