У Бовтишці на Покрову відбулося чудове свято з нагоди Дня села.
Бовтишка на нашій Олександрівщині – чарівний куточок з незвичайним природнім ландшафтом. Село розкинулося на невеликих пагорбах, які раптом спускаються до низин, помережаних голубими плесами ставків. А навкруги чудові затишні краєвиди, що потопають в зелені дерев. Кажуть, що в Бовтишці цілюща вода у криницях і природніх джерелах. Мабуть сама матір Божа захищає своїм покровом це село і його надзвичайну природну чарівність. Бо саме на Покрову у Бовтишці храмове свято. Історичні витоки села сягають середини 18 століття. За історичними розвідками краєзнавців і істориків Бовтишка була заснована у 1764 році.
Тому вже традиційно саме на Покрову бовтищани відзначають щорічно День села. Цього року свято села співпало ще й з Днем захисника Вітчизни та Днем українського козацтва, яке тепер в Україні щороку відзначається 14 жовтня.
Тож, закінчивши майже всі роботи в полі та на городі, селяни спішили на свято села, яке проходило в місцевому закладі культури. У залі яблуку ніде впасти: і малі, і дорослі, і люди похилого віку, і звичайно ж гості- всі зібралися на свято. Генерал-лейтенант Михайло Павлович Петренко приїхав у рідну Бовтишку аж з Одеси. Палкий патріот свого села він за найменшої нагоди лине туди, де народився і виріс, де закопане коріння його роду. Любить сусідню Бовтишку і козачий полковик з Розумівки Михайло Іванович Мачак .Ну а сусідам з Веселого на чолі з сільським головою Іваном Васильовичем Назоліним сам Бог велів, як кажуть, бути на святі. Веселівці привезли в Бовтишку свої найщиріші вітання, які висловив сусідам сільський голова, та чудову концертну програму. Бовтищани були нещодавно в них на святі села з концертом.
Як і належить першим узяв слово керівник громади Бовтишки – сільський голова Василь Іванович Скляренко. Вітаючи земляків та гостей зі святом, Василь Іванович підкреслив, що за останній час зусилля місцевого самоврядування найперше спрямовані на соціально-економічний розвиток території. У селі завдяки зусиллям сільської ради та за підтримки господарств, які ведуть на землях села сільськогосподарську діяльність, вдалося відремонтувати значну кількість дорожнього покриття на вулицях, провести вуличне освітлення, встановити огорожу на місцевому кладовищі, вирішити ряд інших нагальних соціальних та господарських питань. Сільський голова за такої нагоди висловив щиру подяку керівникам сільгоспформувань В.В. Дєдову, О. В. Дєдовій, В. І. Лозовому, сільським одноосібникам за співпрацю у розвитку території, а заодно і за допомогу в підготовці свята села.
Привітати жителів Бовтишки приїхав і голова районної ради Григорій Кіндратович Гончаренко. Він вручив сільському голові спільну грамоту районної ради та районної державної адміністрації колективу сільської ради за плідну роботу по розвитку території.
Завітав на свято в Бовтишку і помічник народного депутата України Олеся Довгого Андрій Михайлович Іщенко. І з подарунком, який він разом з сільським головою та головою районної ради вручив шановній в селі людині, яка чимало зробила для громади, 89-річному Григорію Григоровичу Ковтуну.
Після офіційних вітань відбувся чудовий концерт спільно бовтиських та веселівських аматорів сцени. Як завжди неперевершеною була на сцені бовтиська «Вербиченька»- народний фольклорний колектив. Йому не уступали і веселівські артисти. Звучали чудові українські пісні: і патріотичні, і жартівливі, і щирі душевні.А коли на сцену піднявся художній керівник Бовтиського сільського будинку культури Микола Бельніцький з піснею «Чорнобривців насіяла мати», люди втирали сльози, настільки проникливо і чарівно виконав він пісню, вразивши серця глядачів переповненого залу. За кожним художнім номером своїх артистів і гостей з Веселого у залі не стихали оплески.
Вже після концертної програми на вулиці розпочалися веселі гуляння з танцями. А організатори свята щедро пригощали односельчан і гостей смаженою рибою, рибною юшкою, бутербродами та тушкованою картоплею. До пізнього вечора гуляло село на святі.